Mano GargždaiMokamas testavimas darbuotojus verčia masiškai palikti rajono mokyklas: gandas ar tiesa?

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos nuotr. Asociatyvi Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos nuotr.

Seimas nusprendė, kad nuo gruodžio 1 dienos darbuotojai už privalomus COVID-19 testus, kurie atliekami kas 7–10 dienų, privalės susimokėti patys. Nepasiskiepiję ir nepersirgę gyventojai, dirbantys sveikatos priežiūros, socialinėse, švietimo ar kt. įstatymo apibrėžtose srityse, turės atverti pinigines – antigeno testų kainos laboratorijose šiuo metu prasideda nuo 20-ies eurų. Socialiniuose tinkluose pasklido informacija, kad dėl šio sprendimo iš darbo nusprendė masiškai trauktis Klaipėdos rajono pedagogai. Pasidomėjome, ar tai yra tiesa.

 

Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius penktadienį informavo, kad per visas rajono ugdymo įstaigas iš darbo planuoja išeiti 3 pedagogai ir 5 nepedagoginiai darbuotojai.

4 darbuotojai ketina palikti darbo vietą Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje.

„2 pedagoginiai ir 2 nepedagoginiai pilnu etatu dirbantieji žodžiu informavo apie planus. Jeigu jie pasitikrins lapkričio 30 d., teoriškai dar gruodžio mėnesį kažkiek laiko galės dirbti“, – komentavo situaciją šioje ugdymo įstaigoje jos direktorius Antanas Alčauskis.

Jo teigimu, oficialių išėjimo iš darbo pareiškimų dar nebuvo gauta, tad viliamasi, kad galbūt dar kai kurie jų persigalvos, galbūt pasiskiepys.

Direktoriaus teigimu, mokslo metų viduryje rasti naujus kolegas bus iš tiesų ne maža problema: „Pedagoginius darbuotojus šiuo metu ypač sudėtinga rasti, o nepedagoginius taip pat. Dėl duomenų apsaugos neįvardinsiu, kokių tai sričių, be tai – ne valytojai.“

Priekulės I. Simonaitytės gimnazijoje iš 124 darbuotojų prieš mėnesį buvo pasiskiepiję 100, dar dalis jų yra persirgusių COVID-19, tad, anot A. Alčauskio, imunizuotų darbuotojų procentas įstaigoje yra aukštas.

Preliminariai, dar vienas pedagogas, dirbantis pilnu etatu, dėl mokamo testavimo planuoja palikti darbą Endriejavo pagrindinėje mokykloje.

„Manau, kad bus sunku rasti kitą žmogų. Pradinių klasių mokytojo ilgai ieškojome, kol radome laikinam pavadavimui, o čia – mokslo metų viduryje“, – guodėsi Endriejavo pagrindinės mokyklos vadovė Vilma Ugintienė, pridurdama, kad kol kas oficialaus pranešimo apie išėjimą iš darbo dar nėra gavusi.

Endriejavo pagrindinėje mokykloje iš 55 darbuotojų 72 proc. yra pasiskiepiję, o su persirgusiais imunizuota yra 89 proc. dirbančiųjų.

Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius Julius Gindulis pasidžiaugė, kad Seimo priimtas sprendimas nesukels jokių pokyčių jo įstaigoje: „Nė vienas darbuotojas neplanuoja išeiti: vieni testuosis, kiti skiepysis, mes tikrai neturėsime problemų.“

Šiandien Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė užsiminė apie planus įvesti privalomą skiepijimą tam tikroms darbuotojų grupėms. Esą Vyriausybė teiks pasiūlymus Seimui, kuris ir turės apsispręsti. Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė pirmadienį DELFI.lt minėjo, kad privalomas skiepijimas būtų slaugos, globos, švietimo ir medicinos įstaigų darbuotojams.

 

 

Šiuo metu periodinis testavimas kas 7–10 dienų dėl COVID-19 ligos privalomas ir šių veiklų bei sričių atstovams:

asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;

socialinės paslaugos ir veikla;

švietimo paslaugos ir veikla;

laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);

vaistinių darbuotojų veikla;

krovinių tarptautinio vežimo veikla;

viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;

viešojo administravimo subjektų veikla;

profesinė karo tarnyba;

veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais);

gamybos įmonių darbuotojų veikla.

 

Testuotis nereikia tiems darbuotojams, kurie paskiepyti pagal pilną vakcinavimo programą, yra persirgę COVID-19, arba turi imunitetą šiai ligai, patvirtintą antikūnų tyrimu.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 353 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,