Logo
 Spausdinti šį puslapį

Atvelykio sekmadienį – ištaiginga Venecijos genijaus A. Vivaldi programa

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
KKS nuotr. KKS nuotr.

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ tęsia virtualią kelionę pas klausytojus ir Atvelykio sekmadienį, balandžio 11 dieną kviečia valandą praleisti su Antonio Vivaldi muzika. Ji skambės Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje, visada palaikančioje vertingas Klaipėdos koncertų salės menines iniciatyvas. Po koplyčios skliautais aidės didingoji „Atvelykio Gloria“ – bendras Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio „Musica humana“ ir Klaipėdos koncertų salės choro „Aukuras“ meninis projektas, kurio programą sudarė ir atlikimui vadovaus minėtų kolektyvų lyderiai Robertas Beinaris ir Alfonsas Vildžiūnas.

 

Antonio Vivaldi – žymus XVIII a. italų kompozitorius, smuikininkas ir šventikas viename asmenyje. Sakoma, kad jis buvo nepaprastai talentingas: galėdavo parašyti koncertą greičiau, negu kitas žmogus suspėtų jį perrašyti į švarraštį, arba griežė smuiku taip puikiai, kad sunkiai tikėtina, kad kas nors yra grojęs ir ar kada nors gros taip, kaip jis. Vivaldi laikomas vienu iš kompozitorių, kurie paskatino baroko stiliaus evoliuciją į klasikinį.

A. Vivaldi gerokai praplėtė smuiko technikos galimybių ribas sukūręs daugybę koncertų smuikui ir orkestrui, tarp jų – populiarųjį keturių dalių „Metų laikų“ ciklą. Muzikiniais štrichais ir faktūromis kompozitorius jame piešė gamtos vaizdus ir reiškinius, perteikė jų sukeliamus įspūdžius. Tai dažniausiai atliekama A. Vivaldi kompozicija. Pirmąją jos dalį – „Pavasaris“ – išgirsime ir šiame koncerte. „Musica humana“ kolektyvo narė smuikininkė Inga Aleksienė grieš solo partiją.

A. Vivaldi taip pat rašė koncertus kitiems soliniams instrumentams, dviem ar net trims solistams su orkestru. Kai kurie iš jų net šiandien tebelaikomi vienais pačių sudėtingiausių koncertų.

A. Vivaldi Koncerto obojui F-dur solo partiją gros R. Beinaris – aukščiausio lygio atlikėjas ir ypatingas savo instrumento entuziastas. R. Beinario meninė veikla dar apima dirigavimą, festivalių ir konkursų organizavimą, netgi kūrinių aranžuočių kūrimą.

Meninių interesų platumu pasižymėjęs A. Vivaldi rašė ir vokalinę muziką. Kadangi jis buvo šventikas, tai suprantama, jog didžioji vokalinės kūrybos dalis buvo skirta katalikų bažnyčiai.

Pats ištaigingiausias A. Vivaldi sakralinis kūrinys – „Gloria“, pasaulyje vertinamas kaip vienas ryškiausių šio žanro šedevrų. Jame autorius visapusiškai atskleidžia savo kompozicinį meistriškumą: čia darniai susijungia soliniai fragmentai ir formos visuma. Kūrinys žavi klausytojus baroko muzikai būdinga kontrastų kaita.

A. Vivaldi šlovinamasis himnas „Gloria“ didingai užbaigs programą „Atvelykio Gloria“. Jungtiniam ansamblio „Musica humana“ ir Klaipėdos choro „Aukuras“ atlikėjų būriui diriguos Alfonsas Vildžiūnas. Viltingose „Gloria“ giesmėse išgirsime ir nuostabiųjų solisčių Dovilės Kazonaitės (sopranas) ir Ievos Prudnikovaitės (mecosopranas) balsus.

Koncerto įrašo bus galima nemokamai klausyti virtualiai balandžio 11 d. 17.00 val. šiais Klaipėdos koncertų salės interneto kanalais:

YouTube: https://bit.ly/38xRTEU

Facebook: https://fb.me/e/2rscCHDJx

Bei Lietuvos nacionalinės filharmonijos kanalais:

Filharmonijos ir Skaitmeninės koncertų salės Facebook paskyrose, YouTube kanalu (adresas – Lietuvos nacionalinė filharmonija).

Susiję įrašai (pagal žymę)

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,