Mano Gargždai„Tavo idėja“: susipažinkite su didelės apimties projektais Klaipėdos rajone

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Projektų vizualizacijos Projektų vizualizacijos

Visą kovo mėnesį vyksta balsavimas už gyventojų Savivaldybei pateiktus projektus. Kokios idėjos bus įgyvendintos, nuspręs Klaipėdos rajono gyventojai – vyresni nei 16 m. asmenys kviečiami pildyti elektronines ar popierines balsavimo anketas. Vienas žmogus balsą gali atiduoti už tris, jo nuomone, originaliausias idėjas kiekvienoje iš trijų kategorijų. Kviečiame iš arčiau susipažinti su didelės apimties (iki 100 tūkst. eurų) siūlomais projektais Klaipėdos rajone, kurių – net 11.

 

Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia stebėti tiesiogines projektų pristatymų transliacijas – gyventojai raginami neskubėti ir tik iš arčiau susipažinus su 25 projektais (11 didelės apimties ir 4 mažos), siūlomais dešimtyje seniūnijų, atiduoti savo balsą.

 

Agluonos tvenkinio dalinis išvalymas ir paplūdimio įrengimas

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Agluonėnų sen., Agluonėnų k., Parko g. Projekto sąmata – 98 814,65 Eur.

Projekto idėja – išvalyti baigiantį uždumblėti Agluonos upės tvenkinį, sutvarkyti pakrantę bei įrengti paplūdimį.

„Turime Agluonėnų gyvenvietėje tokią nuostabią nišą, tačiau negalime jos išnaudoti pagal paskirtį – baigia užželti mūsų tvenkinys. Natūraliai kilo idėja – norime maudytis tvenkinyje, norime džiaugtis, poilsiauti“, – dėstė projektą pristačiusi Asta Marcinkeviča.

Pasak jos, dalinai išvalius tvenkinį, sutvarkius infrastruktūrą, agluonėniškiai vėliau galėtų padaryti dar daugiau darbų – tvarkyti šalia esantį miškelį.

„Agluona yra mūsų vizitinė kortelė, ne kiekviena gyvenvietė turi tokią nuostabią vietą. Dabar, pavasarį, prie tvenkinio vaikštinėja daug žmonių, galiu tik įsivaizduoti, kas būtų vasarą. Dabar turime didelę problemą – nėra, kur maudytis, – sakė projekto rengėja. – Įgyvendinus projektą kitiems darbams užtektų bendruomenės iniciatyvos – esame aktyvūs, mokame ir dirbti, ir švęsti.“

 

 

Gargždų „skate“ parko įrengimas

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Gargždų sen., Gargždų m., Kranto g. 2A. Projekto sąmata – 100 000 Eur.

Projekto idėja – vaikų ir jaunimo įtraukimas į aktyvias veiklas.

Pasak projekto rengėjos Aurelijos Lukauskės, esamame Gargždų „skate“ parke aplinka sportuojantiems ir leidžiantiems laiką nėra saugi, rampos sulūžusios, nusidėvėjusi jų įranga, išsikišę varžtai. Tarpai tarp rampų ir dangos – nesaugūs. Tai, kad jaunimas savo jėgomis remontuoja rampas, anot A. Lukauskės, tik įrodo, kokia jiems tai svarbi vieta. Prie remonto darbų prisideda ir tėvai, ir „Kranto“ mokyklos darbuotojai.

„Net nepakankamai gera „skate“ parko būklė nesutrukdo gargždiškiams ruoštis ir dalyvauti įvairiose varžybose, konkursuose. <...> Teko pakeliauti po šalį – daugelis miestų, miestelių turi puikiai įrengtus „skate“ parkus, sutvarkytas viešąsias erdves jaunimui ir vaikams. Turime viziją ir Gargžduose turėti saugią ir šiuolaikiškai įrengtą erdvę“, – pasakojo projekto rengėja.

Numatoma, kad Gargžduose būtų galima rengti ir varžybas, konkursus, festivalius, į juos pritraukiant dalyvius, žiūrovus, rėmėjus.

„Tik nutirpo sniegas – jaunimas jau „skate“ parke. Ten jaunimo nėra tik tada, kai prisnigę ar lyja. Naudojimas – visus metus. <...> varžybos sulaukia daug dėmesio, būtų proga garsinti Gargždus, o gautas rėmėjų lėšas būtų galima panaudoti parko priežiūrai“, – sakė A. Lukauskė.

