Mano GargždaiPrasidės Tilto gatvės rekonstrukcija

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Vienas iš pagrindinių įvažiavimų į Gargždų miestą bus tvarkomas iš esmės. Jau kitąmet bus pradėti Tilto g. bei viso kelio ruožo iki pat Maciuičių sankryžos kapitalinio remonto darbai: bus paklotas naujas asfaltas, įrengtas apšvietimas, drenažas, pėsčiųjų ir dviračių takas, kuriuo bus galima iš Gargždų pasiekti piliakalnį. Susitikus su rangovu aptarti ir darbų organizavimo klausimai.

 

Į Gargždus – rekonstruotu keliu

Rekonstrukcijos metu bus sutvarkytas beveik pusantro kilometro kelio ruožas. Darbai vykdomi bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija, kuriai ir priklauso šis kelias.

„Kasdien keliu Gargždai–Vėžaičiai važiuoja apie 5 tūkst. eismo dalyvių, o kelio būklė – prasta.   Todėl džiaugiuosi, kad pavyko susitarti su Lietuvos automobilių kelių direkcija, kuri ir yra šio kelio savininkė, dėl rekonstrukcijos ir darbai čia prasidės jau visai netrukus. Gyventojai pasiekti Gargždus galės naujai išasfaltuotu, apšviestu keliu, kuris bus patogus ir saugus ne tik automobilių vairuotojams, bet ir pėstiesiems, norintiems pasiekti piliakalnį – rekonstruojant gatvę bus įrengtas ir pėsčiųjų-dviračių takas“, – sako vicemerė Audronė Balnionienė.

Rekonstravus kelią, važiuojamosios dalies plotis nuo Gargždų iki tilto per Miniją bus 6,5 m, o nuo tilto iki sankryžos ties Gargždų miesto akmeniu – plotis išliks 6 m. Remontuojamame kelio ruože bus sutvarkytos visos nuovažos, sutvirtinti yrantys šlaitai, įrengti paviršinių nuotekų surinkimo šulinėliai, apsauginės tvorelės pėstiesiems, apšvietimas, bus rekonstruoti esami šlaitiniai laiptai.

Rangos darbus atlikti per 8 mėn. yra įsipareigojusi konkursą laimėjusi UAB „Kavesta“. Savivaldybė prie kapitalinio Tilto g. remonto prisideda 20 proc.

 

 

Piliakalnį bus galima pasiekti pėsčiomis

Anksčiau norintieji pasiekti piliakalnį turėdavo eiti važiuojamąja kelio dalimi. Sutvarkius kelią atsiras saugus ir patogus pėsčiųjų-dviračių takas, kuris pagerins ne tik susisiekimą tarp gyvenviečių, bet ir padidins vieno iš gražiausių turistinių objektų – Gargždų piliakalnio – pasiekiamumą.

„Apie tai, kad turime sudaryti galimybę saugiai pasiekti piliakalnį pėsčiomis ar dviračiu – kalbama ilgai. Vis dėlto džiugu, kad mes ne tik kalbame, o ir darome: derybos su Lietuvos automobilių kelių direkcija davė rezultatų. Todėl neapsiribojama tik kelio rekonstrukcija – Direkcija į planus įtraukė ir pėsčiųjų-dviračių tako įrengimą. Ji bus įrengtas piliakalnio pusėje, čia atsiras ir apsauginės tvorelės, mažoji architektūra: suoleliai, šiukšlių dėžės, dviračių stovai“, – teigia vicemerė A. Balnionienė.

Pėsčiųjų-dviračių tako plotis, atsižvelgiant į kelio ypatumus, bus kintantis nuo 2,5 iki 3,5 m. Šalia tako bus įrengta ir poilsio aikštelė, bus rekonstruojama esama autobusų sustojimo vieta: įrengtas keleivių laukimo paviljonas.

 

Vykstant darbams – kuo mažiau nepatogumų gyventojams

Savivaldybės vadovų iniciatyva buvo suorganizuotas susitikimas su darbus atliksiančios UAB „Kavesta“ vadovu Dionizu Liatuku. Nors kelio, tuo pačiu ir projekto savininkas – Lietuvos automobilių kelių direkcija, tačiau Savivaldybė nelieka nuošalyje ir sieks užtikrinti, kad darbai būtų atlikti kokybiškai, sukeliant kuo mažiau nepatogumų gyventojams.

„Žinoma, visiškai išvengti nepatogumų, ko gero, nepavyks. Tačiau su rangovu aptarėme, kad, kiek įmanoma, turime užtikrinti susisiekimą su Gargždais, kad ir viena eismo juosta, pavyzdžiui, naudojant šviesoforus. Jau dabar žinome, kad dėl darbų pobūdžio gali tekti trumpam, kelioms savaitėms, uždaryti Tilto g., tačiau tai bus tik laikini nepatogumai. Rangovas nusiteikęs dirbti greitai, yra pajėgus, turi tiek darbuotojų, tiek technikos, todėl viliuosi, kad darbai vyks sklandžiai ir jau vasaros pabaigoje galėsime džiaugtis nauja, saugia ir patogia gatve, pėsčiųjų-dviračių taku“, – teigia Administracijos direktorius Justas Ruškys.

Pasak rangovo, šiemet planuojama atlikti paruošiamuosius darbus, kurie eismui netrukdys. Gatvės rekonstrukcijos darbai, atsižvelgiant į oro sąlygas, turėtų prasidėti ankstyvą pavasarį.

Planuojama, kad visi darbai šiame kelio ruože turėtų būti baigti iki rudens.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 563 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,