Mano Gargždai



Karantino pakeitimai: trumpinamas „gerųjų“ savivaldybių sąrašas, pokyčiai pradinukams ir jų tėvams

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
© DELFI / Orestas Gurevičius © DELFI / Orestas Gurevičius

Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė keisti karantino taisykles. Nuo ateinančio pirmadienio iš savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino sąlygos, išbraukiamos 5 savivaldybės. Nuo gegužės 3 dienos atsisakoma pradinukų šeimų testavimo dėl COVID–19, bus tikrinami tik moksleiviai, jų bus daugiau. Taip pat bus leista rengti ilgalaikius pasimatymus su nuteistaisiais imunitetą turintiems žmonėms.

 

Pradinukų tėvai nebebus tiriami

Sveikatos apsaugos ministerijos registruotame karantino keitimo nutarimo projekte teigiama, kad dėl didėjančias ugdymo įstaigose atliekamų profilaktinių tyrimų koronavirusui diagnozuoti apimtis ir į faktą, kad mokinio namų ūkiui priklausančiam asmeniui nustačius koronavirusą, ji būdavo nustatoma ir mokiniui, atsisakyti mokinių namų ūkiams priklausančių asmenų tyrimo, o tirti tik mokinius ir įstaigose kontaktiniu būdu dirbančius darbuotojus.

Projekte nurodyta, kad ugdymas savivaldybėse, kurioms netaikomas švelnesnis režimas, gali būti vykdomas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu (t. y. ir kontaktiniu) būdu, jei jose periodiškai atliekamas „pagal pradinio ugdymo programą ugdomų mokinių ir įstaigose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų“ profilaktinis tyrimas dėl COVID–19.

Ši tvarka įsigalios nuo gegužės 3 dienos.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė anonsavo, kad kitą savaitę Vyriausybės nutarime gali būti priimti sprendimai dėl 5-11 klasių sugrąžinimo į ugdymo įstaigas.

 

5 savivaldybėse situacija blogėjo

SAM Vyriausybei taip pat pasiūlė iš savivaldybių sąrašo, kuriose gali būti nustatomos švelnesnės karantino sąlygos, išbraukti 5 savivaldybes: Druskininkų, Jurbarko rajono, Palangos miesto, Prienų rajono, Telšių rajono.

Aiškinama, kad šiose savivaldybėse 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenkantis atvejų skaičius viršijo 200 ribą.

Sąraše nuo 2021 m. balandžio 26 d. lieka 21 savivaldybė: Birštono, Biržų rajono, Joniškio rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Neringos, Pagėgių, Pakruojo rajono, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono savivaldybės.

 

Keičiamos pasimatymų su nuteistaisiais taisyklės

Dar vienas karantino taisyklių pokytis susijęs su ilgalaikiais ir trumpalaikiais pasimatymais su nuteistaisiais. Ši tvarka įsigalios nuo gegužės 3 dienos.

SAM registruotame karantino dokumente rašoma, kad siūlytina atnaujinti ilgalaikių ir trumpalaikių kontaktinių pasimatymų vykdymą bausmių vykdymo sistemoje. O siekiant minimizuoti galimą koronaviruso paplitimą įkalinimo įstaigose, siūloma nustatyti asmenims patekimo į minėtas įstaigas reikalavimus.

Kontaktiniai pasimatymai (tiek ilgalaikiai, tiek trumpalaikiai) galėtų vykti su sąlyga, jei lankytojai turi COVID–19 ligos imunitetą – persirgę arba paskiepyti.

Trumpalaikiai nekontaktiniai pasimatymai toliau būtų vykdomi užtikrinant šiuo metu valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

 

Laisvinama gidų veikla

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasiūlė dar vieną pakeitimą, dėl gidų vedamų ekskursijų.

„Siūlome leisti gidams leisti vesti ekskursijas ne tik vakcinuotiems žmonėms, bet visiems. Siūlome iki 10 asmenų, lauke veiklą logiška būtų leisti“, – pasiūlymą pristatė A. Armonaitė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pritarė šiam pasiūlymui, pritarė ir ministrų kabinetas.

Delfi primena, kad karantinas visoje šalyje pratęstas iki pat vasaros – gegužės 31 dienos.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 260 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,