Mano GargždaiPatvirtinti svarbiausi Klaipėdos rajono strateginiai dokumentai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos r. sav. nuotr. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba patvirtino tris ypač svarbius strateginius dokumentus, kurie lems, kaip Klaipėdos rajonas gyvens ateinantį dešimtmetį, – Strateginį plėtros planą, Kultūros strategijos projektą ir Turizmo plėtros planą.

 

Šiuose dokumentuose numatyti konkretūs žingsniai, kaip rajonas augs ir plėsis iki 2030 m. Jie buvo pristatyti ir aptarti su bendruomenėmis bei koreguoti pagal gyventojų pasiūlymus.

„Nueitas netrumpas kelias ir įdėta daug pastangų, kad šie dokumentai pagaliau būtų parengti. Prie to prisidėjo daugybė žmonių – politikai, visuomenė, mūsų įstaigos, Administracijos darbuotojai. Ačiū jiems visiems! Visų pastangomis mes turime viziją ir tikslus dešimčiai metų į priekį – link kur eisime, ko sieksime ir kaip mūsų rajoną auginsime ne tik sau, bet ir ateities kartoms“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Klaipėdos rajono kultūros strategijoje iki 2030 m. išskirtos dvi prioritetinės kryptys – Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos kultūros puoselėjimas bei subalansuotos ir integralios kultūros politikos kūrimas. Kultūros strategijoje numatytas ne tik įvairių edukacinių programų bei inovatyvių erdvių kūrimas, bet ir efektyvesnio kultūros įstaigų tinklo formavimas, visuomenės kūrybingumo skatinimas, bendradarbiavimas.

Klaipėdos rajono turizmo plėtros plane iki 2030 m. dėmesys skiriamas darniam ekologinio/gamtinio turizmo vystymui ir Klaipėdos rajono žinomumo didinimui ir turistinio įvaizdžio stiprinimui. Dar vienas siekis – stiprinti Klaipėdos rajono savivaldybės viešojo, privataus, nevyriausybinio sektorių bei bendruomenių bendradarbiavimą, siekiant darnaus ir tvaraus turizmo vystymo.

Klaipėdos rajono savivaldybės strateginio plėtros plano iki 2030 m. prioritetai – vietos savivaldos skatinimas ir viešųjų paslaugų prieinamumo didinimas, Savivaldybės patrauklumo didinimas ir Savivaldybės tvarios plėtros skatinimas. O Savivaldybės identitetas, vertybinis pagrindas – modernus gyvenimas darnoje su gamta.

Strateginiame plėtros plane iki 2030 m. numatyta, kad Klaipėdos rajono savivaldybė sieks atverti horizontus gyventojams, svečiams ir investuotojams. Savivaldybė bus suvokiama kaip atvira visiems gyventojams, jų idėjoms, verslams ir kultūroms, kryptingai gerinanti sveikatos, socialinių, švietimo, kultūros paslaugų prieinamumą ir kokybę. Planuojama, kad Savivaldybė bus vertinama kaip viena patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje, taip pat čia bus vystoma ilgalaikė ir kryptinga investicijų pritraukimo strategija, nukreipta į aukštąsias technologijas ir aukštą pridėtinę vertę kuriantį verslą.

 

Susipažinti su dokumentais galite čia:

https://klaipedos-r.lt/index.php?2964942494

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 389 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,