Mano Gargždai„Instagram“ 11 metų: 1 mlrd. vartotojų ir 1 tūkst. nuotraukų per sekundę

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
„Tele2“ nuotr. „Tele2“ nuotr.

„Instagram“ šiandien švenčia 11-ąjį gimtadienį. „Facebook“ priklausantis socialinis tinklas pastarąją savaitę švęsti neturėjo kada – masinis „nulūžimas“ ir buvusios darbuotojos paviešinti intriguojantys vidiniai dokumentai neleido atsipalaiduoti. Bet panašu, kad tai jam netrukdo ir toliau būti vienu populiariausių socialinių tinklų pasaulyje.

 

Arnoldas Lukšius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, proga dalijasi istorinėmis ir šiandienos įdomybėmis apie vieną vizualiausių socialinių tinklų.

 

Pirmoji nuotrauka šuns, šiandien – 1 tūkst. nuotraukų kas sekundę

Socialiniame tinkle, kurio „varomoji jėga“ šiandien yra asmenukės, pirmoji nuotrauka buvo toli gražu ne skaitmeninis autoportretas. „Instagram“ įkūręs Kevinas Systromas į tinklą pirmąjį įrašą įkėlė iš Meksikos. Nuotraukoje užfiksuotas benamio šuns portretas su įrašu „test“.

Šis testas, akivaizdu, pavyko puikiai – tinklalapio „Wouldyouhavethought.com“ duomenimis, į „Instagram“ kas sekundę vartotojai įkelia vidutiniškai 995 nuotraukas iš viso pasaulio. Jas pagal savo nuotaiką pagražina siūlomais filtrais, o populiariausi jų – „Clarendon“, „Aden“ ir „Mayfair“.

 

Daugiau nei milijardas vartotojų per mėnesį

2010 m. Kevinas Systromas ir Mike‘as Kriegeris vartotojams pristatę socialinį tinklą po dviejų metų jį už 1 mlrd. JAV dolerių pardavė „Facebook“. Būtent tada „Instagram“ vartotojų skaičius pranoko visas prognozes ir pasiekė 80 mln.

Šiandien skaičiuojama, kad „Instagram“ socialiniame tinkle per mėnesį apsilanko daugiau nei milijardas aktyvių vartotojų, pusė jų – aktyviai lankosi kasdien.

 

Vidutiniškai praleidžia pusvalandį

Savo gyvenimo akimirkomis socialiniame tinkle dalinasi labai įvairaus amžiaus auditorija. Didžiausia vartotojų dalis yra 25–34 m. amžiaus žmonės. Vyresni nei 65-erių asmenys sudaro apie 4 proc. vartotojų. Statistiškai kiek didesnė dalis „Instagram“ vartotojų yra moterys.

Jaunesni nei 25 m. žmonės jame vidutiniškai per dieną praleidžia apie 32 minutes. Tuo tarpu vyresnė auditorija užtrunka ilgiau – maždaug valandą per dieną.

Pasitikrinti, kiek laiko per dieną skiriate leisdami „Instagram“ tinkle, galite savo profilyje paspaudę „Meniu“ mygtuką ir pasirinkę „Tavo veikla“ (angl. Your Activity) skyrių.

 

Apie maistą ir kitas įdomybes

Be asmenukių, gyvūnų ar kelionių nuotraukų, vieni iš populiariausių „Instagram“ kadrų – maisto šedevrai. Tiek pačių pagaminti, tiek ir tie, kurių teko ragauti kavinėse, restoranuose ar užsienyje.

Maistas, kurio nuotraukomis dažniausiai dalinamasi „Instagram“ tinkle – pica. Sąrašo viršuje taip pat yra sušis ir kepsniai. Tiesa, daugiausiai patiktukų yra surinkusi paprasčiausio kiaušinio nuotrauka.

Nepaisant to, dažniausiai naudojamos grotažymės yra: #love, #instagood ir #fashion. Atitinkamai šios grotažymės turi 2,1 mlrd.,1,4 mlrd. ir 1,02 mlrd. įrašų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 651 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,