Mano GargždaiTelkiamos pajėgos atsakomybei ir kultūrai keliuose ugdyti

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Vyskupų Konferencija, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos susitarė bendromis pastangomis 2021–2026 metais tęsti saugaus eismo projektą „Saugokime vieni kitus kelyje“. Šio tęstinio projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti sąmoningumą ir kultūrą kelyje, skatinti pilietiškumą ir atsakomybę ir taip mažinti nukentėjusiųjų eismo įvykiuose skaičių.

 

„Jau daugiau kaip dešimtmetį vykdomas projektas „Saugokime vieni kitus kelyje“ tapo viena iš svarbių priemonių, prisidedančių prie eismo saugumo gerinimo Lietuvos keliuose. Tai, kad avaringumo situacija Lietuvos keliuose po truputį gerėja, yra visų mūsų bendro darbo rezultatas. Mūsų tikslas – nė vieno žuvusiojo Lietuvos keliuose, todėl itin svarbu visoms eismo saugumu besirūpinančioms institucijoms, kartu su visuomene, tęsti pradėtus darbus ir siekti bendro tikslo – Vizijos 0“, – sakė Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Šio projekto išskirtinumas – tikinčiųjų bendruomenės telkimas bendrai veiklai keičiant eismo dalyvių įpročius kelyje, skatinant sąmoningumą per betarpišką bendravimą ir pamaldų metu, kuriant atsakingo elgesio kelyje kultūrą. Vykdant šį projektą kartu su partneriais visoje šalyje minimos: Saugaus eismo diena Lietuvoje (balandžio 6 d.), Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena (rugsėjo paskutinis sekmadienis), Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti.

„Bažnyčios misija – rūpintis žmogumi, jo dvasine gerove. Saugumas kelyje – viena iš sąlygų šiai dvasinei gerovei netrikdomai skleistis ir augti, tad džiaugiamės šio tarpinstitucinio projekto sėkminga tąsa. Viliamės, kad kuo daugiau žmonių atsilieps į kvietimą kelyje elgtis saugiai ir saugoti ne tik save, bet ir kitus eismo dalyvius", – sako Lietuvos Vyskupų Konferencijos generalinis sekretorius kun. Kęstutis Smilgevičius.

Per daugiau kaip dešimt metų vykdomą projektą Lietuvoje eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius sumažėjo 15,9 proc., žuvusiųjų – 49,7 proc.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, akcentuodamas šio saugaus eismo projekto svarbą, teigia: „Dalyvaujant viešajame eisme visiems galioja vienas ir tas pats dokumentas – Kelių eismo taisyklės. Nevykdydami pagrindinių ir svarbiausių jų reikalavimų, parodome tikrąjį save – moralės, kultūros, mandagumo ir tolerancijos, pagarbos, sutarimo ir vienas kito supratimo stoką. Klaidos, atsainus, kartais net piktybiškas žmogaus požiūris į visuotinai priimtinas ir deklaratyvias nuostatas neretai baigiasi skaudžiais padariniais. Nė vienas nesame neklystantis, bet saugumas kelyje priklauso nuo kiekvieno mūsų. Ir čia turi nugalėti protingumas – viena iš dorybių, leidžianti aiškiai ir savikritiškai priimti deramą sprendimą – saugoti save ir kitus. Tikimės, kad šis projektas toliau sėkmingai tęs savo pagrindinę misiją – visuomenės dvasinės pažangos plėtotę ir eismo saugumo šalyje gerinimą.“

Projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ vykdymo metu pagrindinis dėmesys ir toliau bus skiriamas skatinti visus eismo dalyvius kelyje elgtis atsakingai ir kultūringai, gerbti vieni kitus, visada rinktis saugų važiavimo greitį ir neviršyti maksimalaus leistino, užsisegti saugos diržus, nevairuoti neblaiviems, naudoti atšvaitus, žibintus, kitas saugos priemones su šviesą atspindinčiais elementais.

Projektas „Saugokime vieni kitus kelyje“ pradėtas vykdyti 2009 metais Kauno arkivyskupijoje, o nuo 2010 metų projektas jau vykdomas visoje Lietuvoje ir apima apie 700 parapijų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 403 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,