Mano GargždaiAutomobilių aikštelių plėtra: apie nuveiktus ir planuojamus darbus

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Praėjusiais metais vietų automobiliams padaugėjo Gargžduose. Praėjusiais metais vietų automobiliams padaugėjo Gargžduose.

Esame viena iš nedaugelio savivaldybių, kuri gali didžiuotis ne tik nuolat augančiu gyventojų skaičiumi, bet ir jaunėjančiu rajonu. Tai džiugina ir kartu kelia nemažai iššūkių. Šiandien šeimose kone kiekvienas, galintis vairuoti, turi automobilį. Apie tai liudija ir didėjančios spūstys, pilnėjantys kiemai bei automobilių stovėjimo aikštelės. Pasak Klaipėdos rajono mero pavaduotojos Audronės Balnionienės, būtent todėl rajono infrastruktūros plėtrai pastaruoju metu skiriamas didelis dėmesys.

 

Įrengtos naujos aikštelės

Praėjusiais metais vietų automobiliams padaugėjo Gargžduose. J. Janonio g. įrengtos net trys aikštelės ir papildomos vietos palei sutvarkytą gatvę. Iš viso – daugiau nei 80.

„Reikšmingų pokyčių sulaukė ir Pušų g. Ją remontuojant įrengtos keturios dešimtys papildomų stovėjimo vietų. Jos suformuotos ir Žemaičių gatvėje šalia lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ir prie Senųjų Gargždų kapinių. Aikštelė sutvarkyta prie parko Kvietinių g.“, – sako vicemerė Audronė Balnionienė.

Gargždų Vasario 16-osios g. 42 namo bendruomenė kiemo aikštelės tvarkymą pradėjo pasinaudojusi galimybe dalyvauti programoje, pagal kurią 50 proc. prie darbų prisideda gyventojai bei 50 proc. Savivaldybė.

„Taip sutvarkyta infrastruktūra galima džiaugtis gerokai greičiau. Kviečiame pagal šią programą ne tik tvarkyti aikšteles, bet ir asfaltuoti kelius, įrengti apšvietimą“, – ragina mero pavaduotoja.

Šiemet intensyviai ruošiami dokumentai dėl keturių Gargžduose esančių kvartalų tvarkymo.

„Turime tikslą Melioratorių g. ir čia esančiose viešosiose erdvėse įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, automobilių stovėjimo aikšteles. Kastyčio g. numatoma kloti naują asfalto dangą, įrengti šaligatvius ir automobilių sustojimo vietas. O siekiant išspręsti spūsčių klausimą prie lopšelių-darželių „Saulutė“ ir „Gintarėlis“ – įrengti automobilių apsisukimo aikšteles“, – vardija vicemerė Audronė Balnionienė.

Taip pat dokumentai rengiami dėl automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo ir viešųjų erdvių tvarkymo Klaipėdos g. atšakoje ir P. Cvirkos g. bei Taikos g.

„Mūsų siekis – gyventojams gyvenimo sąlygas padaryti kuo patogesnes. Sutvarkius šiuos kvartalus, situacija, susijusi su automobilių aikštelių trūkumu Gargžduose, be abejonių, smarkiai pagerės“, – sako Klaipėdos rajono mero pavaduotoja.

 

„Mūsų tikslas bendras – patogi infrastruktūra. To nuosekliu darbu ir siekiame“, – sako mero pavaduotoja Audronė Balnionienė. 

 

 

Verslui – partnerystės galimybė

Dėmesys automobilių aikštelių plėtrai skiriamas ir kitose seniūnijose. Aikštelės su žvyro danga įrengtos Turgaus g. Priekulėje bei Klaipėdos g. Drevernoje.

Svarbus žingsnis žengtas ir siekiant išspręsti automobilių statymo vietų trūkumą ir eismo saugumo klausimą prie turistų ypač pamėgtos Olando Kepurės. Tai padėtų padaryti šalia Placio gatvės Karklėje 1,84 hektarų dydžio sklype įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir higienos patalpos. Jau parengtas investicijų projektas. Taryba pritarė jo įgyvendinimui viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu. Siekiama pasirašyti ilgalaikę 15 metų partnerystės sutartį su galimybe ją pratęsti iki 5 metų.

„Kviečiame privačius investuotojus pasinaudoti galimybe šioje vietoje sukurti naują erdvę. Sklypas didelis, čia galimos visos veiklos, kurios neprieštarauja esamiems teritorijų planavimo ir kitiems dokumentams“, – teigia mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

 

Susidomėję verslo atstovai papildomos informacijos gali teirautis el. paštu ar tel. 8 683 26 073.

„Kelias nuo dokumentų rengimo iki darbų pradžios – netrumpas. Žinoma, norėtume, kad viskas vyktų greičiau. Tačiau tiek mums, tiek gyventojams tenka apsišarvuoti kantrybe. Visgi mūsų tikslas bendras – patogi infrastruktūra. To nuosekliu darbu ir siekiame“, – teigia vicemerė.

 

Užsakymo nr. SAV-2021-03-13

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 202 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,