Mano GargždaiVeiviržėnų gimnazija rodo pavyzdį – testuoja kaupinių metodu: rastas 1 teigiamas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos ir SAM nuotr. Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos ir SAM nuotr.

Nors Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklose į klases pradinukai grįžti galėjo be testavimo kaupinių metodu, mat sergamumo rodiklis per 14 d. nesiekė 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija nusprendė žengti saugesniu keliu ir būti pirmūnė rajone – tiek gimnazija Veiviržėnuose, tiek jos padaliniai Judrėnuose, Pėžaičiuose, Pašlūžmyje nuo pirmadienio vykdo testavimą minėtu būdu.

 

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Neringos Tarvydienės, kaupinių metodu buvo ištirti 45 asmenys. Testavimas tęsiasi ir šiandien.

„Ištyrus 12 kaupinių, turime 1 teigiamą. Šiuo metu asmenys užsiregistravę PGR tyrimui ir laukiame rezultato“, – informavo N. Tarvydienė, pridurdama, kad viename kaupinyje gali būti ir 6, ir 4 ar 2 mėginiai.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorės Laimos Navickienės teigimu, visos pradinės klasės šiuo metu dirba kontaktiniu būdu, tikimasi, kad vakare bus gauti PGR tyrimo rezultatai, bus priimami atitinkami sprendimai dėl izoliacijos ar nuotolinio ugdymo.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė nurodė, kad pirmajame etape yra formuojami šeimų kaupiniai, taip pat atskiri kaupiniai įstaigos darbuotojams. Antrajame etape, kai į ugdymo įstaigą atvyks slaugytoja, mėginiai bus imami tik iš moksleivių ir mokyklos darbuotojų, tėvams tyrimai nebebus atliekami.

Gimnazijos vadovė L. Navickienė portalui mano-gargzdai.lt nurodė, kad sutiko testuotis 97 mokiniai.

„Testuojamos pradinės klasės, pavyzdžiui, pirmoje – trys vaikai nesitestuoja, antroje testuojasi visi, trečioje – nesutinka 2 tėvai, ketvirtoje – 5 tėvai. Visi kiti testuojasi su šeimomis, ir darbuotojai, kurie dirba kontaktiniu būdu, – kalbėjo L. Navickienė, akcentuodama, kad buvo pavienių atvejų, kai kelios šeimos nenuvyko testuotis jiems paskirtu laiku. – Labai daug juodo darbo reikėjo įdėti sudarant kaupinius ir prišnekinant, įtikinant tėvus, kad taip reikės, jeigu norime saugiai grįžti.“

Visuomenės sveikatos biuro direktorė pasakojo, kad tiksli data, kada sveikatos priežiūros specialistas vyks į įstaigą, dar nėra aiški, vyksta konsultacijos ir su ministerija, nes tikslinga įvertinti ir atostogų laikotarpį. Pagal įprastą tvarką yra nurodyta, kad toks testavimas turi vykti kas 7–10 dienų.

N. Tarvydienė teigė, kad šiuo metu kitose rajono mokyklose vyksta susitikimai su tėvais, pasakojama apie šį testavimo metodą, tam, kad jie galėtų apsispręsti.

Anot jos, detalesnė informacija dėl kitų mokyklų, norinčių taip pat grįžti vadinamuoju saugiu būdu, gali būti po švenčių.

Jeigu bus ir daugiau įstaigų, norinčiųjų grįžti, Visuomenės sveikatos biuro specialistų lauks ilgas procesas.

„Reikia ir tėvų sutikimus gauti, turime suformuoti kaupinius ir atiduoti užregistravimui, laiko paskyrimui, mobilus punktas turi suformuoti komandą, nes jame per valandą galime paimti 15 kaupinių, tai yra nedaug“, – detalizavo N. Tarvydienė, pridurdama, kad yra pasiruošę ir didesniam krūviui.

 

Kaupinių metodas nuo tradicinio skiriasi tuo, kad imamas priekinės nosies landos dalies, o ne nosiaryklės ėminys, tad procedūra yra daug paprastesnė, beveik nekelia nemalonių pojūčių tiriamam asmeniui. Paaiškėjus, kad bent vienas mėginys yra teigiamas, visa klasė turi vėl pereiti prie nuotolinio mokymosi būdo bei 14 d. izoliuotis, nebent po 7 dienų nuo teigiamo tyrimo, visi būtų ištirti pakartotinai ir būtų gauti neigiami atsakymai. Taip siekiama išvengti koronaviruso židinių protrūkių.

 

Šiais mokslo metais Klaipėdos rajone mokosi 2 089 pirmų–ketvirtų klasių mokiniai. Primename, kad sprendimas be testavimo grąžinti pradinukus į mokyklas galimas tose savivaldybėse, kuriose sergamumas 100 tūkst. gyventojų per 14 d. yra mažesnis nei 200. Nors Klaipėdos rajonas ir buvo peržengęs 200 atvejų ribą, prievolės testuotis kaupinių būdu, nebuvo, mat Vyriausybės nutarimas, leidžiantis Klaipėdos rajono savivaldybės mokykloms vykdyti ugdymo procesą mišriu būdu, nėra atšauktas. Trečiadienio duomenimis, naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklis per 14 d. Klaipėdos rajone yra 196,4.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 328 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,