Mano GargždaiVyriausybė pritarė pensijų kompensavimo tvarkai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi L.Savickaitės nuotr. Asociatyvi L.Savickaitės nuotr.

Šiandien Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlytiems įstatymų projektui dėl pensijų kompensavimo tvarkos.

Pasak ministrės Algimantos Pabedinskienės, tikimasi, kad įstatymo svarstymas Seime vyks taip pat sklandžiai ir pirmosios pensijų kompensacijos jų savininkus pasieks jau šių metų ketvirtąjį ketvirtį.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti kompensavimo tvarką senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjams, kuriems pensijos buvo sumažintos 2010–2011 metais.

2014 metų pabaigoje siūloma senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjams išmokėti 20 procentų apskaičiuoto skirtumo. 2015 ir 2016 metais senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjams siūloma išmokėti po 40 procentų apskaičiuoto pensijų dydžių skirtumo, išmokant po lygią šio dydžio dalį kiekvieną ketvirtį.

O tais atvejais, kai visa apskaičiuota nepriemoka neviršija 100 litų, ją siūloma išmokėti visą, neskaidant dalimis, šių metų pabaigoje. Sprendimą nedalinti mažų nepriemokų dalimis lėmė tai, kad nemokėtų pensijų sumų dydžiai yra skirtingi, todėl nebūtų logiškas sprendimas skaidyti mažas nepriemokas dalimis ir išmokėti jas per trejus metus, taip pat keltų abejonių dėl administravimo kaštų, o ir patys gavėjai nebūtų patenkinti tokiu sprendimu.

2014 m. numatoma kompensacijoms išmokėti apie 90 mln. litų, o iš viso kompensavimui reikės 443,6 mln. litų. Pensijų kompensavimas palies daugiau nei 480 tūkst. asmenų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 736 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,