 

 

Gindulių Riedučių, riedlenčių ir BMX Skate taškas

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Sendvario sen., Gindulių k. Projekto sąmata – 97 000 Eur.

Projekto idėja – skatinti bendruomeniškumą, įtraukiant įvairių amžiaus grupių gyventojus į naują aktyvaus laisvalaikio praleidimo formą – pasivažinėjimą riedučiais, riedlentėmis, BMX dviračiais ir paspirtukais bei papildyti esamą sporto stadiono įrangą.

„Mintis ir idėja šiai veiklai neatėjo pati savaime. Mes Ginduliuose neturime daug viešųjų erdvių, kur galėtume planuoti savo kultūrines, visuomenines veiklas. Laisvų investicinių plotų turime daug. Stadione yra futbolo, krepšinio, tinklinio aikštelės. Tai yra komandinės sporto šakos, o riedučiai, riedlentės ir dviračiai yra sportas, kuriuo galima užsiimti individuliai“, – pristatymo metu kalbėjo seniūnaitė Danguolė Dambrauskienė.

Pasak jos, įgyvendinus projektą, jaunimas galėtų aktyviai sportuoti ir jiems nereiktų vykti į uostamiestį: „Klaipėdoje tokios aikštelės dygsta kaip grybai po lietaus, tai jaunimas „nuteka“ ten.“

Seniūnaitė minėjo, kad Ginduliuose gyvena daug jaunų šeimų, kurios telkiasi, bendrauja: „Aktyvūs bendruomenės nariai įrengė kneipo takelį, vasaros metu organizuojami sporto užsiėmimai po atviru dangumi, vasarą organizuojama ir sporto šventė, kurią, įrengę aikštelę, galėtume papildyti dar viena rungtimi.“

Naudą pajustų ne tik Gindulių, bet ir Slengių, Trušelių, Mazūriškių, Jakų, kitų šalia esančių gyvenviečių vaikai, jaunuoliai, suaugusieji.

„Dabar riedučiais, riedlentėmis, dviračiais vežinėjamasi privačių kvartalų keliukuose, nes nėra šaligatvių, kur tai būtų galima daryti“, – teigė projekto rengėja.

 

 

Kapstato ežero pakrantės sutvarkymas ir pritaikymas poilsiui

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Endriejavo sen., Kapstato ežero pakrantė. Projekto sąmata – 37 968,64 Eur.

Projekto idėja – pritaikyti dalį (apie 80 m) ežero pakrantės visuomenės poreikiams (pliažo, maudyklos ir poilsio vietų įrengimas). Padaryti Kapstato ežerą dar patrauklesnį vietos bei rajono gyventojams, siekti, kad poilsis gamtoje būtų patogus, įdomus ir patrauklus visoms amžiaus grupėms.

„Išvalytume pakrantę, pašalintume dumblą, atnaujintume smėlį. Dabar maudykla užima labai mažą dalį – 6 metrus, toliau visur – dumblas. Pastatytume vaikų žaidimo aikštelę, įrengtume suoliukus. Šalia esančioje pievelėje, kuri visai nepritaikyta rekreacijai, būtų pastatytos pavėsinės, suolai su stalais, dar viena vaikų žaidimo aikštelė. Atsirastų treniruokliai“, – numatomus darbus vardijo Kęstutis Mižutavičius.

Anot projekto rengėjo, ežeras pamėgtas žvejų, poilsiautojų, sutinkama ir užsienio turistų. Įgyvendinus idėją būtų sutvarkytos dvi viešosios erdvės – paplūdimio teritorija, maudykla, būtų sukurta jauki stovyklavietė.

„Projekto naudą pajustų visi Klaipėdos rajono gyventojai. Kapstato ežeras yra reprezentacinis mūsų rajono veidas – vienintelis natūralus ežeras rajone. Jei nieko nedarysime, prarasime vienintelį priėjimą prie ežero. Įgyvendinus projektą atsirastų ne tik poilsio galimybė, bet ir poreikis verslui. Unikalus ežeras taptų dar labiau žinomas ir lankomas žmonių“, – vardijo K. Mižutavičius.

Projektas, pasak rengėjų, būtų pradinis taškas, o vėliau patys gyventojai galėtų puoselėti, savo lėšomis ir darbu rūpintis teritorija.

