Mano GargždaiInformacija apie visas elektromobilių įkrovimo stoteles – vienoje informacinėje sistemoje

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Susisiekimo miniterijos nuotr. Susisiekimo miniterijos nuotr.

Lietuvos automobilių kelių direkcija nuo liepos 1 d. pradės registruoti viešuosius elektromobilių prieigų operatorius ir jų valdomas elektromobilių įkrovimo prieigas. Palaipsniui ši informacija bus skelbiama Kelių direkcijos internetinėje svetainėje www.eismoinfo.lt ir mobiliojoje aplikacijoje.

 

Iki 2022 m. sausio 1 d. planuojama surinkti duomenis ir sukurti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų operatorių ir jų valdomų prieigų registravimo sistemą, kurioje bus teikiama informacija apie visoje Lietuvoje įrengtas įkrovimo prieigas.

Nuo kitų metų sausio pilnai pradėsiančioje veikti informacinėje sistemoje vartotojai ras informaciją apie įkrovimo prieigos tikslų adresą, darbo valandas, būklę, galės sužinoti, ar prieiga veikia, ar yra užimta tuo laiku, kada nori pasinaudoti vartotojas. Informacinėje sistemoje taip pat bus pateikta informacija apie įkrovimo galimybes, t. y. kokia įkrovimo galia ir kokie įkrovimo standartai, kokie yra įkrovimo prieigos jungčių tipai. Sistemoje taip pat bus galima sužinoti atsiskaitymo už paslaugas būdus bei įkrovimo paslaugos kainą vartotojui.

Kelių direkcija minėtą informacinę sistemą kurs vykdydama projektą „ID ir alternatyvių degalų duomenų surinkimas (angl. ID and Data Collection for Sustanainable Fuels in Europe)“.

Vykdant šį projektą, bus sukurtas elektrinio transporto infrastruktūrai suteikiamų ID kodų – bendrų visoje Europoje – registras. Kiekvienam esamam elektromobilių prieigos operatoriui, pateikus duomenis apie jų valdomas elektromobilių įkrovimo prieigas, bus suteikiami unikalūs ID kodai. Planuojantys tokias paslaugas teikti ateityje, turės įsiregistruoti į sistemą, jų prieigoms taip pat bus suteikiami unikalūs ID kodai. Šiais duomenimis galės naudotis ir kitų Europos šalių vartotojai.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 85 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,