Mano GargždaiPensijų kaupimo dalyvių įmokos pernai augo beveik dešimtadaliu

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Per praėjusius metus į gyventojų sąskaitas pensijų fonduose „Sodra“ iš viso pervedė 427 mln. eurų. Įmokos į pensijų fondus per metus išaugo beveik 9 proc., tačiau pastebimas pandemijos ir karantino poveikis pensijų kaupimo dalyviams.

 

Pensijų kaupimo dalyvių skaičius per metus išaugo 23,8 tūkstančio, tačiau gyventojų, kiekvieną mėnesį mokančių pensijų kaupimo įmokas, skaičius nuo liepos mėnesio, kai prisijungė nauji pensijų kaupimo dalyviai, išliko toks pat, kaip ir tuo pačiu 2019 metų laikotarpiu. Tai galėjo lemti, kad dalis pensijų kaupimo dalyvių tuo metu neteko darbo bei pajamų ir įmokos į pensijų fondus tokiu atveju nebuvo mokamos.

Kita vertus, likusių pensijų kaupimo dalyvių, mokėjusių įmokas, pajamos pernai didėjo, keitėsi perinamasis pensijų kaupimo tarifas, o tai lėmė ir didesnes jų įmokas. Dėl augusio vidutinio darbo užmokesčio bei pereinamojo pensijų kaupimo tarifo taikymo padidėjo ir valstybės paskatų dalis, kuri pernai siekė 128 mln. eurų. Pačių gyventojų įmokos sudarė 299 mln. eurų.

Praėjusių metų pensijų fondų rezultatus galima sužinoti Lietuvos banko interneto svetainėje: www.lb.lt/lt/pf-veiklos-rodikliai#ex-1-1

Nuo šių merų pradžios „Sodra“ į pensijų kaupimą naujai įtraukė apie 34 tūkst. naujų dalyvių, kurie sprendimą dėl dalyvavimo pensijų kaupime gali priimti iki birželio 30-osios imtinai. „Sodra“ ragina gyventojus, kurie pernai pirmą kartą įsidarbino ar pradėjo savarankišką veiklą, pasitikrinti savo asmeninę „Sodros“ paskyrą www.sodra.lt/gyventojui – joje pateikiama informacija apie įtraukimą į pensijų kaupimą ir „Sodros“ atsitiktine tvarka parinktą pensijų kaupimo bendrovę.

Pernai nuo liepos mėnesio „Sodrai“ pradėjus teikti centralizuotą pensijų anuitetų mokėjimo paslaugą, pensijų anuitetus įsigijo 239 gyventojai, „Sodrai“ pervedę beveik 3,7 mln. eurų sukauptų lėšų, iš kurių bus mokami pensijų anuitetai. Praėjusiais metais šiems pensijų anuitetų gavėjams išmokėta 44,5 tūkst. eurų. Likusias Pensijų anuitetų fondo lėšas „Sodra“ investuoja ir kartu kiekvieną mėnesį moka gavėjams paskirtas pensijų anuitetų išmokas.

„Pandemija turėjo įtakos pensijų kaupimo įmokoms, nes keičiantis gyventojų pajamoms kinta ir jų įmokų dydis, tad tie gyventojai, kurių pajamos dėl pandemijos mažėjo, mažiau mokėjo ir pensijų kaupimo įmokų. Vis dėlto, pandemija nesutrukdė „Sodrai“ pradėti teikti centralizuotą pensijų anuitetų mokėjimo paslaugą sklandžiai – gyventojų, kartu su senatvės pensija dar ir pasirinkusių gauti pensijų anuitetus, kuriuos įsigijo už pensijų fonduose sukauptas lėšas, pernai buvo daugiau nei prognozavome“, – sako „Sodros“ pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 281 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,