Mano GargždaiKeičiasi Klaipėdos rajono valdžia: atleisti „valstiečių“ deleguoti A. Bogdanovas ir V. Riaukienė

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Penktadienio popietę, Tarybos nariams vykstant į slaptą balsavimą, prie Savivaldybės surengtas protestas „Šalin rankas nuo mūsų išrinktos valdžios“. Redakcijos nuotr. Penktadienio popietę, Tarybos nariams vykstant į slaptą balsavimą, prie Savivaldybės surengtas protestas „Šalin rankas nuo mūsų išrinktos valdžios“. Redakcijos nuotr.

Balandžio viduryje paskelbti politiniai pokyčiai Klaipėdos rajono savivaldybės valdžioje, šiandien, balandžio 30 d., įtvirtinti ir konkrečiais veiksmais. Neeiliniame Tarybos posėdyje šiandien vyko slaptas balsavimas dėl 4-ių rajono vadovų atleidimo.

 

Dviem jų – Administracijos direktoriui Artūrui Bogdanovui ir vicemerei Violetai Riaukienei – nepasitikėjimą pareiškė 15-os Tarybos narių grupė, paskelbusi ir vakar Tarybos posėdyje oficialiai įgarsinusi apie naują valdančiąją daugumą.

Meras nepasitikėjimą pareiškė liberalų atstovais vicemere Audrone Balnioniene ir Administracijos direktoriaus pavaduotoju Justu Ruškiu. Netikėtumų balsavime nebūta – iš postų traukiasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) deleguoti A. Bogdanovas ir V. Riaukienė.

 

Kokie slapto balsavimo rezultatai?

Po slapto balsavimo balsų skaičiavimo komisija, sudaryta iš Tarybos narių Andriaus Adomaičio, Aušros Gudauskienės ir Česlovo Banevičiaus (opozicijos atstovai balsų skaičiavimo komisijos sudėtyje dalyvauti atsisakė) paskelbė rezultatus.

Balsavime nedalyvavo ir iš valdančiosios koalicijos eliminuoti LVŽS ir frakcijos „Bendra“ nariai – 8 Tarybos nariai.

Slapto balsavimo rezultatai: Justas Ruškys darbą Administracijos direktoriaus pavaduotojo poste tęs palaikymą išreiškus 14-ai politikų, už atleidimą balsavo 3. Negaliojančių biuletenių – 1. Dėl vicemerės Audronės Balnionienės likimo poste teigiamai pasisakė 14 politikų, prieš buvo 3. Negaliojančių biuletenių – 1. Vicemerės Violetos Riaukienės atleidimui pritarė 14 Tarybos narių, prieš balsavo 1. Negaliojančių biuletenių – 1. Už Administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo atleidimą balsavo 14 Tarybos narių, prieš – 1. Negaliojančių biuletenių – 1.

Balsuojant buvo pritarta, kad V. Riaukienė ir A. Bogdanovas darbą baigia balandžio 30 d.

„Manau, kad tikrai turime už ką padėkoti Administracijos direktoriui Artūrui Bogdanovui – už naujus vėjus, verslo vadybą viešajame sektoriuje. Per tuos 2 metus padaryta daug, dar daugiau yra suplanuota. Naujoji valdančioji dauguma pareiškė, kad darbai bus tęsiami, tai, manau, stovime ant gerų bėgių. Artūro nuopelnas tikrai yra didelis“, – paskelbus rezultatus kalbėjo meras, palinkėjęs pasveikti posėdyje dėl ligos nedalyvusiai, bet darbą poste baigiančiai V. Riaukienei.

„Ačiū už suteiktą galimybę per tuos du metus pasistengti padaryti proveržį organizacijoje, kuriai patikėjote vadovauti. Nepasakyčiau, kad proveržis esminis yra įvykęs, bet pradžia padaryta, manau, kad sutiksite. Su darbuotojais kalbėdamas palinkėjau, paprašiau, kad kaip man buvo suteiktas kreditas dirbti su organizacija, patekti į žmonių širdis, tokį kreditą suteiktų ir mano įpėdiniui. <...> esu dėkingas už tai, kaip pats užaugau organizacijoje, jūsų dėka man buvo suteikta tokia galimybė“, – atsisveikindamas kalbėjo A. Bogdanovas.

