Mano GargždaiTarp konkurso „Mano žalioji palangė“ laimėtojų – trys rajono ugdymo įstaigos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ grupės „Ežiukai“ bendruomenė su entuziazmu nutarė prisijungti prie respublikinio ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“. Dalyvių nuotr. Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ grupės „Ežiukai“ bendruomenė su entuziazmu nutarė prisijungti prie respublikinio ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“. Dalyvių nuotr.

Konkursui „Mano žalioji palangė“ buvo pristatyta daugiau nei 300 žaliųjų palangių, kurias kūrė ir augino daugiau nei 4000 vaikų kartu su mokytojais, tėveliais ir seneliais. Šių metų žaliosios palangės buvo skirtos botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metams paminėti, konkurso tema „Mano augalo vardas“. Dalyviai buvo kviečiami įsirengti žaliąsias palanges ugdymo įstaigų, namų ar kitų patalpų erdvėse, kurti įvairias augalų kompozicijas ir galvoti augalams naujus, originalius vardus. Tarp konkurso laimėtojų – trys Klaipėdos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos – Gargždų lopšelis-darželis „Naminukas“ (Virginija Martyšienė, Raimonda Bubliauskienė), Gargždų lopšelis-darželis „Gintarėlis“ (Vitalija Cirtautienė) bei Kretingalės pagrindinė mokykla (Eglė Noreikienė). 

 

2021 m. žaliosios palangės sertifikato laimėtojas – Alytaus lopšelis-darželis „Putinėlis“, sulaukęs daugiau nei 800 Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) „Facebook“ paskyros lankytojų patiktukų.

Konkursui pristatytos palangės buvo pačios įvairiausios – vaikiškai spalvotos, stilingai minimalistinės, informatyvios ir kūrybiškos.

Žinoma, žaliųjų palangių tikslas – ne tik estetinis, bet ir pažintinis, mokslinis. Vaikai turėjo sužinoti pasirinktų augalų lietuvišką vardą, pasvarstyti, kokios augalo savybės jame atsispindi, paieškoti liaudiškų, žmonių sukurtų pasirinkto augalo vardų. Atsižvelgiant į augalo išvaizdą, savybes ir patirtis auginant augalą, konkurso dalyviai buvo kviečiami galvoti jiems naujus pavadinimus.

„Ant grupės palangės auginome augalėlius, kad vaikai galėtų stebėti ir prižiūrėti. Mažieji laistė, rūpinosi augalais, stebėjo, ar daug paaugo, ar žydi. Pasakojo, ką augina ant savo palangės namuose. Mūsų grupės palangė visais metų laikais būna žalia, taip vaikai turi galimybę susipažinti su augalų savybėmis, uostyti, ragauti, skanauti arbatą. Čia auginame ne tik gėles, bet ir prieskoninius ir vaistinius augalus. Šiais metais, atsižvelgdami į konkurso temą, pasodinome dar kelis augalėlius ir sužinojome jų pavadinimus. Pasiūlius sugalvoti augalams vardus, vaikai sakė, kad jie tarsi žmonės turės vardus. Štai mūsų išaugintą storalapį pavadino tiesiog Bosu, nes yra didžiausias iš visų. Chlorofitumas gavo „ilgakasės“ vardą, nes turi ilgas kasas. Ypač vaikai apsidžiaugė, kai pražydo mūsų narcizai, juos pavadino Pavasariukais. Pelargonija tapo Princese, našlaitei, kurią padovanojo Akvilės mamytė, prilipo Sigutės vardas, serenčiams Saulės zuikučių“, – apie savo palangę pasakojo metų žaliosios palangės sertifikato laimėtojai.

Visi konkurso laimėtojai, kurių šiemet net 29, ir kiti dalyviai gegužės 20 d. pakviesti į nuotolinę konkurso „Mano žalioji palangė“ baigiamąją šventę, kad galėtų pasidžiaugti gražiais rezultatais.

Šventės dalyvius pasveikino LMNŠC direktorius Algirdas Sakevičius ir Vilniaus Botanikos sodo direktorius Dr. Audrius Skridaila. LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis papasakojo apie gamtininką, botaniką, pedagogą Jurgį Ambraziejų Pabrėžą. Vilniaus miesto savivaldybės ekologė, Vilniaus kolegijos docentė dr. Ona Motiejūnaitė paskaitė paskaitą apie edukacines erdves mokyklose ir kaip jose estetiškai panaudoti užaugintus augalus. Vilniaus universiteto botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vyr. specialistė Rasa Ryliškienė apibendrino darbus, pateikė naujų idėjų kitiems metams.

Konkursą organizavo LMNŠC ir VU botanikos sodas. Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems konkurso draugams ir rėmėjams: UAB „Sėkluva“, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“.

 

Laimėtojų sąrašas

Žaliųjų palangių galerija

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 87 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,