Mano GargždaiPasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti – žygis su šiaurietiškomis lazdomis

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Savižudybė nėra nei stiprių, nei silpnų žmonių poelgis. Savižudybė visų pirma yra kenčiančio žmogaus nevilties žingsnis.

 

Žymus JAV psichologas ir vienas pirmųjų šiuolaikinės savižudybių prevencijos pradininkų Edwin Shneidman teigia, jog žmonės nusižudo dėl to, kad nebegali ištverti juos kankinančio didžiulio psichologinio skausmo. Ilgai kenčiant šį skausmą, žmogaus mąstymas tarsi susiaurėja – jis ima manyti, kad yra tik vienintelis būdas išvengti šio skausmo – nusižudyti.

Higienos instituto duomenimis, 2020 m. Lietuvoje nusižudė 607 asmenys, 2019 m. – 658. Tai beveik po du žmones kas dieną. Lyginant su 2010 m., savižudybių skaičius buvo 1018. Bet ši statistika nėra tik skaičiai. Tai žmonės, gyvenvietės, miesteliai, kurių per eilę metų netekome.

Nusižudžiusiųjų skaičius kasmet mažėja dėl įdedamo kompleksinio darbo, pagalbos prieinamumo didinimo, savivaldybių dėmesingumo suicidiškumo problemai, finansavimo ir pan., bet svarbiausia – vis atviresnio visuomenės kalbėjimo apie savižudybes bei nuostatų kreiptis pagalbos keitimo.

Moterims (lyginant su vyrais) labiau būdinga išsakyti mintis apie savižudybę ir paprastai jos du ar tris kartus dažniau yra bandžiusios žudytis. Tačiau vyrai dažniau įvykdo savižudybę – dažnai todėl, kad jie pasirenka labiau smurtinius ir negrįžtamus būdus.

Vyrų savižudybių skaičius keliskart viršija moterų. 2020 m. nusižudė 474 vyrai ir 133 moterys. Į tai reaguojant, Lietuvoje kuriami nuostabūs projektai vyrams, kuriuose taip pat keičiamos nuostatos apie vyrų emocinę sveikatą bei prisidedama prie savižudybių prevencijos, pavyzdžiui: Gentys, Pajūrio Vyrų Klubas, Nelik vienas.

Lietuvoje jau kuris laikas taip pat organizuojami ir savižudybių prevencijos #SAFETALK bei intervencijos #ASIST mokymai. Kadangi dauguma planuojančių nusižudyti žmonių apie savo ketinimus vienu ar kitu būdu praneša, šie mokymai padeda atpažinti galimas nuorodas į savižudybę bei tinkamai reaguoti.

Informuojame ir primename – Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro psichologai pasirengę padėti kiekvienam besikreipiančiam, suteikiant NEMOKAMĄ profesionalią psichologinę pagalbą.

 

Kontaktai, kuriais galite kreiptis tiesiogiai:

   dėl grupinių užsiėmimų:

Tel. 865974907, el. p.

Tel. 865574458, el. p.

 

   dėl individualių konsultacijų :

Tel. 865946603, el. p.

Tel. 869742961, el. p.

 

Taip pat rugsėjo mėn. 15 ir 22 dienomis, maršrutu Gargždai–Dovilai, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja pėsčiųjų žygį šiaurietiškomis lazdomis, kuris skirtas paminėti Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną.

Mūsų laukia aktyvus laikas drauge, diskusijos, informacija, praktinės veiklos ir svarbiausia – bendrystė. Kviečiame visus Klaipėdos rajono gyventojus, norinčius dalyvauti, registruotis tel. nr.: Tel. 8 65 974 907 arba el. p. .

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 242 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,