Mano GargždaiKaratistų karantinas nestabdo: egzaminus laikė nuotoliniu būdu

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Autoriaus nuotr. Autoriaus nuotr.

Didžiausias Klaipėdos rajono Sendvario seniūnijos Slengių kaimo kovos menų ir sveikatingumo klubas „Karatė visiems“, vadovaujamas Daliaus Židonio (4DAN), kaip daugelis sveikatingumo ir sporto klubų, išgyvena nelengvą periodą, bet nenukabina nosies, nes vaikai ir suaugę jungiasi į nuotolines treniruotes tris kartus per savaitę: pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Mokiniai jungiasi treniruotis nuo valandos iki trijų (nuo 18 iki 21 val.) ir tai, ką išmoko, kartojasi dar laisvu laiku.

 

Kadangi vaikai stropiai treniruojasi, atėjo laikas po 5 mėnesių (iš jų – 2 mėn. gyvai ir 3 – nuotoliniu) treniruočių, keltis kvalifikacinį lygį ir laikyti egzaminus, gintis juosteles ir KYU laipsnių spalvotus diržus. Gavus leidimus iš dviejų tarptautinių organizacijų – Goju-Ryu Kyokai ir Goju-Ryu „GKC“ Global, kurioms priklauso klubas, „Karatė visiems“ suorganizavo pirmą kartą Lietuvos istorijoje Goju-Ryu karatė nuotolinius egzaminus.

Pastaruosius, vykusius smulkiose grupėse ir net individualiai, bei jų įrašus stebėjo ir peržiūrėjo ne tik klubo vadovas, bet ir treneriai iš kitų klubų.

Egzamino metu vaikai ir suaugę turėjo atsiskaityti fizinius – jėgos, ištvermės ir lankstumo – reikalavimus. Karatė bazines technikas: blokus, smūgius ir spyrius, karatė formas (kata) su ginklais ir be, kovos menų kombinacijų kaip kikboksas, bokso kombinacijas ir t.t.

Net 30 klubo narių įveikė nelengvus egzamino reikalavimus ir pasikėlė kvalifikacinį lygį! Jauniausi, laikę egzaminą, buvo 5-erių metų vaikai.

Klubas džiaugiasi, kad veiksmas nesustoja ir taip netolimoje ateityje organizuoja tarpklubines nuotolines „Kobudo“ (Okinavos kovos meno su ginklais) varžybas bei kviečia sporto išsiilgusius vaikus ir suaugusius jungtis į treniruotes, kol Lietuvos valdžia dar neleidžia sugrįžti į salę. Varžybų metu vaikai su lazdomis demonstruos savo techninius gebėjimus.

Sportas reikalingas augantiems vaikams palaikyti sveiką širdies ir kraujagyslių sistemą, ištvermę, raumenų ir griaučių sistemą, raumenų jėgą, raiščių ir sausgyslių sistemą, mobilumą, kas lemia sveiką svorį, laikyseną ir gerą nuotaiką ir t.t.

Klubo vadovas nuoširdžiai tiki, kad nors nuotolinės treniruotės nepakeičia gyvų, aktyviai sportuojantys namuose vaikai, paaugliai ir suaugę sugrįžę į sales ir toliau progresuos žymiai greičiau, nei karantino periodu buvę pasyvūs.

„Čempionais ir lyderiais tampama ne tada, kai idealios sąlygos progresuoti, o tada, kai sunku, – teigia klubo vadovas. – Nuotolinės treniruotės moko mąstyti, treniruotis asmeniškai, motyvuoti save konkuruojant prieš patį save, o ne kitus. Todėl šie įgūdžiai bus neįkainojami grįžus į normalų ritmą.“

Džiugu, kad į treniruotes prisijungia ir puikiai įsijungia į procesą ne tik senbuviai, bet ir dar savęs nebandę kovos menuose vaikai.

Sulaukiama ne tik labai jaunų, 5 metų vaikų, bet ir suaugusių, perkopusių 60 metų amžių žmonių, kurie dėl sąnarių problemų negalėjo užsiimti tokiu sportu kaip bėgimas. Vyresnieji džiaugiasi, kad gali daryti intensyvius pratimus, kurie apima spyrius, smūgius ir stiprina visas kūno rengybos sistemas.

„Dažnai, žmonės mano, kad yra per seni startuoti kovos menuose ir jie net neįsivaizduoja kaip klysta, – įsitikinęs klubo vadovas. – Istoriškai vienos seniausių sportinių veiklų buvo kovos menai. Senovėje sveikatingumo mankštos be kovos menų nebuvo įsivaizduojamos, senjorai buvo pirmieji nusikaltėlių „taikiniai“, todėl rytų sveikatingumo mankštos yra persipynusios su kovos menais.“

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 297 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,