 

Siūlė klausimų nesvarstyti dėl COVID-19 protrūkio

Opozicijoje likusios frakcijos „Bendra“ ir LVŽS atstovai prašė klausimų neįtraukti į neeilinio posėdžio darbotvarkę, motyvuodami tuo, kad klausimų svarstymas reikalauja kontaktinio susirinkimo balsuojant slaptai, o tai esą kelia grėsmę saugumui, nes Savivaldybėje fiksuojamas COVID-19 protrūkis.

„Tikrai epidemiologinė situacija Savivaldybėje sudėtinga, žmonės, kas su kuo ir kaip bendravo yra neaišku, vyksta įvairios versijos, teorijos. Vakar girdėjau, kad dar ir kiti Tarybos nariai buvo susitikę, negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. Ateis laikas, baigsis įtampa, protrūkis mūsų Savivaldybės administracijoje ir tarp mūsų Tarybos narių ir tada galėsime apsispręsti, nelabai svarbu vieną ar kitą savaitę bus vienas ar kitas postas užimtas. Daug yra svarbiau, kad nesusirgtume, būtume sveiki ir dirbti savo darbą“, – argumentus pateikė V. Macijauskas.

Jam antrino kolegos R. Simonavičius, L. Piaulokaitė-Motuzienė.

Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas prašė elgtis garbingai ir klausimus svarstyti.

„Elgiamės garbingai, meras pateikė interpeliacijas Audronei ir Justui, mes tų klausimų neišiminėjome nei komitetuose, nei dabar, nors turime teisę tai siūlyti ir balsuotume taip. Meras turi galimybę duoti pasitikrinti koalicijai naujai, mes priimame tą iššūkį ir elgiamės garbingai ir iš jūsų pusės norėčiau garbingo elgesio, – kalbėjo N. Galvanauskas. – Epidemiologinė padėtis yra 5 kartus geresnė, nei buvo sausio mėnesį, kai mes balsavome dėl R. Petrauskienės paskyrimo. Tuo metu sirgo 560 žmonių, dabar – 116. Tikrai padėtis žymiai geresnė.“

V. Macijauskas atsakydamas replikavo, kad padėtis nėra geresnė, nes protrūkis fiksuojamas pačioje Savivaldybėje.

Galiausiai, nesutariant dėl darbotvarkės, buvo balsuojama, už klausimų dėl atleidimų svarstymą pasisakė 15 Tarybos narių, prieš – 9, susilaikė 2.

Po 15 minučių nuo posėdžio pradžios LVŽS frakcijos vardu R. Simonavičius paprašė 15 minučių pertraukos.

 

Galvanauskas: Direktorius atsakingiausias už politinės koalicijos griūtį

Priekabių svarstant dėl J. Ruškio ir A. Balnionienės atleidimo klausimus žėrė iš valdančiosios daugumos eliminuoti Tarybos nariai.

Pereinant prie Administracijos direktoriaus atleidimo klausimų, R. Simonavičius prašė projekto rengėjų detalizuoti, ką reiškia kiekvienas iš išvardintų motyvų.

N. Galvanauskas, atsakinėdamas, dar kartą pabrėžė, kad klausimai yra politiniai, o atleidimo motyvai formalūs.

„Aš manau, kad A. Bogdanovas yra atsakingiausias už buvusios koalicijos griūtį. Jis po Seimo rinkimų aktyviai spaudė merą dėl išėjimo iš darbo, po to grįžo, tris mėnesius bandėme derėtis iki to pirmadienio, 12 d., kaip mes galime dirbti kartu, kas mus vienija, kas mus skiria. Susiklostė, kad iš mero komandos išėjo taip, kad nebegali su mumis dirbti. Iš komandos buvo daug bandymų skaldyti ir mišrią frakciją. Politiniai procesai buvo prasidėję, Artūras prisidėjo labiausiai iš visų“, – koalicijos griuvimo priežastis vardijo N. Galvanauskas.

