Mano GargždaiAntrą savaitę COVID-19 protrūkių žemėlapyje stebimos teigiamos tendencijos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
NVSC inf. NVSC inf.

Antrą savaitę iš eilės koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių žemėlapyje stebimos palankios tendencijos. Kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys, praėjusią savaitę registruota ketvirtadaliu mažiau aktyvių COVID-19 ligos protrūkių, lyginant su laikotarpiu prieš tai.

 

NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės teigimu, situacija stabili visuose sektoriuose, padėtis reikšmingai pagerėjo ir ugdymo įstaigose.

„Protrūkių kreivėje antrą savaitę iš eilės matome stabilizavimosi ženklus po tris mėnesius prieš tai fiksuoto kreivės kilimo aukštyn. Vis dėlto, apibendrintai kol kas kalbėti apie gerėjančią situaciją, vertinant protrūkių formavimąsi, negalime. Apie tvarius rezultatus galėsime kalbėti, jeigu palankias tendencijas stebėsime dar bent kelias savaites“, – sako gyd. epidemiologė G. Aleksienė.

 

Ugdymo įstaigose – 35 proc. mažiau protrūkių

Nors 45-ąją metų savaitę daugiausia aktyvių protrūkių – 415 – vis dar fiksuota ugdymo įstaigose, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, jų registruota beveik 35 proc. mažiau.

Vertinant pastarųjų savaičių duomenis, reikšmingų pasikeitimų protrūkių ugdymo įstaigose struktūroje nėra. Liūto dalį, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, sudaro pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigos. Tuo metu, protrūkiai ikimokyklinio ugdymo įstaigose siekia beveik 15 proc., skaičiuojant nuo visų šiuo metu registruotų aktyvių protrūkių. Tokios tendencijos stebimos nuo pat mokslo metų pradžios.

Daugiau nei 90 proc. šių protrūkių nėra skaitlingi – juose registruota mažiau nei dešimt susijusių pirminių atvejų. Vertinant protrūkių pasiskirstymą regionuose, daugiausia jų registruota Kauno, Vilniaus ir Šiaulių apskrityse, kiek mažiau, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, Utenos ir Alytaus apskrityse.

 

Protrūkių struktūroje reikšmingų pokyčių nėra

45-ąją metų savaitę palankios tendencijos fiksuotos gydymo įstaigose, kur aktyvių COVID-19 ligos protrūkių dvi savaites iš eilės taip pat mažėja. Praėjusią savaitę jų registruotas 61, kai savaitę prieš tai – 67.

Nežymus, tačiau aktyvių protrūkių mažėjimas 45-ąją metų savaitę stebimas ir prekybos (18 protrūkių), maisto pramonės (11 protrūkių), statybų (devyni protrūkiai), paslaugų (penki protrūkiai) sektoriaus įmonėse. Jis siekė nuo kelių iki keliolikos procentų.

Aktyvių protrūkių plėtimas 45-ąją metų savaitę buvo fiksuotas gamybos, logistikos ir transporto, taip pat žemės ūkio įmonėse. Atitinkamai registruoti 63 (prieš savaitę – 51), keturi ( prieš savaitę – du) ir penki (prieš savaitę – keturi) aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai. Taip pat nežymus COVID-19 ligos protrūkių prieaugis praėjusios savaitės pabaigoje fiksuotas ir socialines paslaugas teikiančiose įmonėse – registruoti 23 aktyvūs protrūkiai, kai prieš savaitę specialistai jų stebėjo 18-lika.

Bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuoti 687 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, kai savaitę prieš tai – 928 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai.

NVSC primena, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

 

Specialistai ragina prisidėti prie viruso suvaldymo

Žmonės, kuriems nepavyko išvengti susidūrimo su virusu, gali prisidėti, kad kuo greičiau būtų nutraukta viruso plitimo grandinė, savarankiškai užpildydami užsikrėtusiesiems skirtą anketą https://atvejis.nvsc.lt/ ir pateikę išsamius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą.

Kuo greičiau žmogus pateiks šią informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės, o tai reiškia – stabdomas tolesnis viruso plitimas. Tai ypač svarbu šiuo metu, kai stebimas naujų COVID-19 ligos atvejų augimas.

 

Vakcinacija

Specialistai primena, kad Lietuvoje vykdoma masinė vakcinacija, tad visi asmenys, sulaukę 12 metų, raginami registruotis skiepui internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808. Nuo 12 m. galima skiepytis „Comirnaty“ (gamintojai „Pfizer“ ir „BioNTech“) arba „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) vakcinomis. Vaikus vakcinai registruoja tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

Taip pat 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze.

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją. Norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 320 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,