Mano GargždaiNaujos vėjo elektrinių poveikio aplinkai vertinimo rekomendacijos

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Aplinkos ministerijos nuotr. Aplinkos ministerijos nuotr.

Aplinkos ministerija kviečia visuomenę susipažinti su vėjo elektrinių poveikio aplinkai vertinimo rekomendacijų projektu ir teikti pastabas bei pasiūlymus el. paštu iki kovo 1 d.

 

Naujomis rekomendacijomis siekiama gerinti vėjo elektrinių poveikio aplinkai vertinimo (PAV) teisinį reglamentavimą – kad procedūros vyktų sklandžiai. Taip pat siekiama, kad išsamiai būtų įvertinti visi aplinkosauginiai aspektai: vėjo jėgainių poveikis gyventojams, biologinei įvairovei, saugomoms teritorijoms, žemei, dirvožemiui, vandeniui, aplinkos orui, kraštovaizdžiui, nekilnojamosioms kultūros vertybėms, tarpvalstybinis poveikis, saugumo aspektas ir eksploatavimo nutraukimo pasekmės.

Aplinkos ministerija nuolat gauna skundų ir iš gyventojų, kurie skundžiasi dėl intensyvios, neigiamą poveikį darančios vėjo elektrinių plėtros, ir vystytojų bei investuotojų, nes, jų manymu, nepakanka PAV procedūrų taikymo kriterijų, neišsami jų atlikimo metodika.

2020 metais buvo organizuotos diskusijos, nuotoliniai susitikimai su suinteresuotomis institucijomis, savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų atstovais probleminiams, aktualiausiems vėjo elektrinių vystymo poveikio vertinimo klausimams išsiaiškinti.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 324 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,