Mano GargždaiAštuntąją šių metų savaitę NVSC patikrino beveik 600 prekybos ir paslaugų teikimo vietų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
freepik.com nuotr. freepik.com nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai praėjusią savaitę visoje Lietuvoje patikrino 597 ūkinės veiklos vietas, 13-likoje jų nustatyti pažeidimai.

 

Didžiausias dėmesys buvo skirtas grožio paslaugas teikiantiems ūkio subjektams. Per praėjusią savaitę jų patikrinta 491.

Aštuntąją šių metų savaitę, t. y. vasario 22 d. iki 28 d., jungtinės NVSC ir Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistų, Lietuvos policijos pareigūnų ir šalies savivaldybių atstovų pajėgos patikrino 67 prekybos ne maisto prekėmis vietas, gamybos įmones, turgavietes, avalynės taisyklas ir pan. Taip pat 13 sveikatos priežiūros įstaigų, 11 apgyvendinimo, soliariumo, sporto klubų, skalbyklų, baseinų veiklą vykdančius ūkio subjektus, 9 maisto prekių parduotuves, 4 švietimo įstaigas ir 2 stacionarias socialines paslaugas teikiančias įstaigas.

Patikrinimai parodė, kad dauguma žmonių laikosi karantino reikalavimų, tačiau 13-likoje grožio paslaugų teikimo vietų pažeidimų buvo nustatyta. Kituose tikrintuose sektoriuose pažeidimų nebuvo nustatyta.

Pagrindiniai pažeidimai, fiksuoti grožio paslaugų teikimo vietose: nedėvimi respiratoriai ir neužtikrintas numatytas plotas klientui, nebuvo paskelbta lankytojams apie būtinybę laikytis higienos reikalavimų. Taip pat nebuvo užtikrintos priemonės rankų higienai ir dezinfekcijai.

Dažniausiai pasitaikę pažeidimai – dėvimos ne medicininės kaukės, t. y. skydeliai arba medžiaginės kaukės. Pagal šiuo metu galiojančius nurodymus aptarnaujantys asmenys turi dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, o vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai, pirkėjai dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.

Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei, tik tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

NVSC Vilniaus departamento specialistai, atlikdami patikrinimus, taip pat domėjosi, kaip grožio paslaugų teikėjai laikėsi rekomendacijos prieš pradedant dirbti atlikti profilaktinį vienkartinį tyrimą dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).

Deja, tyrimą buvo atlikę tik pusė (51 proc.) asmenų. Dauguma jų (73 proc.) nurodė, kad tyrimo neatliko dėl to, kad jis neprivalomas, keletas įvardijo, kad bijo, kiti nemano, kad reikia, nes gerai jaučiasi arba dėl nėštumo. Pažymėtina, kad šis tyrimas neturi jokios įtakos nėštumo eigai, visiškai nekenksmingas vaisiui. NVSC ragina būti atsakingais ir pasinaudoti suteikta galimybe profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 237 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,