Mano GargždaiSiekiama įtvirtinti galimybę plačiau taikyti kardomąją priemonę – užstatą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Prokurorams ir teismams bus sudaryta galimybė dažniau skirti ne mažiau veiksmingą kardomąją priemonę kaip suėmimas – piniginį užstatą.

 

Teisingumo ministerija parengė Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pataisas, reglamentuojančias aiškesnę šios alternatyvios kardomosios priemonės taikymo tvarką, kurioms šiandien pritarė Vyriausybė.

Teismams ir prokuratūrai reikia aiškesnio užstato skyrimo teisinio mechanizmo, kuris suteiktų platesnes galimybes taikyti šią kardomąją priemonę.

BPK pataisų projekte numatoma, kad asmuo, kuriam prokuroras ar teismas skiria kardomąją priemonę – piniginį užstatą, jį galėtų sumokėti per 3 dienas.

Tai pat siūloma įtvirtinti teisinį pagrindą, esant užstato davėjo sutikimui, įmokėtą užstato sumą panaudoti paskirtai baudos bausmei įvykdyti, civiliniam ieškiniui patenkinti ar proceso išlaidoms išieškoti.

Jeigu įtariamasis, sumokėjęs piniginį užstatą, neįvykdytų numatytų pareigų ar bandytų pabėgti, šie pinigai atitektų valstybės biudžetui.

Užstato dydis nustatomas atsižvelgiant į galimai padaryto nusikaltimo sunkumą, įtariamojo turtinę padėtį bei jo asmenybę.

Nors teisės aktuose užstato konkretus dydis neįvardijamas, teismų praktikoje ši suma siekia iki pusės milijono eurų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 270 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,