Mano Gargždai„Kelionės dainos“ pristatys britų salų muziką

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
KKS nuotr. KKS nuotr.

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ kviečia virtualiai pakeliauti po skambančius horizontus balandžio 7-ąją, trečiadienį, 18.30 valandą Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Kelionės dainos“.

 

Kolektyvo meno vadovas Mindaugo Bačkus teigia: „Ši programa pristatys britų salų muziką, kurią mes retai kada matome kaip skirtingų tautų kūrybą. Dažniausiai ją įvardijame kaip Didžiosios Britanijos muzikinę kultūrą, tačiau tai yra keturios ryškios kultūros: Velso, Škotijos, Anglijos ir Airijos. Visų šių tautų liaudies muzika – itin savita ir spalvinga, tačiau akademinė profesionalioji kūryba – gana panaši, nors vystėsi nevienodai ir skirtingų tautų kompozitorių įtakoje. Šiame koncerte susipažinsime su keturiais labai savitais britų salų kompozitoriais.“

Nacionalinės operos studijos Londone absolventas baritonas Romanas Kudriašovas su orkestru atliks anglo Ralpho Vaughano Williamso ciklą „Kelionės dainos“.

„Tai britiškoji atsvara reikšmingiausiems vokiečių-austrų tradicijos dainų ciklams. Tačiau šiame cikle kūrinių nejungia viena pasakojimo gija, vedanti nuo vienos dainos prie kitos. Čia keliautojas kaskart išgyvena ir tarsi pasakoja skirtingus kelionės epizodus. Šiose dainose – ir liaudies muzikos atspindžiai, bylojantys apie R. V. Williamso susidomėjimą ir gilinimąsi į savo šalies šaknis – folklorą, siekį jį išsaugoti. Įdomu tai, kad paskutinioji ciklo daina, dar vadinama epilogu, buvo atrasta ir publikuota tik po kompozitoriaus mirties. Apibendrinanti visą ciklą ir tarsi nurodydama, kad ši kelionė – lyg uždaras ratas, besitęsiantis ir po mirties, ši daina atliekama tik ciklo pabaigoje, o ne pavieniui“, – pasakojo R. Kudriašovas.

Klaipėdoje gimęs ir augęs R. Kudriašovas mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Iš Klaipėdos į visus pasaulio kraštus solistas išsivežė „meilę jūrai, net savotišką poreikį“.

Išplaukęs į tarptautinius operos meno vandenis jis dainavo prestižiniuose festivaliuose nuo Londono iki Abu Dabio, dalyvavo operų pastatymuose Lietuvoje ir užsienyje. Pernai R. Kudriašovas pelnė tarptautinio V. Noreikos vokalistų konkurso diplomą.

Airių autoriaus Billo Whelano kūrinyje „Inishlacken“ solo partijas grieš Klaipėdos kamerinio orkestro pirmame pulte sėdintys jaunosios kartos smuikininkai Konradas Levickis ir Tomas Cinelis. Vilnietis Konradas jau antrus metus dirba klaipėdiečių orkestro koncertmeisteriu. Kolektyvo meno vadovas jį apibūdina kaip „naująjį orkestro veidą“. Smuikininkas jau koncertavo visose svarbiausiose Lietuvos koncertų salėse, pasirodė daugelyje Vakarų Europos šalių, Kinijoje bei Pietų Korėjoje.

Koncerte taip pat klausytojai išgirs du opusus styginių orkestrui: iš Velso kilusio kompozitoriaus Karlo Jenkinso „Palladio“ ir Škotijos kūrėjo Jameso MacMillano „Memento“.

K. Jenkinsas pirmiausia padarė muzikinę karjerą kaip džiazo atlikėjas, o kaip kompozitorius išgarsėjo ambient muzikos projektu Adiemus. Kompozitorius apdovanotas Britų imperijos ordinu.

J. MacMillanas savo karjeroje sėkmingai derina dirigento ir kompozitoriaus veiklas. Jo muzikos kalbą maitina škotų muzikinio palikimo, keltų folkloro intonacijos, kurios susilieja su Tolimųjų Rytų, Skandinavijos ir Rytų Europos kultūrų atšvaitais. Visa tai suteikia J. MacMillano stiliui originalų braižą. Visame pasaulyje pripažinto menininko kūrinių sąraše – operos, kurių inscenizacijos puošia Velso nacionalinės operos repertuarą, Londono ir Bostono simfoninių orkestrų, BBC televizijos kompanijos užsakyti opusai.

Labiausiai žinoma J. MacMillano kompozicija – tai koncertas perkusijai ir orkestrui „Veni, Veni, Emmanuel“. Jo premjerą kartu su Škotijos kameriniu orkestru atliko garsi škotų perkusininkė Evelyn Glennie, prieš keletą metų koncertavusi Klaipėdos koncertų salėje.

Programa „Kelionės dainos“ sužadins klausytojų mintis ir praturtins šviežiais įspūdžiais!

Koncerto įrašą bus galima virtualiai klausytis šiais Klaipėdos koncertų salės interneto kanalais:

YouTube: https://bit.ly/38xRTEU

Facebook: https://fb.me/e/1hsuj7y2D

Bei Lietuvos nacionalinės filharmonijos kanalais:

Filharmonijos ir Skaitmeninės koncertų salės Facebook paskyrose, YouTube kanalu (adresas – Lietuvos nacionalinė filharmonija).

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 298 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,