Mano GargždaiŠiemet iki liepos 31 d. VMI gyventojams grąžino 120 mln. eurų GPM daugiau nei pernai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šiais metais rekordiškai didelei daliai gyventojų, daugiau nei 1 mln., kurie laiku ir teisingai pateikė pajamų deklaracijas, iki liepos 31 d. pervedė 270,2 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permokų. Dar 35 tūkst. gyventojų patikslinę savo pajamų mokesčio deklaracijas susigrąžintų apie 10 mln. eurų GPM permokų.

 

„Jei gyventojai iki šios dienos dar nesulaukė GPM permokos, jie turėtų pasitikrinti, ar Elektroninio deklaravimo sistemoje nėra gavę pranešimo (skiltyje „Pranešimai“) apie tai, jog turi patikslinti deklaracijos duomenis ar pateikti papildomus dokumentus“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Atkreipiame dėmesį, kad teisingai deklaravus pajamas už visus privalomus laikotarpius gyventojai gali susigrąžinti permokas už praėjusius penkerius metus, pvz. už 2019 m. 28 tūkst. gyventojų dar galėtų susigrąžinti 6 mln. eurų GPM. Pažymėtina, jog tuo atveju, kai gyventojas yra skolingas valstybei, tai mokesčių permoka pirmiausiai yra padengiama jo mokesčių skola ir grąžinamas skirtumas.

Šiais metais daugiausiai permokų, apie 76 proc. gyventojai susigrąžino dėl pritaikyto per mažo neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD). Taip pat 15 proc. permokų sudarė už praėjusiais metais mokėtas gyvybės draudimo įmokas, 4 proc. – už studijas.

Savarankiškai aktualią informaciją apie GPM permokas ir jų grąžinimą galite rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt >Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Primename, jog paslaugas teikiame telefonu 8 5 2191 777 bei aptarnavimo padaliniuose su išankstine rezervacija. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos trumpuoju numeriu 1882. Taip pat naujienos skelbiamos VMI Youtube kanale, VMI Facebook ar Linkedin paskyrose.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 612 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,