Mano GargždaiPianistė Guoda Gedvilaitė Klaipėdoje pristatys sceninės veiklos 30-mečiui skirtą programą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos koncertų salės nuotr. Klaipėdos koncertų salės nuotr.

Viena ryškiausių lietuvių pianisčių Guoda Gedvilaitė koncertuoja jau daugiau nei trisdešimt metų. Sukakčiai skirtiems pasirodymams ji parengė autobiografinę programą. Viena jų skambės lapkričio 16 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

 

Būdama visai jauna, tik baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menu mokyklą G. Gedvilaitė paliko Lietuvą tam, kad įgytų išsilavinimą ir savo menu užkariautų pasaulį. Bet dabar, turėdama visas galimybes kurti Vokietijoje, kurioje gyvena jau daugiau, nei ketvirtį amžiaus, pianistė jaučia, kad jos širdis yra Lietuvoje. Esant progai pianistė mielai atvyksta koncertuoti į gimtąją šalį, o kolegas iš Lietuvos noriai įtraukia į savo kūrybinius sumanymus Vokietijoje. Prieš porą metų G. Gedvilaitės iniciatyva ten įvyko Klaipėdos kamerinio orkestro koncertinis turas. Su šiuo kolektyvu pianistė ne kartą muzikavo ir Lietuvos uostamiestyje.

 

Programa, nukelianti į prisiminimus

„Muzikinių kryžkelių“ programą G. Gedvilaitė apibūdina taip: „Skambės Bethoveno Bagatelės iš mano Vilniaus mokslų laikotarpio, simbolinė Atsisveikinimo sonata, kuria noriu papasakoti apie tuos metus, kai atsisveikinau su namais ir išvykau studijuoti į Frankfurtą, sonatoje girdėsis ir išsiskyrimo liūdesys, ir grįžimo, pasimatymo džiaugsmas. Kompozitorė Loreta Narvilaitė man parašė kūrinį „Garsas prabyla į tylą“. Opusas parašytas mano vardo inicialų tonacijoje – G – ir prasideda liaudies dainos „Anoj pusėj Nemuno“ melodija. Pasak kompozitorės, nors užaugau prie Nemuno, jai aš gyvenu „anoj pusėj“.

Į programą pianistė įtraukė ir Klaros Šuman (Clara Schumann) opusus – pastaraisiais metais šios talentingos ir modernios XIX a. asmenybės kūrybą G. Gedvilaitė puoselėja itin intensyviai, rengia „Claros Schumann salonus“, kuriuose muzikuoja solo, su draugais ir kolegomis. Kelios tokios saloninės programos yra skambėjusios ir Klaipėdos koncertų salėje.

Kaskart stebinanti naujomis idėjomis, iššūkius mėgstanti pianistė į programą įtraukė ir kelis retai atliekamus opusus tik kairei rankai. Taip ji atskleis ne tik savitą ir užburiantį Aleksandro Skriabino muzikos pasaulį, Felikso Blumenfeldo (Felix Blumenfeld) romantišką melodingumą bei virtuozinę ornamentiką, bet ir savo pačios techninį meistriškumą.

 

Koncerto kulminacija

Programoje skambės muzikos vienišiumi vadinamo, itin retai skambančio XX a. I pusės rusų kompozitoriaus Nikolajaus Medtnerio Fortepijoninis kvintetas C-dur. Tai ypatingą vietą autoriaus kūryboje užimantis opusas, jungiantis įkvėpimo unikalumą ir nepaprastą kompozicinį meistriškumą.

N. Medtnerio opusą G. Gedvilaitė atliks kartu su Čiurlionio kvartetu, kuris pasirodys atsinaujinusios sudėties. Tai Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas) ir naujoji kvarteto narė Elena Daunytė (violončelė), ką tik pakeitusi kolegą Glebą Pyšniaką.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 711 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,