„Suprantu, kad tai politinis sprendimas, formalios priežastys, buvau pasiryžęs su visomis ataskaitomis apginti tuos motyvus, dėl kurių buvau kaltinamas, manau, nėra reikalo gaišti laiko, – atsakinėdamas kalbėjo A. Bogdanovas. – Naująją koaliciją sveikinu susikūrus, paskubėjote šiek tiek, reikėjo kokybiškiau parengti atleidimo motyvus, būtų mažiau klausimų, gal net dėl Justo ir Audronės meras nebūtų ėjęs tuo keliu. Reikėjo pažiūrėti, kad kuruoju asmeniškai keturis skyrius, būtumėte pasirengę motyvus, kad nekiltų klausimų dėl atsakomybės. Patarimas, kai kitą kartą keisite komandą. Aš atėjau į Klaipėdos rajoną dirbti už atlyginimą, neturiu asmeninio intereso Klaipėdos rajone kažkaip iš to gyventi, siūlau apie tai nediskutuoti, nes beveik į visus koalicijos partnerius galiu kreiptis su vienokiu ar kitokiu klausimu.“

Galiausiai Administracijos vadovas prašė greičiau baigti formalumus dėl atleidimo, nes esą jam dar reikia spėti ir atsiskaityti su įstaiga, atsisveikinti su darbuotojais.

R. Simonavičius sakė, kad atleidimo motyvai – niekiniai: „Taip reikia, taip ir rašykite, pasikeitė valdančioji dauguma, prašu atleisti direktorių, ar norėtumėte, kad kaltintų nebūtais dalykais?“

Tarybos narys V. Dačkauskas replikavo, kad to neleidžia įstatymai.

N. Galvanauskas pridūrė, kad A. Bogdanovą pažįsta kaip kompetentingą ir išsilavinusį žmogų, tačiau esą „kompetencija buvo nukreipta į politinius procesus, už koalicijos formavimą atsakingas meras, ne administracijos direktorius.“

„Kviečiu ateityje labiau vienyti žmones, liberalai buvo lojaliausi „valstiečių“ partneriai, o išėjo taip, kad turime išsiskirti“, – apibendrino Liberalų frakcijos lyderis.

 

Ruškiui ir Balnionienei – puolimas iš buvusių partnerių

Ne vieną klausimą J. Ruškiui pateikė buvę koalicijos partneriai iš frakcijos „Bendra“.

V. Macijauskas, kaip pavaduotojui, kuruojančiam statybų sritį, turėjo priekaištų dėl nejudančių darbų Kretingos pl., Laugalių parke, L. Piaulokaitė-Motuzienė – dėl Endriejavo kultūros centro stringančio projekto, sodininkų bendrijose esančių kelių inventorizavimo, R. Simonavičius teiravosi dėl kelių plėtros programos ir įgyvendinamų gatvių bei kelių projektų.

Į gynybą stojo Č. Banevičius: „Tikrai, klausant Justo, jis pagal savo sritį supranta, atsako teisingai, bet išspręsti pavaduotojui be pagalbos iš aukščiau – tai ne jo kompetencija, turėjo iškart įsijungti Administracijos direktorius. Labai gaila, kad jaunam žmogui, kuris stengiasi dirbti, teikiamos interpeliacijos, kad neužmuštų dirbti noro savivaldoje.“

Meras pajuokavo, kad Č. Banevičius siekia apsidrausti save į ateitį. Primename, kad pagal naująją koalicijos sutartį, J. Ruškiui numatyta Administracijos direktoriaus pozicija, o Č. Banevičiui – jo pavaduotojo.

J. Ruškys galiausiai teigė, kad jaučiasi priėmęs teisingus sprendimus, už juos atsako ir atsakys.

„Elgiausi sąžiningai, atrodo teisingai, rankas tikriausiai galėsiu paspausti visiems, kai bus galima pagal karantino reikalavimus“, – dėkodamas už įgytą patirtį merui kalbėjo Administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Į klausimą, ar sulaukdavo pagalbos iš Administracijos direktoriaus, J. Ruškys atsakė teigiamai. Nors teigė nuoskaudų nelaikantis, tačiau jam įstrigo momentas, kai reformų metu teko darbuotojams įteikinėti atleidimo lapelius, nes Direktorius išėjo atostogų.

„Neblogas vaikis, bet mano supratimu, esi ne toje komandoje“, – sakė V. Macijauskas, linkėdamas mažiau politikuoti.

