Logo
 Spausdinti šį puslapį

Rugpjūčio 24-ąją išskrenda gandrai: spėjami rudens orai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Elvyra Ivanauskienė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr. Elvyra Ivanauskienė | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.

Vienas ryškesnių požymių, kad vasara jau eina į pabaigą – gandrų išskridimas. Ir ne be reikalo, nes gandras nuo seno yra siejamas su metų laikais.

 

Ko gero, kiekvienas žinote posakį, kad po žiemos parskridęs gandras yra tikro pavasario simbolis, nes ant sparnų parneša kielę, kuri išspardo paskutinius ledus.

Senovėje buvo atidžiai stebimi rugpjūčio 24-osios orai, kurie galėjo pasufleruoti kokio rudens tikėtis.

Būdavo sakoma, kad jei šią dieną lyja, reiškia bus šlapias ruduo, o jei diena graži ir sausa, reiškia, kad ir ruduo bus gražus.

Jei šią dieną gandras snape neša lizdui taisyti velėną – bus lietaus, jei šakelę – gresia vėtra.

Remiantis Lietuvos ornitologų draugijos informacija, dauguma baltųjų gandrų kaip ir pernai metais kelionę link Afrikos pradėjo anksčiau.

Prieš dvi ar praėjusią savaitę dar buvo stebimi gandrų pulkai Lietuvoje. Šiomis dienomis didelių pulkų jau nematyti, stebimi pavieniai gandrai. Taigi, dauguma baltųjų gandrų nelaukė Šv. Baltramiejaus ir pakilo tolimam skrydžiui maždaug prieš dvi savaites anksčiau.

Šiomis dienomis Gamtos tyrimų centro ir Ventės rago žieduoti GPS siųstuvais baltieji gandrai taip pat nelaukė šios dienos ir jau stebimi Turkijoje, Sirijoje, Sudane ir Egipte, rašo birdlife.lt.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,