Mano GargždaiAr namų šildymas su šilumos siurbliu yra pigesnis nei kiti apšildymo būdai?

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Nors džiugu, kad gyvename šalyje, kurioje yra net keturi metų laikai, tačiau daugelis sutiktų, kad vėsusis periodas dažniausiai kiek per ilgas. Ne tik dėl to, kad daugelį vargina šaltas lauko oras, tačiau ir dėl šildymo, kuriuo gyvenantys nuosavuose namuose turi pasirūpinti patys.

Patogu tai, jog šiuo metu yra ne viena galimybė – kaip apšildyti savo namus. Kol vieni renkasi pigesnes alternatyvas, tuo tarpu kitiems svarbiausia saugumas.

 

Kuo šildosi lietuviai?

Labai ilgus metus karaliavo kieto kuro katilai, kurie dažniausiai veikdavo malkų pavidalu. Tuomet juos keitė dujiniai katilai, kurie dažniausiai buvo montuojami labai dideliuose namuose. Šiuo metu vis daugiau dėmesio sulaukia šilumos siurbliai, kurie džiugina ne tik savo kokybe, tačiau ir patrauklia kaina.

Jeigu norite daugiau sužinoti apie šilumos siurblius, kurie vadinami greitai visuose namuose būsiančia inovacija – siūlome apie juos skaityti čia: https://www.specdarbai.lt/silumos-siurbliai/.

Visgi, natūralu, jog daugeliui žmonių reikia įrodymo – kodėl vertėtų rinktis šilumos siurblius. Juk atrodo, kad ilgus metus tarnavę kieto kuro katilai arba paprasčiausiai pečiai – patikimas pasirinkimas vien dėl to, kad jie yra daugelio namuose. Tačiau ar tikrai?

 

Saugumas yra svarbiausia

Yra labai daug priežasčių, kodėl kieto kuro katilai nėra geras pasirinkimas, tačiau saugumas – svarbiausias jų. Kiekvienais metais per žinias tenka girdėti labai daug liūdnų istorijų apie nelaimes, kurias sukėlė netvarkinga šildymo sistema ir dažniausiai tai yra pečius bei nesutvarkytas, neišvalytas kaminas.

Šilumos siurbliai, šiuo atveju, džiugina, kadangi su jais pavyks išvengti bet kokių galimų nelaimių. Svarbiausia, žinoma, geros kokybės įranga ir tuo pačiu patikimas montuotojas, kuris džiugina darbų efektyvumu. Taigi, kad ir kokie svarbūs yra finansai, tačiau būtent saugumas renkantis sistemas turi būti prioritetas.

 

 

Kiek kainuoja įranga?

Kalbant apie namų šildymo kainas reikia aptarti ne tik įrangą, tačiau taip pat ir sistemos išlaikymo kaštus. Kieto kuro katilai dažniausiai kainuoja kiek pigiau nei šilumos siurbliai, kurie turi aptarnauti didelius namus. Visgi, jeigu Jūsų namas yra mažesnis, tai yra, jo kvadratūra siekia 80 kvadratinių metrų ir mažiau – tokiu atveju geros kokybės šilumos siurbliai Jums gali kainuoti net pigiau.

Susipažinus su įrangos kainomis taip pat daugiau dėmesio turite skirti ir jos išlaikymo kaštams. Čia vienareikšmiškai laimi šilumos siurbliai, kadangi pakeitus jais įprastas namų apšildymo galimybes - galima sutaupyti net iki 70 % energijos kiekvieną mėnesį. Ypač tokiu atveju, kai būstas buvo apšildomas ne malkomis, tačiau briketais, kurie kainuoja kur kas daugiau.

Jeigu norite bent preliminariai sužinoti kiek kainuos Jūsų būsto apšildymas pasirinkus tam tikrą šilumos siurblį ir įvertinus vidutinę lietuviškos žiemos temperatūrą – siūlome kreiptis į specialistus, kurie apskaičiuoja ir padeda įsivertinti galimybes.

 

Išskirtiniai pasiūlymai taupantiems

Jeigu Jus domina šilumos siurblys, tačiau norite jį įsigyti kuo pigiau – tokiu atveju siūlome domėtis Aplinkos Ministerijos siūlomomis subsidijomis, kurios gali padengti net iki pusės įrangos kainos ir daugiau.

Šiuo metu siūloma subsidija visiems Lietuvos gyventojams, kurie nori įsidiegti siurblius bei kita tiems, kurie yra socialiai remtini ir taip pat galvoja apie tokią galimybę. Svarbiausia susipažinti su reglamentu arba dar geriau - kreiptis į specialistus, kurie prekiauja sistemomis ir jie parinks įrangą, kuri atitinka keliamus subsidijos reikalavimus.

Sumokėsite ir mažiau, ir taip gausite įrangą, kuri Jums tarnaus visą gyvenimą bei sumažins būsto šildymo išlaidas net kelis kartus.

 

Reklama

Dėmesio! Kalba netaisyta. Redakcija už pateiktą informaciją neatsako

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 261 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,