Mano GargždaiPenktadienį numatomi itin kontrastingi orai: karštį pakeis smarkios liūtys, kai kur iškris kruša

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Penktadienio dieną Lietuvoje numatomi itin kontrastingi orai. Dienos pradžia prognozuojama sausa ir saulėta, tačiau antroje dienos pusėje staigiai ims augti aukšti kamuoliniai lietaus debesys, daugelyje rajonų numatomos trumpos liūtys su perkūnija, vietomis jos bus smarkios, o kai kur net labai smarkios su kruša.

 

Ryte ties pietiniais ir rytiniais rajonais temperatūra šoktelės iki 31–33, Panevėžio apylinkėse kai kur saulė kaitins iki 34 laipsnių. Aplink Telšius ir Tauragę bus tarp 29–31 laipsnio, o pajūrio ruože nepasieks 30, bus apie 28 laipsnius.

Pasak sinoptikų, tikėtina, kad prasidėjus liūtims lokalios vietovės vėl trumpam patvins. Atkeliavus audros debesims reikės būti atsargiems ir dėl kylančio škvalo, kurio gūsiai sieks 15–20 m/s, vietomis 23–25 m/s. Šeštadienio naktį trumpi lietūs su perkūnija tęsis. Tikėtina, kad intensyviausios liūtys slinks per pietinius ir pietvakarinius šalies regionus, kai kur staigūs vėjo sustiprėjimai sieks 15–20 m/s. Temperatūra žemės iki 17–22 laipsnių.

Šeštadienio diena numatoma labai tvanki, po pietų vėl po truputį ims formuotis liūčių židiniai, vakarop pasibarstys daugelyje rajonų, vietomis prilis gausiai, kai kur kris kruša, kartais papūs stiprus gūsingas vėjas. Vilniaus, Kauno, Utenos apylinkėse kaitins iki 30–32, aplink Panevėžį kai kur iki 33, ties Šiauliais bus 30–31 laipsnis karščio. Žemaitijoje kaitra dar truputį menkesnė – 28–30, o prie jūros vietomis tik apie 26 laipsnius šilumos.

Sekmadienį Lietuvos link po truputį artės vėsesnė oro masė iš šiaurės. Per daugelį rajonų keliaus aktyvūs lietaus debesys su perkūnija, vietomis prilis smarkiai, kai kur galima kruša, vėjo gūsiai stiprės iki 15–18 m/s. Dieną gausesnis lietus numatomas ties rytiniu šalies pakraščiu, o vakariniuose rajonuose palis ne visur. Naktį termometrai rodys 16–21, o dieną 24–29 laipsnius šilumos.

Nuo pirmadienio padvelks dar didesne gaiva: naktį temperatūra žemės iki 15–17, prie jūros iki 18–20, o dieną bus malonu pasiilgusiems vėsesnių orų – šils iki 22–25, vietomis iki 26–27 laipsnių. Pūs stiprokas šiaurės vakarų vėjas. Trumpalaikis lietus tikėtinas tik vietomis.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 117 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,