Mano GargždaiParama „žalesniam“ transportui įsigyti pasinaudojo daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų ir beveik 80 įmonių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Aplinkos ministerijos nuotr. Aplinkos ministerijos nuotr.

Iš Klimato kaitos programos lėšų skirta parama mažiau taršioms transporto priemonėms įsigyti pagal Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) skelbtus kvietimus pasinaudojo daugiau kaip 3,3 tūkst. gyventojų ir beveik 80 įmonių.

 

APVA gavo paraiškų daugiau nei 6 mln. eurų sumai. Kompensacinių išmokų įsigyjant mažiau taršius automobilius kreipėsi apie 2,7 tūkst. gyventojų. Iš jų daugiau kaip 1800 prašė kompensacijų už įsigytus jau naudotus automobilius, o už naujus – 887. Daugiausia prašyta kompensuoti benzininius automobilius. Antroje vietoje – kombinuoti, t. y. varomi benzinu ir elektra automobiliai.

Didėja ir elektromobilių populiarumas. Net 652 gyventojai prašė kompensuoti įsigytus naujus ar naudotus elektromobilius už daugiau nei 1,7 mln. eurų. Beveik 500 prašomų kompensuoti automobilių yra naudoti, o naujų įsigyta daugiau kaip 160. Dar apie penktadalis pareiškėjų sunaikino savo seną taršų automobilį ir pasinaudojo galimybe gauti papildomą 1000 eurų kompensaciją.

Ne tik gyventojams, bet ir verslui buvo sudarytos galimybės gauti paramą įsigyjant elektromobilius. Beveik 70 įmonių kreipėsi dėl keleivinių M1 ir M2 klasės elektromobilių kompensacijų. Verslas įsigijo daugiau kaip 240 šių transporto priemonių už kiek daugiau nei 1 mln. eurų.

Paraiškas krovininiams N1 ir N2 klasės elektromobiliams kompensuoti pateikė 9 įmonės. Įsigyta per 160 šių elektromobilių už daugiau kaip 0,5 mln. eurų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 205 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,