Mano GargždaiLietuva ruošiasi jūrinio vėjo energetikos plėtrai: pradedamas rengti specialusis planas ir strateginis pasekmių aplinkai vertinimas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Energetikos ministerijos nuotr. Energetikos ministerijos nuotr.

Energetikos ministerija pasirašė sutartį su UAB „Ardynas“, kuri per artimiausius 18 mėnesių parengs jūrinės teritorijos dalies, skirtos atsinaujinančios energetikos plėtojimui, specialųjį planą ir jo strateginį pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV).

 

„Jūrinio vėjo parkas Baltijos jūroje – vienas iš svarbiausių Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatytų projektų, kuris padidins vietinės elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir sumažins priklausomybę nuo elektros importo“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Šiuo metu jau yra pasirinkta preliminari vieta, kurioje bus statomos jūrinio vėjo elektrinės. Pradedamuose rengti dokumentuose bus nustatyti konkretūs plotai, kuriuose etapais bus vykdoma vėjo elektrinių plėtra bei eksploatacija, elektrinių parko teritorijos ribos. Taip pat bus parengta būsimų elektrinių prijungimo prie transformatorių pastotės Baltijos jūroje koncepcija bei konkretizuoti sprendiniai, suformuluoti reikalavimai teritorijos tvarkymui, priežiūrai ir kiti būtini reikalavimai.

Taip pat tiekėjas parengs SPAV, kuriame numatoma nustatyti, apibūdinti ir įvertinti galimas reikšmingas vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje specialiojo plano ir jame nagrinėjamų alternatyvų, sprendinių pasekmes aplinkai.

Atviro konkurso būdu atlikto tarptautinio pirkimo laimėtojas UAB „Ardynas“ specialųjį planą ir SPAV parengs per artimiausius 18 mėnesių.

Taip pat šiuo metu vykdomos dar vieno viešojo pirkimo procedūros, kurio laimėtojas atliks vėjo jėgainių Baltijos jūroje poveikio aplinkai vertinimą, nustatysiantį galimą tiesioginį ir netiesioginį jūrinių vėjo elektrinių poveikį žemės paviršiui ir jos gelmėms, orui, vandeniui, kraštovaizdžiui ir biologinei įvairovei, ypatingą dėmesį skiriant Europos Bendrijai svarbioms rūšims ir natūralioms buveinėms, taip pat kitoms pagal Lietuvos įstatymus saugomoms rūšims, materialinėms vertybėms, nekilnojamosioms kultūros vertybėms.

Primename, kad 2020 m. birželio 22 d. buvo priimtas Vyriausybės nutarimas, kuriuo nustatyta, kad Lietuvos jūrinės teritorijos dalyje tikslinga organizuoti konkursą iki 700 MW vėjo elektrinių plėtrai ir eksploatacijai. Planuojama, kad konkursai bus organizuojami atlikus visus reikalingus veiksmus ir tyrimus.

Šiuo metu Seime svarstomas įstatymų projektų paketas, kuriuo siūloma reglamentuoti paramos modelį atsinaujinančiai energetikai jūroje ir jūrinių elektrinių prijungimo prie sausumos elektros tinklų modelį. Seimas pavedė Vyriausybei įvertinti įstatymų projektų nuostatas ir pateikti išvadą. Artimiausiu metu išvados projektas bus pateiktas viešam derinimui.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 176 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,