Mano GargždaiKaip išsirinkti paspirtuką vaikams

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Šiandien galite matyti vis daugiau vaikų, važinėjančių įvairių tipų paspirtukais. Jie stiprina vaiko fizinę sveikatą, lavina motoriką. Tai puiki papildoma veikla ir mankšta lauke. Išrinkti paspirtuką vaikui yra sudėtingiau nei suaugusiems. Renkantis paspirtuką, turite užduoti sau šiuos klausimus:

 

-Koks vaiko amžius yra tinkamas pradėti važiuoti paspirtuku?

-Kokio tipo paspirtuką pasirinkti?

-Ar turėčiau pasirinkti paspirtuką su trimis ar dviem ratais?

-Ar mano vaikui tinkamas mažų ar didelių ratų paspirtukas?

 

Ar mano vaikas pasirengęs važiuoti paspirtuku?

Kiekviename amžiuje skiriasi vaikų motorika, todėl turite atkreipti dėmesį į vaiko fizines galimybes. Vaikai, kurie geba tolygiai vaikščioti, jau gali pradėti važiuoti paspirtuku. Tai reiškia, kad puikus amžius pradėti yra nuo 2 – 3 metų. Žinoma, tokio amžiaus vaikams greičiausiai reikės pradėti nuo paspirtuko, kurį lengva valdyti.

 

Dviejų ar trijų ratų paspirtukas?

Triračiais paspirtukais, kurių priekiniai ratai sukasi tik lenkiant vairą į šoną, lengviau važiuoti labai jauniems vaikams. Su jais lengviau išlaikyti pusiausvyrą. Važiuodamas į priekį toks paspirtukas išlaiko balansą. Tokio tipo paspirtukų vairas nesisuka taip, kaip dviračio. Norėdamas pasukti, vaikas turi pakreipti vairą į šoną. Šis važiavimo stilius padeda vaikams greitai suprasti dinamiką tarp jo kūno masės centro padėties ir posūkio greičio. Tai didina pasitikėjimą savimi ir palengvina jiems vėliau išmokti važiuoti dviejų ratų paspirtuku ar dviračiu. Šį tipą siūlome pirkti 2 – 7 metų vaikui.

Triračiai paspirtukai, kurių priekiniai ratai sukasi kaip dviračio vairas, nereikalauja balansavimo įgūdžių. Toks paspirtukas puikiai tinkamas kaip pirmasis, anksčiausiam mažylio amžiui. Atkreipkite dėmesį, jog tokio tipo paspirtukas praktiškai nelavina motorinių įgūdžių, bet važiuojant juo vis tiek dirba kojų ir blauzdų raumenys.

Triračiai paspirtukai, kurių priekinis ratas yra vienas ir sukasi kaip dviračio vairas, o galiniai ratai du, lengviausia triračių versija. Ergonomiškai jie yra paprastesni nei pirmieji, nes platesnė ratų bazė yra gale, o ne priekyje. Šis dizainas mažai padeda lavinti pusiausvyrą, tačiau juo yra gana lengva važiuoti jauname amžiuje.

Dviejų ratų paspirtukai reikalauja daugiau balansavimo įgūdžių, nei triračiai paspirtukai. Kaip ir važiuojant dviračiais, jiems reikalingas bent minimalus greitis. Be to, norint pasukti, vairuotojas turi pasvirti link posūkio centro. Kaip ir mokatis važiuoti dviračiu, labai maži vaikai norėdami sėkmingai važiuoti dviračiu paspirtuku turi įveikti 2 iššūkius: pasiekti minimalų greitį ir vairuoti nepertraukiamai, kad išlaikytų kontrolę.

 

Didelių ratų ar mažų ratų paspirtukas?

Šiam sprendimui įtakos daro vaiko ūgis ir fizinės galimybės. Pirmiausia reikia suprasti skirtumą tarp mažų ir didelių ratų paspirtukų.

Bendras paspirtuko dydis paprastai yra tiesiogiai susijęs su jo ratų dydžiu. Mažas: 100 mm, 120 mm, 125 mm. Vidutinis: 145 mm, 180 mm. Didelis: 200 mm, 205 mm. Labai didelis: 230 mm. Mažų ratų paspirtukai yra lengvesni, mažesni. Su jais lengviau važiuoti, valdyti ir vairuoti, tačiau galima išvystyti gana didelį greitį. Nemokantiems stabdyti vaikams tai gali būti iššūkis. Didelių ratų paspirtukamas reikia daugiau pastangų stumtis ir vairuoti, o stabdant reikalinga daugiau laiko. Jie yra santykinai stabilesni ir geriau važiuoja grubiais paviršiais. Taip pat didesnių ratų paspirtukai naudojami kur kas ilgesnį laiką, nes vaikas ne taip greitai jį išaugs.

 

Saugus paspirtuko dydis

Vaikui saugiau važiuoti paspirtuku, kurio rankenos yra žemesnės už vaiko kaklą. Kitu atveju kyla rizika, kad susidūrimo metu rankena gali sužeisti vaiko veidą ar kaklą.

 

Reklama

Dėmesio! Kalba netaisyta. Redakcija už pateiktą informaciją neatsako

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 190 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,