Mano GargždaiGargždų ligoninėje vėl atidarytas kovidinis skyrius, jau užimta beveik pusė lovų

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
V. Šleiniūtės ir asociatyvi nuotr. V. Šleiniūtės ir asociatyvi nuotr.

Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė informavo, kad šioje įstaigoje nuo penktadienio, rugsėjo 17-osios, vėl atidarytas COVID-19 sergantiesiems skirtas skyrius, kuriame yra 20 lovų.

 

„Kovidinis skyrius pradėjo veikti pagal organizuojančios įstaigos Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) sprendimą, patvirtintą tvarką, kada jį privalome atidaryti. Šiandien šiame skyriuje yra užimtos 9 lovos, 4 pacientai yra izoliaciniame skyriuje, jie yra tiriami. Jeigu bus reikalingas gydymas – nukreipiami į kovidinį skyrių, jeigu gera būklė – išleidžiami į namus, jeigu sunki – išvežami į Klaipėdos ligonines“, – trečiadienio rytą informavo V. Ruškienė.

Ji nurodė, kad Gargždų ligoninėje nėra gydomi sunkios, kritinės būklės pacientai, kuriems būtina dirbtinė plaučių ventiliacija ar pan. Čia, pasak pašnekovės, nėra reanimacijos-intensyvios terapijos skyriaus, visą parą dirbančio reanimatologo, todėl tokios paslaugos nėra teikiamos.

Gargždų ligoninė turi du deguonies aparatus – vienas jų izoliaciniame skyriuje, kitas – stacionare, tačiau, pasak pašnekovės, įstaiga neprivalo turėti lovų su dirbtine plaučių ventiliacija.

Vyr. gydytoja pasidžiaugė, kad kol kas būklė dėl personalu yra stabili, sergančiųjų COVID-19 nėra.

„Yra tik asmenų, kurie yra izoliacijoje dėl susirgusių vaikų, artimo kontakto, tačiau šis personalas ne iš stacionaro, o ambulatorinių paslaugų teikimo“, – nurodė V. Ruškienė.

Visgi, atidarius COVID-19 skyrių, iššūkių dėl žmogiškųjų išteklių trūkumo, yra.

„Atidarius COVID-19 skyrių yra reikalinga dvigubai daugiau personalo, pamainos, tam tikri ribojimai dėl aprangų. Turime formuoti tris postus: izoliacinis, švarus, ir kovidinis. Norint užtikrinti šiuos postus, Vaikų ligų skyriaus personalas yra nukreiptas į šiuos postus“, – nurodė vyriausioji gydytoja, akcentuodama, kad kovidinio skyriaus darbo organizavimas apsunkina visos ligoninės darbą.

Nuogąstaujančius, kad nebegalės patekti į Vaikų ligų skyrių, V. Ruškienė patikino, kad vaikams paslaugos teikiamos, veikia dienos stacionaras.

„Teikiamos stebėjimo paslaugos, dienos stacionaro, ar reikia sulašinti, ar suleisti vaistus, ta paslauga teikiama. Tam yra skirta viena palata, kuri yra švariame terapijos skyriuje. Į ją galima patekti, tvarką derinti su Vaikų ligų skyriaus vedėja, gydytoja V. Jasmontaite“, – informavo Gargždų ligoninės vadovė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 129 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,