Mano GargždaiTeisę į izoliacijos išimtį būtina pagrįsti dokumentais

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
NVSC nuotr. NVSC nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo šiandien įsigaliojus naujiems reikalavimams, visi atvykstantys į Lietuvą privalės pateikti dokumentus, įrodančius teisę į izoliacijos išimtį.

 

Primename, kad karantino metu atvykus į Lietuvą oro ar jūrų uoste privaloma patikrą atliekantiems pareigūnams pateikti QR kodą, patvirtinantį, kad užpildyta elektroninė anketa, turėti neigiamą tyrimo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val., rezultatą bei izoliuotis 10 dienų.

Asmenys, užpildę elektroninę anketą, automatiškai įtraukiami į izoliuotų asmenų registrą. Pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintas izoliacijos taisykles, yra taikomos išimtys, kada asmenys gali nesiizoliuoti. Iki šiol apie tokią išimtį buvo galima patiems pažymėti elektroninėje anketoje ir tik pareikalavus NVSC ar policijos pareigūnui, pateikti tai įrodančius dokumentus.

Visgi paskutiniu metu pasitaikė nemažai piktnaudžiavimo atvejų, kai keleiviai pažymi, kad jiems taikoma izoliacijos išimtis, tačiau pareikalavus pateikti įrodymus, paaiškėja, kad pagrindo taikyti išimtį nėra. Todėl nuo šiol izoliacijos išimtis asmenims bus suteikta tik specialistams įvertinus pateiktus dokumentus.

Šiuos dokumentus bus galima pateikti patikros oro, jūrų uostuose metu arba elektroninio pašto adresu .

Patvirtinimas apie pritaikytą išimtį bus išsiųstas elektroniniu laišku. Iki patvirtinimo gavimo asmenys laikomi izoliuotais asmenimis. Jeigu dokumentai pateikiami oro ar jūrų uoste, izoliacijos išimtis pritaikoma iš karto.

Dokumentų, įrodančių, kad asmuo persirgo COVID-19, pateikti nereikia, jei liga buvo diagnozuota Lietuvoje ir duomenys pateikti informacinėje sistemoje.

Izoliacijos išimčių sąrašą galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu nvsc.lrv.lt/isimtys.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 236 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,