Mano GargždaiKaip Klaipėdos rajonas gyvens ateinantį dešimtmetį?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Simos Ulvikienės nuotr. Asociatyvi Simos Ulvikienės nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybai pristatyti strateginio planavimo dokumentų projektai, kuriuose numatyti konkretūs žingsniai, kaip rajonas augs ir plėsis artimiausią dešimtmetį. Tai Strateginis plėtros planas, Turizmo plėtros planas bei Kultūros strategija iki 2030 m. Dokumentų rengėjai pristatė projektų rengimo etapų rezultatus, rajono ateities plėtros kryptis ir jų įgyvendinimo būdus.

 

„Strateginis planavimas – nuoseklaus darbo reikalaujantis procesas. Atsakingai planavę rajono ateitį ir į procesą įtraukę Tarybos, administracijos, savivaldybės įstaigų ir verslo atstovų bei rajono bendruomenių narius, galime pasidžiaugti dėl aiškiai suformuluotų rajono plėtros vizijų. Klaipėdos rajonas 2030 m. yra matomas kaip ambicingas, bet kartu ir savas – toks, kuriame kiekvienam gera gyventi, investuoti ar tiesiog apsilankyti. Tikiu, kad kryptingai tęsdami darbus Klaipėdos rajoną drąsiai galėsime vadinti rajonu, kuris atveria horizontus“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Klaipėdos rajono kultūros strategijos iki 2030 m. vizija – kūrybinga Klaipėdos rajono bendruomenė, puoselėjanti Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos kultūras.

Išskirtos dvi prioritetinės kryptys: Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos kultūros puoselėjimas bei subalansuotos ir integralios kultūros politikos kūrimas. Šias kryptis vienija bendras tikslas – bendra komunikacijos strategija ir stiprus tarpsektorinis bendradarbiavimas.

Iš esmės Kultūros strategijoje numatyta ne tik įvairių edukacinių programų kūrimas, inovatyvių erdvių kūrimas, bet ir efektyvesnio kultūros įstaigų tinklo formavimas, visuomenės kūrybingumo skatinimas, bendradarbiavimas.

Klaipėdos rajono turizmo plėtros plano iki 2030 m. vizija – Klaipėdos rajonas – darniai vystomas ir savitas keturių vandenų kraštas. Išskirtos dvi prioritetinės kryptys: Darnus ekologinio/gamtinio turizmo vystymas ir Klaipėdos rajono žinomumo didinimas ir turistinio įvaizdžio stiprinimas. Taip pat bus siekiama stiprinti Klaipėdos rajono savivaldybės viešojo, privataus, nevyriausybinio sektorių bei bendruomenių bendradarbiavimą, siekiant darnaus ir tvaraus turizmo vystymo.

Klaipėdos rajono savivaldybės strateginio plėtros plano iki 2030 m. vizija – KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ – atverianti horizontus.

Klaipėdos rajono savivaldybė sieks atverti horizontus gyventojams, svečiams ir investuotojams. Savivaldybė bus suvokiama kaip atvira visiems gyventojams, jų idėjoms, verslams ir kultūroms, kryptingai gerinanti sveikatos, socialinių, švietimo, kultūros paslaugų prieinamumą ir kokybę. Planuojama, kad Savivaldybė bus vertinama kaip viena patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje, taip pat čia bus vystoma ilgalaikė ir kryptinga investicijų pritraukimo strategija, nukreipta į aukštąsias technologijas ir aukštą pridėtinę vertę kuriantį verslą.

Tam, kad vizija būtų įgyvendinta, išskirti trys prioritetai: Vietos savivaldos skatinimas ir viešųjų paslaugų prieinamumo didinimas, Savivaldybės patrauklumo didinimas ir Savivaldybės tvarios plėtros skatinimas.

Išskirtas ir Savivaldybės identitetas, vertybinis pagrindas – modernus gyvenimas darnoje su gamta.

Kviečiame Klaipėdos rajono gyventojus susipažinti su rajono plėtrą apibrėžiančių dokumentų projektais ir išsakyti savo pastabas bei pasiūlymus. Jų iki š. m. gegužės 7 d. 12 val. lauksime elektroniniu paštu .

Susipažinti su strateginio planavimo dokumentais galite čia https://klaipedos-r.lt/index.php?2964942494.

Kartu planuokime rajono ateitį!

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 337 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,