Mano GargždaiKlaipėdos koncertų salės virtualių renginių gidas: kovo 17–25 d.

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
KKS nuotr. KKS nuotr.

Antrosios kovo repertuaro pusės favoritės – programos visai šeimai. Viena iš jų – jau spėjusi pelnyti publikos simpatijas, o kita – Koncertų salėje skambės pirmą kartą. Trečiojoje programoje – pučiamųjų instrumentų skambesys, užbursiantis savo muzikiniais garsais ir melodijų vingrybėmis. Prie išmaniųjų įrenginių klausytojus kvies trys ypatingos virtualios programos, kurios žadins smalsumą ir stimuliuos vaizduotę.

 

Bacho genijaus paslaptis

Ar daug žinote paslapčių? Ar jums patinka paslapčių apraizgyti dalykai? Daug jų saugo senos istorinių pastatų sienos kaip ir storos muzikos istorijos knygos. Jose galime paskaityti apie baroko epochos genijumi vadinamą vokiečių kompozitorių Johanną Sebastianą Bachą. Kaip Bachas sugebėjo taip intensyviai dirbti ir sukurti daugiau nei 1000 kūrinių? Kur slypi jo genijaus paslaptis? Kodėl šiais laikais jo muzika skamba beveik visur ir visada pasiekia klausytojus?

Ši tinklalaidė vaikams ir visai šeimai kviečia trumpam praskleisti Bacho genijaus paslapties skraistę. Iki intriguojančio susitikimo prie išmaniųjų ekranų!

Tinklalaidę bus galima nemokamai stebėti internetu Facebook (https://www.facebook.com/koncertusale.lt) arba Youtube (https://bit.ly/38xRTEU) platformoje kovo 17 d. 18.30 val.

 

Programoje:

Pasakoja edukatorė Dovilė Kirdaitė

Skamba Johanno Sebastiano Bacho kūrinių fragmentai

 

Brass kvintetas +2

Klaipėdos brass kvintetas tęsia koncertų ciklą „Brass kvintetas +“ ir kviečia paklausyti antrosios programos. Joje Sigito Petrulio vadovaujami klaipėdiečiai muzikuos kartu su vilniečiais kolegomis Valentinu ir Gediminu Gelgotais.

Fleitininkas Valentinas yra ilgametis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro fleitų grupės koncertmeisteris. Beje, šiame kolektyve atlikėjas dirba jau net 45 metus! Jis dar mėgsta groti solo ir kameriniuose ansambliuose. Įsivaizduokite, kiek kūrinių per šį laikotarpį jam teko atlikti, kiek koncertinių salių ir užsienio šalių aplankyti! V. Gelgotas taip pat jau daug metų dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Valentino sūnų Gediminą jaunoji melomanų karta geriausiai pažįsta kaip Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO įkūrėją, kompozitorių, dirigentą, kuris visada atviras drąsiems kūrybiniams eksperimentams. Jo kūriniai skamba pagrindinėse Europos koncertų salėse ir festivaliuose, juos atlieka pasaulyje pripažinti muzikai. Savo kūryba kompozitorius siekia žadinti klausančiųjų širdis, todėl ji turi daug gerbėjų ir sėkmingai pritraukia jaunąją klausytojų auditoriją į klasikinės muzikos koncertų sales.

Šiame koncerte taip pat išgirsime G. Gelgoto kūrinį, sukurtą minimalizmo stiliumi, o pats autorius skambins fortepijonu.

Koncertą bus galima nemokamai stebėti internetu Facebook (https://fb.me/e/3S8h3Ga63) arba Youtube (https://bit.ly/38xRTEU) platformoje kovo 19 d. 18.30 val.

 

Programoje:

Klaipėdos brass kvintetas:

Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Valentinas Gelgotas (fleita)

Gediminas Gelgotas (fortepijonas, vokalas)

Dalyvauja Edmundas Federavičius (mušamieji)

Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Arthur Roland Frackenpohl, Claude Bolling, William Hayes, Howard Cable, Leslie Pearson, Gediminas Gelgotas

 

Žaismingos muzikos orkestras seka pasaką

Visi puikiai žinome lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis“. Jos istorija vertina draugystę ir skatina išradingumą, moko nebūti patikliems ir nepasiduoti įkalbinėjimams. Kaip katinėliui pavyksta iš lapės namų išvaduoti gaidelį? Jis groja smuiku ir taip išvilioja lapę! Muzika padeda išgelbėti gaidelį!

Smagų muzikinio šešėlių teatro spektaklį seka Klaipėdos kamerinio orkestro atlikėjai ne tik grieždami savo instrumentais, bet ir persikūnydami į vaidmenis ar valdydami lėles. Jas sukūrė spektaklio režisierė ir dailininkė Gintarė Radvilavičiūtė, o muziką parašė kompozitorius Teisutis Makačinas.

„Žaismingos muzikos orkestras seka pasaką“ – gražus ir prasmingas renginys visai šeimai.

Koncertą bus galima nemokamai stebėti internetu Facebook (https://fb.me/e/17jlUAuZI) arba Youtube (https://bit.ly/38xRTEU) platformoje kovo 25 d. 18.30 val.

 

Programoje:

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Gintarė Radvilavičiūtė (režisierė ir dailininkė)

Programa: muzikinis šešėlių teatro spektaklis pagal lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis“ ir Teisučio Makačino kūrinius

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 308 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,