Mano GargždaiNuotoliniu būdu aptarti Klaipėdos apskrities VPK 2020 m. veiklos rezultatai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai, nuotoliniu būdu dalyvaujant Lietuvos policijos generaliniam komisarui Renatui Požėlai, Lietuvos policijos profesinės sąjungos, socialinių partnerių ir apskrities savivaldybių atstovams, pristatė 2020 m. veiklos rezultatus.

 

Klaipėdos apskrities VPK viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius, pristatydamas kriminogeninę padėtį apskrityje akcentavo, kad nusikalstamų veikų skaičius Klaipėdos apskrityje mažėja – per 2020 m. visoje apskrityje užregistruotos 4588 nusikalstamos veikos, tai yra 739 mažiau nei 2019 m., kai registruotos buvo 5327 nusikalstamos veikos ir tai yra mažiausias nusikalstamų veikų skaičius per pastaruosius penkerius metus. Ypač mažėjo vagysčių, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir sukčiavimo atvejų. Išaugo transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo atvejų – 2020 m. registruotos 486, 2019 m. – 396 tokios nusikalstamos veikos.

Sunkių ir itin sunkių nusikaltimų 2020 m. fiksuota šiek tiek daugiau – 221, kai 2019 m. buvo 196. Tačiau žmogžudysčių mūsų apskrityje pernai įvykdyta keturiomis mažiau – devynios, o 2019 m. buvo 13. Daugiau nei perpus sumažėjo stambių sukčiavimo atvejų – nuo 73 registruotų 2019 m. iki 33 įvykdytų 2020 m. Per pastaruosius penkerius metus stebima tendencija, kad sunkių ir itin sunkių nusikaltimų Klaipėdos apskrityje mažėja.

Tirti nusikalstamas veikas Klaipėdos apskrities pareigūnams taip pat sekėsi geriausiai per pastaruosius 5 metus. Pavyzdžiui, 2020 m. Viešosios tvarkos pažeidimų ištirta beveik 94 procentai, sukčiavimų – beveik 81 procentas, nužudymų – beveik 56 procentai.

Vienas sudėtingiausių 2020 m. ikiteisminių tyrimų buvo dėl aplinkos taršos nevalytomis nuotekomis. Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai jį pradėjo sausio mėn., įtarus, kad AB „Grigeo Klaipėda“ nuo 2012 m., o galbūt ir anksčiau, nevalytas gamybines nuotekas iš rezervuarų leidžia į Kuršių marias. Įtariama, kad per parą galėjo būti išleidžiama iki 3 000 kub. m. teršalų. Pareigūnai tris mėnesius atliko kriminalinės žvalgybos veiksmus, kurių metu nustatė teršalų išleidimo vietą, nelegalų vamzdyną ir teršalų išleidimo mechanizmą. Su Aplinkos apsaugos agentūros specialistais iš Vilniaus net 2 mėnesius naktimis ėmė nuotekų mėginius. Surinkus reikiamus įrodymus, buvo atliktos kratos, atkastas nelegalus vamzdis, nustatyta, kad aplinkai padaryta itin didelė žala.

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai pernai tapo konkurso „Metų seklys“ nugalėtojais – šį titulą Klaipėdos apskrities pareigūnai pelno antrus metus iš eilės. Tyrimas dėl neteisėto didelio kiekio narkotinių medžiagų laikymo, įgijimo, gabenimo turint tikslą pasipelnyti buvo pradėtas dar 2017 m. Įtariama, kad 2017 m. du vyrai supakavo ir į 6 konservų dėžutes sandariai uždarė daugiau 1,5 kg. narkotinės medžiagos, kurios sudėtyje buvo 1033, 28 g kokaino. Vienas iš jų narkotikus nuvežė į Kauną ir perdavė trečiam vyrui. Buvo susitarta, kad narkotikai bus parduoti už 50 tūkst. eurų. Perdavimo metu sumokėta 10 tūkst. eurų, likusi pinigų suma turėjo būti perduota po kokaino realizacijos. Vyro namuose Klaipėdos rajone paslėptas konservų dėžutes su kokainu, kratą atlikę policijos pareigūnai rado ir paėmė 2017 m. pavasarį. Atliekant ikiteisminį tyrimą, buvo gauta duomenų, kad įtariamasis, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už kokaino įsigijimą, su jį gynusiu advokatu ir kitu asmeniu, prisiimti kaltę už pinigus įkalbėjo nekaltą asmenį. Buvo nustatyta ir kitų, tarp jų ir korupcinių, nusikaltimų epizodų, bei pradėtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų. Minėtas ikiteisminis tyrimas tęsiamas, o byla dėl disponavimo labai dideliu kiekiu narkotikų (kokaino) išskirta ir perduota nagrinėti teismui.

