Mano GargždaiKviečia dalyvauti Lietuvių kalbos dienų renginiuose

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Šiemet jau šeštą kartą bus organizuojamos Lietuvių kalbos dienos. Atsižvelgdama į esamą situaciją, mūsų visuomeninio gyvenimo suvaržymus, Valstybinė lietuvių kalbos komisija siūlo 2021 m. Lietuvių kalbos dienų renginius organizuoti vasario–gegužės mėnesiais. Kiekvienais metais šie renginiai paprastai vykdavo vasario 16–kovo 11 dienomis.

 

Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti jos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. 2021 m. siūloma pirmenybę teikti Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Archyvų metams. Nors šalies ir pasaulio situacija sunkiai nuspėjama, tikėkimės, kad rasime būdų ir formų įsitraukti į šią gražią iniciatyvą. Pandemija praeis, karantinas baigsis, o mūsų indėlis gimtajai kalbai liks. Galėsime džiaugtis ir didžiuotis, kad mūsų geri ketinimai giliau pažinti ir puoselėti gimtosios kalbos turtus, išradingiau kalbos mokytis, dar daugiau prasiplėtė, sudomino, paskatino, suaktyvėjo.

Šiemet, kaip ir anksčiau, švietimo, kultūros įstaigas, bendruomenės, visuomeninės organizacijos, visi, neabejingi lietuvių kalbai, kviečiami ieškoti įvairių galimybių ir būdų įsitraukti į Lietuvių kalbos dienų minėjimą, kūrybiškai įvertinti esamą situaciją ir džiaugtis galimybe tobulėti ir pažinti.

Jau sudarytas Klaipėdos rajono Lietuvių kalbos dienų planas, kuris perduotas Valstybinei lietuvių kalbos komisijai ir įtrauktas į bendrą Lietuvių kalbos dienų renginių sąrašą. Jame – tinklalaidė „Valstybinės kalbos prestižo stiprinimas: istorijos kontekstai ir ateities perspektyvos“, kuriame dalyvaus etnologas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, prof. Rimantas Balsys, Vilniaus universiteto žurnalistikos antrakursis ir žiniasklaidos („Bangos“) atstovas Robertas Macius, „Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Zofija Vaitkuvienė, abiturientas Haroldas Žalūda, J. Lankučio bibliotekos l. e. p. direktoriaus pareigas Diana Ciparienė, Savivaldybės tarybos narys lituanistas Andrius Adomaitis ir „Stand Up“ reklamos agentūros vadovė ir įkūrėja Inesa Budginė; kiti J. Lankučio viešosios bibliotekos, Gargždų krašto muziejaus filialų, kultūros centrų ir ugdymo įstaigų renginiai. Savivaldybės darbuotojams ir visuomenei bus siūlomi Gargždų „Vaivorykštės“ ir Priekulės I. Simonaitytės gimnazijų mokinių sudaryti testai ir kt.

Dar nevėlu jungtis su savo pasiūlymais! Kviečiame kalbos įkvėptiems įprasminti laiką nuo Vasario 16-osios iki Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos – gegužės 7-osios.

 

Lietuvių kalbos dienų Klaipėdos rajone koordinatorė – Bendrųjų reikalų skyriaus vyr. specialistė (kalbos tvarkytoja) Daiva Beliokaitė, tel. 8 640 20 498, el. p. .

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 59 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,