Mano GargždaiVMI: odontologijos įmonė sumokės per 110 tūkst. eurų papildomų mokesčių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
as as

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) nustatė, kad kelias klinikas skirtinguose miestuose turinti, investicinius plėtros projektus vykdanti Klaipėdos apskrityje registruota odontologijos įmonė neapskaitė dalies iš klientų gautų pajamų, nepagrįstai susimažino mokėtiną pelno mokestį (toliau – PM) ir nepagrįstai naudojosi pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) lengvata. Patikrinimo sulaukusi ir įtikinamų argumentų pristigusi įmonė į valstybės biudžetą papildomai deklaravo per 110 tūkst. eurų mokėtinų mokesčių.

 

„Mokesčių administratoriui atlikus įmonės įsigytų prekių ir suteiktų paslaugų analizę paaiškėjo, kad įmonė neįtraukė į buhalterinę apskaitą dalies gautų pajamų už pacientams suteiktas odontologines paslaugas: protezavimo, burnos higienos, danties šalinimo, nejautros, kt.“, – komentavo Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

Įmonei patikslinus mokesčių administratoriui teikiamus duomenis, papildomai deklaruota per 373 tūkst. eurų pajamų, apie 56 tūkst. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio, apskaičiuoto nuo išmokėtų dividendų, ir apie 50 tūkst. eurų papildomai mokėtino PM.

Patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad įmonė greta sveikatos priežiūros paslaugų, kurios pagal įstatymą nėra apmokestinamos PVM, užsiėmė prekių (dantų pastos, šepetėlių, dantų papuošalų) tiekimu, teikė grožio (dantų balinimo) paslaugas, tačiau iš šios veiklos gautų pajamų nedeklaravo kaip PVM apmokestinamųjų pajamų, kaip tai numato mokesčių teisės aktai.

„PVM lengvata galima ne visoms sveikatos priežiūros įstaigų teikiamoms paslaugoms. Jei medicinos dokumente nurodoma, kad klientui reikalingas gydymas, šiuo tikslu suteiktos paslaugos PVM yra neapmokestinamos. Jei medicininė indikacija nenurodoma, laikoma, kad paslaugos yra teikiamos kitais tikslais – jos apmokestinamos PVM, taikant standartinį PVM tarifą“, – teigė A. Morkūnas.

Bendrovė nurodė savo veikloje naudojanti tris prabangius automobilius, kurių pirkimo PVM, kuro ir kitas sąnaudas priskyrė leidžiamiems atskaitymams. Vienu iš šių automobilių naudojosi buhalterė, artima vadovo giminaitė, kuri įmonėje dirbo vos 0,2 etato. Šio elektromobilio eksploatavimo sąnaudos vien per vienerius metus siekė apie 11 tūkst. eurų. Įmonė negalėjo pagrįsti, kad automobilis ekonominėje veikloje buvo naudojamas ištisai, todėl pripažino, kad 80 proc. sąnaudų leidžiamiems atskaitymams priskyrė nepagrįstai ir patikslino mokesčių deklaracijas.  

„Odontologijos paslaugas teikiančiose įmonėse dažniausiai fiksuojami pažeidimai – pajamų neapskaitymas, privačių poreikių tenkinimas įmonės lėšomis, nepagrįstas piniginių lėšų išmokėjimas įmonių vadovams, nepagrįstas sąnaudų (pvz., komandiruočių į užsienio kurortus) priskyrimas leidžiamiems atskaitymams“, – sako A. Morkūnas primindamas, kad šis sektorius yra vienas iš prioritetinių, jam VMI skiria padidintą dėmesį.

Klaipėdos AVMI primena, kad apie pastebėtus galimus mokestinius pažeidimus informaciją galima perduoti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę formą VMI internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui). Pranešėjų anonimiškumas garantuojamas.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 193 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,