Eismo saugumas taip pat yra vienas iš didžiausių Klaipėdos apskrities policijos prioritetų. Statistika rodo, kad padėtis apskrities keliuose gerėja – per 2020 m. užregistruoti 383 eismo įvykiai, per kuriuos nukentėjo žmonės, tai yra 10 mažiau nei 2019 m., sužeista buvo 418 žmonių - 74 mažiau nei užpernai. Deja, 2020 m. žuvo keturiais žmonėmis daugiau nei 2019 m. – 23.

Tikimasi, kad pernai pradėtos naudoti priemonės – mobilieji greičio matuokliai, neviešas patruliavimas ir pažeidimų fiksavimas ne kontaktiniu būdu – duos teigiamų pokyčių užtikrinant saugumą apskrities keliuose. Visoje apskrityje mobiliaisiais greičio matuokliais pernai buvo užfiksuota 33 279 greičio viršijimo atvejai, daugiausia – Klaipėdos mieste (18 302) ir Klaipėdos rajone (10 271). Klaipėdos apskrities Kelių policijos pareigūnai surengė 141 priemonę eismo saugumui gerinti. Per jas buvo patikrinta 24 542 transporto priemonės, užfiksuoti 1234 kelių eismo taisyklių pažeidimai, išaiškinti 137 neblaivūs vairuotojai.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas akcentavo, kad itin daug iššūkių policijai kėlė dėl COVID-19 pandemijos paskelbtas karantinas, nes dėl to išsiplėtė policijos vykdomų funkcijų spektras – kontroliuojami žmonių susibūrimai viešose vietose, privalomas kaukių dėvėjimas, vykdoma izoliacijoje esančių asmenų, judėjimo per valstybės sieną ir tarp savivaldybių, prekybos ir paslaugų teikimo apribojimų kontrolė. Per pirmąjį karantiną (nuo 2020 m. kovo 16 iki birželio 16 d.) Klaipėdos apskrities VPK dėl karantino reikalavimų pažeidimų užregistruota 418, per antrąjį (nuo lapkričio 7 d. iki gruodžio 31 d.) – 264 protokolai (pagal ANK 45 str. 4d.). Kontroliuoti, kaip laikomasi karantino reikalavimų policijos pareigūnams padeda Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, FNTT, Karo policijos, Šaulių sąjungos atstovai ir policijos rėmėjai.

Karantinas apribojo ir kai kurias prevencines veiklas. Tačiau bendruomenės pareigūnai rengė įvairius susitikimus nuotoliniu būdu, per metus įkurta 16 naujų Saugios kaimynystės grupių. Iš viso Klaipėdos apskrityje šiuo metu veikia 254, uostamiestyje – 96 Saugios kaimynystės grupės.

„Nuosekliai augantis visuomenės pasitikėjimas policija, kuris Klaipėdos apskrityje neretai būna ir didesnis už šalies vidurkį, yra geriausias pareigūnų darbo įvertinimas. Šiemet toliau didelį dėmesį skirsime operatyviam ir kokybiškam reagavimui į įvykius užtikrinti, proaktyviai veiklai išaiškinant pažeidimus ir nusikalstamas veikas, prevencinei į seniūnijas orientuotai veiklai stiprinti, policijos pareigūnų ir nukentėjusių asmenų bendravimui ir bendradarbiavimui stiprinti“, – sakė Klaipėdos apskrities VPK viršininkas A. Motuzas.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla dėkojo už puikiai atliktą darbą, ypač vasarą apskrities kurortuose. Akcentavo kriminalinės policijos pareigūnų, antrus metus iš eilės pripažįstamus geriausiais šalies detektyvais „Metų seklio“ konkurse, rezultatus realizuojant itin didelės apimties, didelį atgarsį visuomenėje sukėlusius tyrimus.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 262 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,