Mano GargždaiKlaipėdos koncertų salė sugrįžo į gyvus susitikimus su klausytojais

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos koncertų salės nuotr. Klaipėdos koncertų salės nuotr.

Griežto karantino laikotarpiu Klaipėdos koncertų salė net 30 koncertinių programų transliavo tiesiogiai arba rodė koncertų įrašus internetu. Tačiau įstaiga jau gali pasidžiaugti atnaujinusi bendravimą gyvai su klausytojais. Gyvai skambančios programos vėl pradėtos rengti nuo birželio 2 d., į kurias jau plūsta žiūrovai.

 

Birželio 2 d. programa „Palaiminimas“, kurią atliko Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO su Klaipėdos choru „Aukuras“ (meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas) bei birželio 4 d. programa „Didieji Vienos klasikai“, kurią atliko pianistas iš Prancūzijos Jean–Marc Luisada su Klaipėdos kameriniu orkestru (meno vadovas Mindaugas Bačkus), pritraukė pilną salę gyvai skambančios akademinės muzikos mylėtojų.

Be jau įvykusių išskirtinio meninio lygio koncertų, Klaipėdos koncertų salė birželio mėnesį yra paruošusi ir dar keletą ne mažiau įspūdingų gyvos muzikos koncertinių programų: premjerą – teatralizuotą koncertą visai šeimai, koncertinę programą su tarptautinį pripažinimą pelniusiais atlikėjais, taip pat operą–monodramą, kurios premjera Klaipėdos koncertų salėje įvyko pernai rudenį.

Birželio 8 d. 18.30 val. klausytojai kviečiami į premjerą – teatralizuotą koncertą visai šeimai „Šitas, Kitas ir Anas“. Šitas, Kitas ir Anas – tai trys geriausi draugai, kurie kartu kuria jiems patinkančią muziką. Vieną dieną jie nusprendžia dalyvauti „Geriausios dainos konkurse“. Noras laimėti konkursą, būti pripažintu ir žinomu draugus išskiria. Ar draugai sugebės išsaugoti tikrą draugystę? Tai klausytojai sužinos atvykę į koncertą. Programoje skambės autorinės pačių atlikėjų – Kristupo Biržiečo ir Gyčio Šimelionio – kurtos dainos pagal Juozo Erlicko, Justino Marcinkevičiaus, Teofilio Tilvyčio, Violetos Palčinskaitės ir kitų poetų eiles. Šiuolaikiškai, drąsiai ir paprastai kalbantys jaunosios kartos aktoriai siekia sudominti savo bendraamžius, paskatinti kurti ir laisvai kalbėti jiems aktualiomis temomis. Koncerto režisierė – Evelina Šimelionė. Atlikėjams talkins Klaipėdos brass kvintetas (meno vadovas Sigitas Petrulis).

Labai didelio klausytojų susidomėjimo sulaukė birželio 9 d. 18.30 val. vyksianti koncertinė programa „Dramatiškasis XX a. palikimas”. Iškili pianistė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, kultūros diplomate vadinama Mūza Rubackytė ir prestižinių konkursų laureatas, energingas styginių kvartetas „Mettis“ atvyksta į Klaipėdą su istoriškai svarbia programa. Koncerte skambės kompozitorių Mieczysławo Weinbergo ir Dmitrijaus Šostakovičiaus fortepijoniniai kvintetai, kurie yra laikomi vieni svarbiausių ir dramatiškiausių XX a. fortepijoninių kvintetų muzikos istorijoje.

Klaipėdos koncertų salė koncertinį sezoną užbaigs opera–monodrama „Tuščios valandos“ / “The Empty Hours”. Tai ispanų kompozitoriaus Ricardo Llorcos opera–monodrama apie vienišą moterį, turinčią priklausomybę nuo interneto ir gyvenančią savo fantazijų pasaulyje. Tai bandymas tyrinėti išsivysčiusių Vakarų šalių visuomenėse paplitusią psichologinę būklę – vieną skausmingiausių išgyvenimų, kuriuos tenka patirti šiandienos žmogui – vienišumą ir vis stiprėjantį tuštumos pojūtį. Vienišos moters asmenybės dvilypumą sustiprina režisierės Loretos Vaskovos sprendimas, kai solistės partija – dainuojamoji ir kalbamoji – padalinama dviem atlikėjoms – sopranui (Agnė Stančikaitė) ir aktorei (Monika Valkūnaitė). Operos pastatymą inicijavo žymus lietuvių kilmės ispanų dirigentas, New York Opera Society meno vadovas Alexis Soriano, anksčiau dirigavęs keliems šio kūrinio pastatymams. Solistėms talkins Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus). Kūrinio lietuviška premjera įvyko 2020 m. rugsėjo 17 d. Klaipėdos koncertų salės festivalyje „Permainų muzika” ir buvo palydėtas audringomis žiūrovų ovacijomis.

Tai bus paskutinieji šio sezono susitikimai pačioje Klaipėdos koncertų salėje, kuri saugiai ir atsakingai atveria duris ribotam klausytojų skaičiui. Tad klausytojai yra raginami nedelsti ir įsigyti bilietus iš anksto, nes jų prekyboje tik 150. Bilietus platina „Bilietai.lt“.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 260 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,