Mano GargždaiSimptomus jaučiantiems moksleiviams – PGR testai poliklinikose

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Džiugiai mokslo metus mokyklose pradėję moksleiviai, jų tėveliai bei, žinoma, mokytojai tikisi, kad šiemet kontaktiniu būdu mokytis pavyks kiek įmanoma ilgiau. Tam reikalingas profilaktinis testavimas. Šiuo metu testuotis sutinka daugiau nei 1,2 tūkst. Klaipėdos rajono moksleivių. Taip pat mokiniams, jaučiantiems simptomus, nebereikia laukti vietos mobiliajame punkte – PGR tyrimai atliekami poliklinikose.

 

Profilaktinis testavimas yra būtinas, siekiant užtikrinti saugų ugdymą ir laiku identifikuoti susirgimo koronavirusu atvejus, užkertant kelią ligos plitimui.

„Tiek mokiniai, tiek mokytojai yra pasiilgę kontaktinio ugdymo. Todėl džiugina mokinių ir jų tėvelių, kurie sutinka testuotis, siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui, sąmoningumas. Šiuo metu daugiausiai mokinių testuojasi didžiosiose rajono mokyklose: Gargždų „Minijos“ progimnazijoje, Gargždų „Vaivorykštės“, Priekulės Ievos Simonaitytės ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijose. Kviečiu ir kitų mokyklų mokinius pasekti šių mokyklų pavyzdžiu ir testuotis. Taip galėsime laiku nustatyti koronaviruso atvejus ir prisidėti prie viruso plitimo stabdymo“, – sako Administracijos direktoriaus pavaduotoja, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovė Rasa Petrauskienė.

Svarbu ne tik profilaktiškai testuotis, tačiau ir nenumoti ranka į COVID-19 ligai būdingus simptomus, kuriuos kartais galima supainioti ir su peršalimu ar kitomis sezoninėmis ligomis, kuriomis sergama šaltuoju metų laiku.

„Dėmesio mokinių tėveliams! Jei vaikas serga ar jaučia simptomus, būdingus koronavirusui, prašome nevesti jo į ugdymo įstaigą. Įsitikinkite, kad tai nėra koronavirusas. Atlikite antigeno testą arba kreipkitės į šeimos gydytoją dėl PGR testo atlikimo. Tam, kad atliktumėte PGR testą, jums nereikės ilgai laukti mobiliajame punkte. Dabar moksleiviams jų atlikimą kuo skubiau organizuoja šeimos gydytojas poliklinikoje bei apie gautą rezultatą informuoja ugdymo įstaigą. Dėl PGR testo atlikimo į šeimos gydytoją kreipkitės ir gavę teigiamą antigeno testo atsakymą. Stengiamės sudaryti visas galimybes, kad COVID-19 būtų diagnozuojamas laiku, kai dar galime identifikuoti kontaktus ir užkirsti kelią tolimesniam ligos plitimui“, – teigia Rasa Petrauskienė.

Šiuo metu Klaipėdos rajono mokyklose, kur moksleiviai sutinka testuotis, taikomas savikontrolės tyrimo metodas greitaisiais antigeno testais.

Savikontrolės (antigeno testo) tyrimas vykdomas kas 3–5 dienas.

Kaip atliekamas tyrimas:

- mokiniai ėminius antigeno testams gali imti savarankiškai, jei reikia, prieš tai juos instruktavus visuomenės sveikatos specialistui ir vėliau prižiūrint atsakingam ugdymo įstaigos darbuotojui;

- atlikus antigeno testą rezultatus mokinys vertina ir interpretuoja savarankiškai, padedant atsakingam asmeniui.

Jei antigeno testas teigiamas, mokinys ir jo tėvai informuojami apie poreikį pasitikrinti dėl COVID-19 ligos patvirtinamajam PGR tyrimui. Tai galima padaryti, informavus šeimos gydytoją, poliklinikoje.

Testavimo tikslas – užtikrinti COVID-19 ligos tarp mokyklos bendruomenės narių plitimo kontrolę, mažinti šios ligos židinių ar protrūkių mokyklose skaičius.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 567 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,