Mano GargždaiMeras negaili kritikos valdančiųjų programai: bus tvarkoma tai, kas jau sutvarkyta, o sprendimas dėl daugiafunkcio – tik laiko švaistymas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Administracijos direktorius J. Ruškys, pavaduotoja R. Petrauskienė, meras B. Markauskas ir vicemerė L. Liutikienė. S. Vaičienės nuotr. Administracijos direktorius J. Ruškys, pavaduotoja R. Petrauskienė, meras B. Markauskas ir vicemerė L. Liutikienė. S. Vaičienės nuotr.

„Balandį koaliciją sudarę socialdemokratai, socdarbiečiai, liberalai ir konservatoriai davė pažadą – paskelbti savo darbų programą per du mėnesius. Baigėsi pavasaris, praėjo vasara ir pagaliau sulaukėme. Neprabėgo nė pusmetis. Tad kas jau tokio svarbaus viešai paskelbtoje programoje, kuriai prireikė tiek laiko? “, – trečiadienio rytą ironiškai savo feisbuko paskyroje klausė meras Bronius Markauskas.

 

Toliau pateikiame mero poziciją apie planuojamus valdančiosios daugumos darbus:

Koalicija žada renovuoti Gargždų kultūros centrą, sutvarkyti parką, pastatyti naują autobusų stotį, Sendvario daugiafunkcį. Na, jokia naujiena. Šie darbai inicijuoti dar mano šios kadencijos pradžioje ir dauguma jų smarkiai įsibėgėję. Autobusų stotis jau turi rangovą ir tuoj bus pradėta statyti. Parko pirmasis tvarkymo etapas baigėsi ir jau greitai pradėsime įgyvendinti antrąjį – tiesti takus, rengti apšvietimą ir kt. Sendvario daugiafunkciam sklypas jau nupirktas, investicinis projektas paruoštas, liko tik atrinkti investuotoją ir pradėti statybas.

Matyt, ne veltui sklando kalbos, kad didžiausias pleištas tarp valdančiųjų yra Gargždų daugiafunkcis. Vieni jo nori Dariaus ir Girėno gatvėje, kiti – Kvietinių. Tad rastas labai įdomus sprendimas dėl daugiafunkcio. Žadama skelbti dviejų projektų rangos konkursus – Dariaus ir Girėno bei Kvietinių gatvėse, o jau po to teikti Tarybai apsispręsti, kuris kainos atžvilgiu palankesnis. Tik klausimas, kiek rangovų dalyvaus tokiuose konkursuose? Juk statytojai, teikdami pasiūlymus įdeda nemažai darbo, jiems tai kaštai, o kam rizikuoti, kai pirkėjas net neapsisprendęs, kur statyti. Vadinasi, vėl bus tempiamas ir tuščiai švaistomas laikas.

Koalicija sako skirsianti didelį dėmesį ir gatvių tvarkymui bei vardina, kurios gatvės bus gerinamos. Džiugu, tik kad dauguma jų jau sutvarkytos, pavyzdžiui, Kvietinių, Janonio, Žemaitės g. Kitų projektai ruošiami arba baigiami, kai kur jau perkami ir rangos darbai. Tai kaip čia gaunasi – bus tvarkoma tai, kas jau sutvarkyta?

O kur dėmesys kitų seniūnijų infrastruktūrai? Agluonėnams, Judrėnams, Endriejavui, Dovilams, Vėžaičiams, Veiviržėnams, Kretingalei, Priekulei, Dauparams-Kvietiniams? Tekste tik užsimenama, jog bus vykdomi darbai pagal seniūnijų infrastruktūros planą iki 2025 metų. Bet jei tam ir toliau nebus skiriama pinigų, galiu drąsiai pasakyti, kad dauguma šiame plane numatytų gatvių ir toliau bus neasfaltuotos.

Tai tiek tos konkretesnės programos dalies. Likusi – tai tik gražių frazių rinkinys apie šviesesnį rytojų be jokio aiškumo ir argumentų. Kaip bus pasiekti tikslai, kokių priemonių bus imtasi, kokie numatyti finansavimo šaltiniai? Vis dėlto, manau, kad kai pristatai poros metų koalicijos programą visuomenei, gyventojai tikisi daugiau.

 

Kiek anksčiau paskelbtą valdančiosios daugumos pranešimą rasite ČIA.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 253 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,