Mano GargždaiDidės automobilių parkavimo Klaipėdoje kainos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
VE.lt nuotr. VE.lt nuotr.

Vietinės rinkliavos už mašinų statymą tam tikrose zonose tarifai nebuvo keisti jau 10 metų. Siūloma ne tik didinti kainą už automobilių parkavimą, bet ir ilginti rinkliavos laiką. Anot Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, rinkliavos tikslas yra ne tik surinkti daugiau lėšų, kurios bus skirtos miesto ir viešojo transporto infrastruktūrai gerinti, bet ir palaikyti didesnę tvarką tam tikruose kvartaluose.

 

Penktadienį vykusiame Savivaldybės kolegijos posėdyje, buvo pristatyti 3 galimi rinkliavos tarifų pakeitimų variantai.

Pirmuoju, jau nuo gegužės mėnesio, buvo siūloma žaliąją pajūrio zoną, išskyrus Girulių plente esančias mašinų stovėjimo aikšteles, pakeisti į geltonąją.

Taip pat šiame variante yra siūloma prailginti raudonosios zonos rinkliavos laiką. Šiuo metu darbo dienomis mokamas parkavimas yra nuo 8 val. ryto iki 18 val. vakaro. Pritarus šiam variantui, rinkliava būtų vykdoma darbo dienomis nuo 8 val. ryto iki 22 val.

Buvo pasiūlyta ne tik išplėsti raudonąją zoną, apimant Melnragėje esančias aikšteles Audros gatvėje ir priešais universitetą esančio Poilsio parko prieigas, bet ir peržiūrėti mėlynosios zonos išsidėstymą, siūlant perkelti ją į autobusų stoties prieigas.

Visų rūšių stovėjimo leidimų kainas svarstyta didinti nuo 2022 metų sausio 1 dienos.

Jeigu šiam variantui būtų pritarta, prognozuojama, kad pajamos kasmet padidėtų apie 400 tūkst. eurų.

2-uoju variantu buvo pateiktas pasiūlymas nuo 2022 m. sausio 1 d. praplėsti mokamas stovėjimo zonas Sportininkų rajone – iki Malūnininkų gatvės, Vilhelmo Berbomo gatvės atkarpoje – iki Kretingos gatvės ir pietinėje miesto dalyje – iki Kauno gatvės.

„Šio siūlymo variantas grindžiamas tuo, kad Kauno gatvėje atsiradus policijos komisariatui, atsirado didelė automobilių statymo problema. Todėl priskyrus šią vietą mėlynajai zonai, būtų galimą palaikyti bendrąją mašinų statymo tvarką.

Jeigu bus pritarta šiam variantui, nuo 2022 m. sausio 1 d. raudonosios zonos tarifas nuo 0,90 iki 1,80 euro už valandą ir tokiu atveju papildomų pajamų dydis per metus sudarytų daugiau nei 500 tūkst. eurų.

3-iuoju variantu siūloma pritarti abiem, anksčiau paminėtiems siūlymams ir jau nuo rugsėjo mėnesio padidinti tarifus visose zonose. Pritarus šiam siūlymui, nuo 2022 metų pavyktų surinkti beveik milijoną – 900 tūkst. eurų.

„Pagal rinkliavos nuostatus, ši suma skiriama administravimui ir viešojo transporto infrastruktūrai gerinti. Rinkliavos administravimas per metus sudaro 595 tūkst. eurų. Pagrindinis rinkliavos principas, kad ji atliktų kontrolę ir kad papildomas pajamas būtų galima naudoti tam tikrų transporto lengvatų atsiradimui, kurios numatytos Transporto lengvatų įstatyme“, – kalbėjo Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus.

Už pirmąjį variantą pasisakė 4, o už antrąjį balsavo 5 kolegijos nariai. Tačiau pasiūlymas dar bus tobulinamas ir svarstomas komitetuose, o galutinį sprendimą priims miesto taryba.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 94 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,