 

 

Laisvalaikio ir poilsio parko sutvarkymas Dauparuose

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Dauparų-Kvietinių sen., Gobergiškės k., Gobergiškės g. Projekto sąmata – 69 612,47 Eur.

Projekto idėja – įkurti laisvalaikio ir poilsio parką, įrengiant aktyvias ir poilsio zonas atskiroms amžiaus grupėms.

„Turime gražią erdvę Dauparuose – žiemą baltą, vasarą žalią. Šalia – tvenkinį, beržynėlį. Daugelis mūsų svečių atvažiuoja dviračių taku iš Gargždų, apsižiūri ir važiuoja atgal. Todėl norėtume praplėsti Dauparų galimybes ir gyventojams, ir svečiams – sakė Dauparų bendruomenės atstovas Mindaugas Srėbalius. – Norėtume įrengti daugiafunkcę aikštę, kurioje veiklos rastų tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Seniūnija sutvarkė tvenkinį, jis yra saugus, tai galime toliau plėsti savo parko idėją.“

Projekto rengėjas vardijo, kad dabar tuščioje erdvėje reiktų pėsčiųjų takelių, apšvietimo, gėlynų, medelių ir įrenginių užimtumui.

„Esame sugalvoję šioje zonoje padaryti žaidimų aikštelę vaikams. Dauparų bendruomenė įrenginius aikštelei jau turi, norėtume juos sumontuoti šioje erdvėje. Vyresnio amžiaus žmonėms būtų įrengti treniruokliai. Norime pastatyti stendą su istoriniu, dabartiniu Dauparų žemėlapiu. Norime padaryti privažiavimą, gultus, suoliukus, unikalią „pump-track“ modulinę dviračių, riedučių, paspirtukų trasą“, – dėstė M. Srėbalius.

Anot bendruomenės atstovų, Dauparuose šiuo metu nėra viešųjų erdvių jaunimui, šiuolaikiška erdvė pasitarnautų ir gyventojų organizuojamoms šventėms: „Planuojama, kad medžiai būtų sodinami ne tik projekto metu, bet numatytume vietas, kur pačios šeimos galėtų atvežti tam tikrą augalą ir pasisodinti – auginti kaip savo šeimos medį. Parkas prisidėtų prie Dauparų augimo, klestėjimo.“

 

 

Pavasario parkas Kretingalės miestelyje

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Kretingalės sen., Kretingalės mstl., Pavasario g. Projekto sąmata – 47 485,91 Eur.

Projekto idėja – šiuo projektu siekiama suburti jaunas šeimas bendravimui, kartu su vaikais užsiimti fizine veikla, daugiau laiko praleisti kartu lauke. Siekiama paskatinti paauglius sportuoti, bendrauti, dalintis įspūdžiais bei rengti turnyrus. Taip būtų puikus pavyzdys jaunesniems broliams ir sesėms būti fiziškai aktyviems ir sportuoti.

„Norėtume pradėti vystyti Pavasario parko idėją. Ji atsirado skyrus visuomenės reikmėms sklypą. Sukūrėme parko viziją – galėtų atrodyti kaip keturlapis dobilas. <...> matome, kad vaikai važinėja riedlentėmis, riedučiais miestelio gatvėmis, kurios neturi šaligatvių, tai yra šiek tiek pavojinga, todėl nutarėme juos koncentruoti į vieną vietą, kad pradėtų bendrauti. Parke galėtų rinktis miestelio gyventojai“, – kalbėjo Robertas Lubys.

Pasak jo, šiuo metu gyventojai neturi kur išeiti su vaikais, tai parke įrengtos laipynės, riedučių, riedlenčių, paspirtukų trasa pasitarnautų aktyvesniam laisvalaikio leidimui.

„Čia būtų saugi zona, nenutolstant nuo namų, nes stadionas – kitame miestelio gale. Ten įrengtos kelios krepšinio aikštelės, o nuvykti nėra saugu, nes nėra šaligatvių, laksto daug palaidų šunų. Naujame parke galėtų kurtis bendruomenė“, – teigė projekto rengėjai.

 

 

I-ojo Dovilų karjero pritaikymas rekreacinei, turizmo ir sportinei veiklai

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Dovilų sen., Dovilų mstl. Projekto sąmata – 80 996,28 Eur.

Projekto idėja – plėtoti viešąją turizmo infrastruktūrą prie I-ojo Dovilų karjero, taip sukuriant palankesnes aktyvaus ir rekreacinio poilsio sąlygas ir užtikrinant tinkamą gamtos išteklių panaudojimą.