Klausimų sulaukė ir vicemerė A. Balnionienė. S. Karbauskas teiravosi, kokius konkrečius darbus vienintelėje keletą savaičių kuruojamoje srityje – viešosios tvarkos ir civilinės saugos – nuveikė politikė.

A. Balnionienė vardijo, kad galėjo daugiau įsigilinti į įvairius aspektus, susijusius su triukšmo, atliekų tvarkymo, želdynų ir prekybos, kapinių klausimais ir t.t.

L. Piaulokaitė-Motuzienė žėrė kritiką dėl turizmo (A. Balnionienė vadovauja Turizmo tarybai), Karklės problemų dėl nuotekų. Politikė pateikė atsakymus į pateiktus klausimus.

„Audronei palinkėčiau mažiau noro ant scenos lipti, daugiau konkretaus darbo“, – išsakė pastebėjimą meras.

Tarybos narys Vytautas Butkus teiravosi politikės, ar tikima, kad praradus mero pasitikėjimą, galimas tolimesnis konstruktyvus darbas. Kadangi vakar komiteto posėdyje N. Galvanauskas teigė, kad Administracijos direktorius nesulauktų darbuotojų palaikymo, domėjosi, galbūt A. Balnionienė vykdė apklausą ir žino, kaip ją vertintų darbuotojai.

„Aš tikiu mero išmintimi, jo politiniu bagažu, gebėjimu dirbti, tikrai nemanau, kad neįmanomas darbas konstruktyviai. Visi 26 tarybos nariai ir meras yra gavę rinkėjų mandatą, visi turi tikslą dirbti taip, kad rinkėjų lūkesčiai būtų išpildyti, nedėliočiau nei žmonių, nei asmenybių, nei partiškumo, viskas priklauso nuo požiūrio“, – kalbėjo vicemerė, pridurdama, kad dėl darbuotojų vertinimo atsakyti negali, galbūt teks vykdyti apklausą.

„Teko su darbuotojais kalbėtis, labiausiai neišlaikiusi egzamino valdžia, kojomis duris atidarinėja kabinetuose, per daug vaidina, susireikšmina, linkėčiau permąstyti tą dalyką“, – kritikos ne pirmą kartą politikei negailėjo opozicijos atstovas Sigitas Karbauskas.

V. Macijauskas teigė, kad žmogaus nepakeisi, prašė, kad Savivaldybės darbuotojai nebūtų terorizuojami.

Į replikas atsakydamas N. Galvanauskas teigė, kad V. Macijauskas „mato tik kėdę už Audronės, kurios labai geidžia.“

 

Vicemerės Riaukienės svarstymui teisinių kliūčių nematė

Ligoninėje dėl COVID-19 gulinti vicemerė V. Riaukienė vienintelė negalėjo dalyvauti neeiliniame Tarybos posėdyje. Ji negalėjo ir apsiginti, pateikti argumentų, svarstant jos atleidimo klausimą. S. Karbauskas prašė teisininko išaiškinimo, ar sprendimas svarstyti atleidimą, nedalyvaujant interpeliuojam asmeniui yra teisėtas, nes Seime, atleidžiant be Seimo nario gynybos, Konstitucinis teismas pasisakė, kad sprendimas pažeidžia teisės aktus.

„Susipažinau su Konstitucinio teismo nutarimu, situacija – visiškai kitokia, nes Seimo statute numatyta, kad turi būti suteikta teisė pasisakyti ir atsakyti į klausimus, čia visiškai kitokia situacija, neradau jokių argumentų, kad šis klausimas šiandien negalėtų būti svarstomas. Vietos savivaldos įstatyme yra, kiek tai susiję su darbuotojų atleidimu, darbo kodekso nuostatos nėra taikomos“, – informavo Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Vaidotas Jasas.

Apeliuodami į moralę ir sąžinę, klausimo, nedalyvaujant V. Riaukienei, prašė nesvarstyti R. Simonavičius, „makabrišku“ elgesiu tai pavadino R. Daubaris.

N. Galvanauskas teigė, kad itin gerbia V. Riaukienę, linki jai sveikatos. Jo nuomone, politikė viso „purvo drabstymo metu išlaikė intelektualiausią poziciją.“

Neeilinio Tarybos posėdžio vaizdo įrašą galite peržiūrėti ČIA.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 152 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,