Mano GargždaiMokesčių inspekcijos Gargždų poskyryje – deklaruojančiųjų antplūdis

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
R. Rapalienės nuotr. R. Rapalienės nuotr.

Nuo metų pradžios pajamas deklaravo per 90 tūkst. Klaipėdos apskrities gyventojų (iš jų Klaipėdos  rajone – per 14,1 tūkst.) – lyginat su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, tai sudaro 102,4 proc. (Klaipėdos  r. – 101,6 proc.). Daugiau nei 15 tūkst. Klaipėdos apskrities gyventojų (iš jų Klaipėdos r. – per 2,2 tūkst.) jau susigrąžino per  5,7 mln. litų permokų (Klaipėdos r. – 0,9 mln. litų).

 

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo metų pradžios pajamas jau deklaravo per 90 tūkst. Klaipėdos apskrities, iš jų - per 14,1 tūkst. Klaipėdos rajono gyventojų. Iki deklaravimo termino pabaigos – gegužės 2 d. – likus vos kelioms dienoms, į mokesčių inspekcijos Gargždų poskyrį plūstelėjo gyventojai, ypač praėjusiais metais vykdę individualią veiklą, gavę išankstinius priminimus ir pageidaujantys  deklaruoti 2013 m. gautas pajamas bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM).

„Gyventojai, kurie 2013 m. vykdė savarankišką veiklą įsigiję verslo liudijimus ar su pažymomis, privalo teikti pajamų deklaracijas, nesvarbu, gavo jie pajamų per tuos mokestinius metus, ar negavo.  Žinotina, jog ir keletui dienų verslo liudijimą įsigijęs gyventojas privalo pateikti pajamų deklaraciją už visą mokestinį laikotarpį, t. y. už metus“, - primena Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė. Pažymėtina, jog gyventojai, kurie neprivalėjo registruoti individualios veiklos, tačiau gavo pajamų, pvz., iš patalpų nuomos, šias pajamas taip pat turi deklaruoti ir sumokėti privalomus mokesčius.

Klaipėdos AVMI primena, kad deklaruoti pajamas ir sumokėti pajamų mokestį taip pat privalo ūkininkai ir jų partneriai bei gyventojai, nuomojantys žemę ūkininkams. Deklaracijas pateikti  būtina ir tiems, kurie perleido nekilnojamąjį turtą, neišlaikytą nuosavybėje trejus ar (kitais atvejais) penkerius metus ar gavo apmokestinamųjų vertybinių popierių pardavimo pajamų.

Deklaruoti privalu ir gyventojams, kurie per tuos metus gavo dovanų ar pajamų iš šaltinio užsienio valstybėse, pajamų iš neribotos civilinės atsakomybės vieneto, išlošė  loterijose ar gavo azartinių lošimų laimėjimų;  taip pat gyventojams, kurie per mokestinį laikotarpį gavo pajamų iš žemės ūkio veiklos ir yra registruoti ar turi registruotis PVM mokėtojais. Pajamas ir turtą deklaruoti privalo politikai, tarnautojai, valstybės įstaigų ir įmonių vadovai bei kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme, ir jų šeimos nariai.

Klaipėdos AVMI primena, kad priminimus gavę ir vis tiek deklaracijų nepatekę gyventojai gali sulaukti baudų, kurios siekia iki 500 litų, o vėluojant deklaruoti nebe pirmą kartą – baudos dvigubėja. Praėjusiais metais administracinės teisės pažeidimo protokolai surašyti daugiau nei 300 Klaipėdos  apskrities gyventojų.  

Pajamų ir turto deklaracijas patogiausia pateikti e. būdu, tačiau patariama nelaukti paskutinių dienų, ypač tais atvejais, kai reikalinga mokesčių specialisto konsultacija, nes, paskutinėmis dienomis, kaip įprasta, mokesčių inspekcijų padaliniuose nusidriekia ilgos eilės, tenka sugaišti daigiau laiko. Abejojant, ar  privalu deklaruoti pajamas ir turtą, galima pasitikslinti paskambinus trumpuoju Mokesčių informacijos centro (MIC) telefonu 1882. 

 

Naudingos nuorodos:

Elektroninio deklaravimo sistema https://deklaravimas.vmi.lt/

VMI mokesčių informacijos centro konsultacinės medžiagos duomenų bazė http://mic.vmi.lt/first.do

VMI profilis socialiniame tinkle Facebook https://www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija/

Mokesčių informacijos centro telefonas 1882 (skambinant iš TEO, OMNITEL, BITĖ, TELE2), +370 5 255 3190 — skambinant iš užsienio, kitų ryšio operatorių tinklų abonentams — 8 700 55 882.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 510 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,