„Karjeru naudojasi ne tik doviliškiai, bet ir gargždiškiai. Čia maudytis važiuoja šeimos, nes karjeras yra patogioje vietoje – pasiekiama tiek pėsčiomis, tiek dviračiais, – idėjos pristatymo metu kalbėjo projekto rengėja Šarūnė Petruškevičienė. – Manau, tiek gyventojai, tiek atvykstantys turistai yra nusipelnę, kad ši vieta būtų šiuolaikiška, patraukli, atitinkanti visos šeimos, mažo vaiko, senjoro ir neįgaliojo poreikius. Teritorija – turinti dideles galimybes ir, manau, verta investavimo.“

Įgyvendinus projektą būtų įrengtas pontoninis lieptas su valčių prieplauka, įrengta paplūdimo tinklinio aikštelė, atsirastų vaikų laisvalaikio zona. Numatoma tvarkyti pakrantę, įrengti laužavietę, paplūdimio teritoriją papildyti smėliu, pastatyti naujus suoliukus, biotualetą. Planuojama įrengti gimnastikos ir lauko treniruoklių kompleksą.

„Siektume įveiklinti vietinį, laisvalaikio turizmą“, – kalbėjo projekto rengėja, pažymėjusi, kad karjero galimybės šiuo metu – mažai naudojamos.

 

 

Plikių miestelio bendruomenės parko įkūrimas

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Kretingalės sen., Plikių mstl., Liepų ir Mokyklos g. Projekto sąmata –100 000 Eur.

Projekto idėja – įrengti Plikių miestelio parką su šiais pagrindiniais objektais ir infrastruktūra: stacionaria lauko scena, suolais žiūrovams, vaikų žaidimų aikštele, gėlynais (tarp jų ir Plikių bendruomenės logotipą atvaizduojančiu gėlynu, matomu iš paukščio skrydžio), basų kojų taku, mašinų parkavimo vieta, takeliais pasivaikščiojimui, suoliukais, šiukšliadėžėmis, suformuotu kalneliu.

„Pamąstymai, kad Plikiams reikia parko prasidėjo suaktyvėjus bendruomenei – pastebėjome, kad nieko neturime miestelyje. <...> Išsiaiškinome, kad yra sklypas, kurį Savivaldybė numačiusi bendruomenės poreikiams ir pradėjome plėtoti idėją, kaip šią teritoriją paversti traukos objektu“, – kalbėjo Plikių bendruomenės narė Vitalija Stanienė.

„Plikiai šiuo metu yra pliki – neturime nei šaligatvių, nei apšvietimo, į kitas seniūnijas važiuojame žvyrkeliais. Nėra kur su dviračiu pasivažinėti, pasivaikščioti. Bendruomenė stengiasi gražinti miestelį, organizuoti šventes, pramogas, parkas suteiktų tą pradžią gerinti gyvenimo sąlygas“, – dėstė bendruomenės narė, pabrėžusi, kad šalia planuojamo parko yra mokykla, darželis, tad vaikams būtų kur leisti laiką pertraukų metu.

 

 

Poilsio ir ramybės oazė prie giedančio fontano

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Priekulės sen., Priekulės mstl., Turgaus g. Projekto sąmata – 99 968,62 Eur.

Projekto idėja – šiuo projektu siekiama įveiklinti Priekulės miesto istorinės dalies teritorijos apleistą žemės sklypą, vietinių vadinamame „Rekašiaus sode“. Jame pastatyti išskirtinį, Lietuvoje dar nežinomą, giedantį fontaną, kuriame skambėtų katalikų ir liuteronų bendruomenių giesmės, o apie fontaną formuotųsi patraukli rekreacinė aplinka.

„Klaipėdos rajono kontekste Priekulė yra neatrastas perliukas. Miesto centre yra daug sklypų, priklausančių Savivaldybei, kurie yra apleisti, daug netvarkingų kampelių. Tai šita idėja būtų nukreipta pirmiausia į to centro gražinimą. Priekulėje yra mažai erdvių, kur gyventojai galėtų oriai išeiti pasivaikščioti, kažkur stabtelti, pasigrožėti, pamąstyti, – dėstė projekto rengėjas Viktoras Ačas. – Žmonės važiuodami poilsiauti į Dreverną, Svencelę, stoja Priekulėje, o čia nėra tokios vietos, kur turistai galėtų prisėsti, ramiai pabūti. Tai tokią teritoriją turėti yra būtina ir svarbu.“

Idėjos autorius kalbėjo, kad projekte yra keli akcentai, nukreipti tiek į jauną, tiek į vyresnį žmogų. Išskirtinis akcentas – giedantis fontanas.

