Mano GargždaiKokie COVID-19 prevencijos pažeidimai nustatyti Klaipėdos rajone?

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Vyriausybei taikant COVID-19 prevencijos ir valdymo priemones, kontroliuojančios institucijos tikrina, kaip jų yra laikomasi. Pažeidėjams gresia administracinė, o kai kuriais atvejais – net ir baudžiamoji atsakomybė. Pasidomėjome, kiek ir kokių pažeidimų praėjusią savaitę buvo užfiksuota Klaipėdos rajone.

 

Pažeidimai – ugdymo įstaigose

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Gargždų skyriaus vedėja Aušra Syminienė informavo, kad praėjusią savaitę NVSC Klaipėdos rajono teritorijoje patikrino 6 objektus: 3 ugdymo įstaigas bei po vieną apgyvendinimo, baseino ir soliariumo paslaugas teikiančią įmonę.

Būtinųjų COVID-19 sąlygų pažeidimai buvo nustatyti dviejose rajono švietimo įstaigose. Vienoje jų buvo neužtikrintas darbuotojų profilaktinio testavimo periodiškumo terminas, patikrinimo metu keli asmenys nedėvėjo kaukių. Kitoje ugdymo įstaigoje buvo įžvelgta problemų dėl srautų valdymo, patikrinimo metu nerasta pakankamai paviršių dezinfekcijos priemonių.

„Po ugdymo proceso valandų įstaigoje buvo nuomojama sporto salė, įžvelgta dalykų, kuriuos reikėtų koreguoti dėl priežiūros, tvarkos užtikrinimo, kad sąlygos būtų saugesnės“, – nurodė A. Syminienė.

Ji minėjo, kad ne tik šių, bet ir kitų ugdymo įstaigų vadovams dar kartą priminta, kad atkreiptų dėmesį į būtinąsias priemones, padedančias išvengti infekcijos plitimo.

Specialistės teigimu, įstaigoms gresia administracinė atsakomybė – laukia ne tik įspėjimai, bet ir baudos.

„Norime turėti kontaktinį ugdymą, turime išmokti gyventi su virusu. Nė vienas kontrolierius nenori rasti trūkumų, tai nėra malonu, bet deja. <...> Visi turėtų peržvelgti, gal atsinaujino kažkas, juk visą informaciją galima rasti, kokios yra būtinosios sąlygos vykdyti veiklą vienoje ar kitoje srityje“, – kalbėjo pašnekovė, akcentuodama, kad patikrinimai vyks nuolat.

NVSC Gargždų skyriaus vedėja atkreipė dėmesį, kad didžioji dalis COVID-19 protrūkių vis dar fiksuojama ugdymo įstaigose, nors ir stebimos ryškios mažėjimo tendencijos.

Penktadienio duomenimis, rajone buvo 14 aktyvių protrūkių (iš jų – 10 ugdymo įstaigose), kai prieš 4 savaites jų buvo net 44. Matomas ir naujų protrūkių mažėjimas: jeigu prieš mėnesį jų per savaitę būdavo fiksuojama apie 12, praėjusią savaitę nustatyti tik 4 nauji protrūkiai ir tik vienas jų buvo ugdymo įstaigoje.

„Tai labai susiję su moksleivių atostogomis, praeitą savaitę tik sugrįžo vaikai į klases, didelio augimo kol kas nepastebėjome“, – komentavo situaciją A. Syminienė.

 

Pareigūnai tikrino prekybos ir maitinimo vietas

Lapkričio 15–21 d. Klaipėdos apskrityje pareigūnai prekybos ir viešojo maitinimo vietose patikrino 1123 asmenis, pradėti du ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 302 str. (po vieną Klaipėdos rajone ir Klaipėdos mieste) – už antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimą arba pagrobtojo panaudojimą. Taip pat ir 7 teisenos pagal ANK 526 str. 3 d. (2 Skuodo rajone, 3 Klaipėdos mieste, 1 Palangoje, 1 Klaipėdos rajone) – administracinis nusižengimas, padarytas karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims 500 iki 1500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova nurodė, kad Viešosios tvarkos skyrius nuo lapkričio 12 d. iki lapkričio 18 d. atliko 41 patikrinimą, pažeidimų nustatyta nebuvo.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 613 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,