Mano GargždaiKlaipėdos koncertų salės renginių gidas: kovo 5–11 d.

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
KKS nuotr. KKS nuotr.

Klaipėdos koncertų salė, prisitaikydama prie esamos situacijos, kovo mėnesio repertuaro renginius toliau pristato virtualiai Facebook ir Youtube platformose. Tegul muzikos bangomis sklindančios geros emocijos stabdo liūdesį, juolab, kad jau į duris džiugiai pasibeldė pirmasis pavasario mėnuo!

 

Tango revoliucija

Šį kovo mėnesį sukanka 100 metų, kai gimė Ástoras Piazzolla. Žymus argentiniečių kompozitorius ir atlikėjas laikomas tradicinės tango muzikos novatoriumi, su tango sujungęs klasikinės ir džiazo muzikos elementus ir sukūręs taip vadinamąjį „naująjį tango“ (tango nuevo). Tango skambesį jis praturtino naujomis harmoninėmis ir melodinėmis struktūromis. Piazzollos dėka XX amžiaus VI dešimtmetyje įvyko tango revoliucija, kurios paveiktas šokis peržengė žanro ribas ir užkariavo koncertines scenas.

Á. Piazzollos 100-mečiui skirtoje tango nuevo programoje klausysimės Vilhelmo Čepinskio (smuikas) ir Klaipėdos kamerinio orkestro atliekamos jaudinančios šio kūrėjo muzikos garsų. Tikimės, kad puikių atlikėjų ekspresyvaus muzikavimo žiežirbos palies ir suvirpins virtualiai juos stebinčių klausytojų sielas.

Programoje skambės „Metų laikai Buenos Airėse“ – keturių dalių ciklas, kurį smuikui ir styginių orkestrui pritaikė talentingasis smuikininkas V. Čepinskis, pastaruoju metu vis dažniau besireiškiantis ir kompozitoriaus amplua.

Á. Piazzollos įvykdyta tango revoliucija turėjo didelės įtakos kitų autorių kūrybai. Vienas iš tokių yra Osvaldo Golijovas, kurio opusas „The Last Round“ užbaigs žymiajam tango kūrėjui dedikuotą vakarą.

Koncertą bus galima nemokamai stebėti kovo 5 d. 18.30 val. internetu Facebook arba Youtube platformoje.

 

Programoje:

Ástoro Piazzollos 100-mečiui

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)

Solistas Vilhelmas Čepinskis (smuikas)

Programa: Ástor Piazzolla, Osvaldo Golijov

 

Dainuojanti Lietuva

Dainuojanti Lietuva įvykdė dainuojančių revoliuciją – 1990 metų kovo 11 dieną atkūrė Nepriklausomą valstybę! Susiklosčius istorinėms aplinkybėms išsiveržti iš pusę amžiaus trukusios sovietinės okupacijos buvo įvykdytas taikus perversmas – su daina lūpose ir trispalve rankoje.

Muzika buvo svarbus ir veiksmingas ideologinis ginklas skleidžiant tautos nepriklausomybės idėjas. Tiek bevardžiai liaudies dainų kūrėjai, tiek profesionalūs kompozitoriai savo kūryboje ne tik apdainavo nuostabų gimtosios šalies gamtos grožį, bet ir budino tautinio atgimimo mintis. Geriausi muzikos, kaip ir literatūros, teatro, dailės bei kitų meno sričių kūriniai perteikė lietuviškosios tapatybės ideologiją.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną pasitinkanti Klaipėdos choras „Aukuras“ programa „Dainuojanti Lietuva“ sudaryta iš rinktinių lietuvių autorių kompozicijų. Dėmesys praeities ir dabarties lietuvių kompozitorių muzikai yra skiriamasis šio choro repertuaro bruožas, kurį nuo pat kolektyvo veiklos pradžios puoselėja „Aukuro“ meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas.

Platus programos autorių spektras aprėpia garbius praeities kūrėjus, kurių muzika, tarsi amžinasis šaltinis, iki šiol gaivina mūsų dvasią. Koncerte skamba ir nūdienos autorių choriniai opusai, nuolat dainuojami ir pasaulio lietuvių bendruomenių renginiuose.

Koncertą bus galima nemokamai stebėti internetu kovo 10 d. 18.30 val. Facebook arba Youtube platformoje.

 

Programoje:

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas

Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Kornelija Kupšytė (violončelė), Edita Ambrozaitienė (fortepijonas), Rugilė Latvėnaitė (aktorė)

Programa: Juozas Naujalis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Aleksandras Kačanauskas, Juozas Gudavičius, Nijolė Sinkevičiūtė, Vaclovas Augustinas, Darius Polikaitis

 

Legenda apie laisvę

Istorinę Lietuvai dieną – kovo 11-ąją „Legendą apie laisvę“ iškilmingai seks Klaipėdos kariliono varpai. Koncertas bus tiesiogiai transliuojamas internetu Klaipėdos koncertų salės Facebook ir Youtube platformose.

Legendos, kaip folkloro ir literatūros žanro, turinys apibendrina esmingus, lemtingus reiškinius, kuriuose dažnai persipina išgalvoti ir tikri faktai. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas taip pat buvo esmingas ir lemtingas puslapis šalies istorijos knygoje. Tikėtina, kad apie jį ateityje taip pat bus kuriamos legendos.

Kompozitorius Balys Dvarionas savo fortepijoninę pjesę pavadino „Legenda“, o Juozas Naujalis savo romantišką kūrinėlį styginių kvartetui – „Svajone“. Lietuvių tautos svajonė apie laisvę išsipildė. Ilgus metus trukusį kelią link jos kūrybiška menininko plunksna kažkada pavers legenda. Bet dabar, šventinę istorinę dieną, paklausykime, ką mums pasakoja Kęstučio Kačinsko kalbinami Klaipėdos kariliono varpai...

 

Programoje:

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai

Kęstutis Kačinskas (karilionas)

Programa: Vincas Kudirka, Stasys Šimkus, Juozas Naujalis, Balys Dvarionas, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Marc-Antoine Charpentier, Johann Sebastain Bach, Georg Friedrich Händel, Ferenz Liszt, Fryderyk Chopin

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 325 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,