„Kadangi planuojamas objektas yra arti bažnyčios, pagalvojome su komanda, kad fontanas turėtų išsiskirti ir derėti prie aplinkos. Fontane galėtų būti instaliuotos ir katalikiškos, ir liuteroniškos giesmės ir šiaip raminanti muzika, nuteikianti poilsiui, atsipalaidavimui“, – sakė V. Ačas, pridūręs, kad Lietuvoje tokio fontano nėra.

Greta, išgenėjus senas obelis, numatoma įrengti sakurų sodą, kuriame, anot kunigo, būtų galima ir fotosesijas daryti. Erdvėje planuojamas ir amfiteatras, poilsio sūpynės.

„Kur jaunimui meilėje prisipažinti? Į bažnyčią eiti? Gal ir tinkama vieta. Ieškoti upės? Ten juk erkės vasarą. Tai jauki nauja erdvė labai tiktų pasakyti, kad myli ir sužadėtuvių žiedą dovanoti“, – teigė projekto rengėjas.

 

 

Tyrinėtojų skveras

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Gargždų m., P. Cvirkos g. 19 (tarp Gargždų „Minijos“ progimnazijos pastatų esantis skveras). Projekto sąmata – 100 000 Eur.

Projekto idėja – atvirų bendruomeninių erdvių, esančių arti žmonių panaudojimas poilsiui ir tikslinei gamtos pažinimo veiklai.

„Erdvė yra atvira visiems gyventojams, per ją daugiabučių namų gyventojai vaikšto į miesto centrą. Labai gražus, žalias skveras, turintis kelias funkcijas, bet iki galo nesutvarkytas, neišnaudotas. Norime parengti šią vietą taip, kad atėję žmonės galėtų susipažinti su gamtos elementais“, – pristatymo metu kalbėjo Roma Litvinaitė.

2020 m. buvo vykdyta „Minijos“ mokyklos bendruomenės apklausa, ko norima šioje erdvėje, išskirtos trys kryptys – pažinimas, sportas ir ramus poilsis.

Projekto rengėjai išsigrynino pažinimo kryptį – visi atvykę galėtų ką nors pamatyti, patyrinėti. Ateityje idėją galima tęsti.

„Įgyvendinus projektą skveras taptų patraukliu, būtų „gyvas“, įdomus, juo naudotųsi visi miesto gyventojai. Atsirastų erdvė poilsiui ir pažintinei veiklai, būtų įrengti pažintiniai objektai, amfiteatras, takų sistema“, – idėją pristatė projekto rengėja.

Numatytos kelios aikštelės, takai, sėdimos vietos, kneipo takas, siekiama kuo mažiau pakenkti gamtinei aplinkai.

„Nebereikėtų žmonėms vaikščioti po ištryptą žemę, purvyną. Dažnai tokios erdvės, gavusius pagerinimo elementų, tampa patrauklios gyventojams, atsiranda renginių poreikis“, – sakė projekto rengėja.

 

 

Vėžaičių miestelio paplūdimio zonos sutvarkymas

Įgyvendinimo vieta – Klaipėdos rajono savivaldybė, Vėžaičių sen., Vėžaičių mstl., Užtvankos g. Projekto sąmata – 39 887,18 Eur.

„Projekto idėja – žinant, kad šiuolaikinė visuomenė propaguoja sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, siekiame, kad jai būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos būti gamtoje ir naudotis jos teikiama nauda. Šiuo projektu siekiama sukurti poilsio zonas gamtoje. Sutvarkytos erdvės taps estetiškos ir saugios, jose besilankantiems žmonėms. Žinant, kad žmonės labai mėgsta vandens pramogas, siekiame įrengti zoną, kurioje jie turėtų galimybę leisti laisvalaikį ir atsipalaiduoti“, – taip projekto idėją pristato jos teikėjai.

Šio projekto pristatymą kviečiame žiūrėti „YouTube“ paskyroje. Transliacijos nuoroda bus įkelta kovo 4 d. 17.30 val.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 877 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,