Mano GargždaiGargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje – paroda, skirta tėvynės gynėjams

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Lilijos Vibrytės nuotr. Lilijos Vibrytės nuotr.

Pagal susiklosčiusią tradiciją kiekvienais metais lapkričio 23-ąją dieną minima Lietuvos kariuomenės diena, o šiemet – 103-osios kariuomenės įkūrimo metinės.

 

Šia proga Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai, bendradarbiaudami su istorijos mokytoja Gražina Pupšiene, stropiai dirbo ir įvykdė minėtai šventei skirtą projektą.

Prieš pristatant socialinius-emocinius įgūdžius lavinančią edukaciją, reikia prisiminti, kaip susikūrė Lietuvos kariuomenė. Žinoma, jog ji buvo formuojama sunkiomis sąlygomis – 1918 metų pabaigoje, po Pirmojo pasaulinio karo, iš Lietuvos traukėsi vokiečių kariuomenė, jos pėdomis žygiavo Raudonoji armija. Atkuriama Lietuvos valstybė atsidūrė pavojuje. Tuomet šalies valdžia suprato, jog pasipriešinti galima tik turint savą kariuomenę, todėl 1918 metų lapkričio 23 dieną, paskelbus pirmąjį Vyriausybės įsakymą Krašto apsaugos ministerijai, pradėta kurti mūsų armija. Dabar ši data yra laikoma Lietuvos kariuomenės įkūrimo diena ir kasmet iškilmingai minima.

Gimnazijos moksleiviai, paskatinti istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, nusprendė pasidalinti reikiama informacija ne tik per tradicines pamokas, bet ir kitu laiku bei įdomesniu būdu. Atlikto projekto tikslas – kad visi norintys Vaivorykštės“ bendruomenės nariai susipažintų su Lietuvos kariuomene bei sužinotų naujų faktų, o svarbiausia  suprastų, jog Lietuvos kariuomenė – piliečių ir valstybės gynėjai, kurie, lyg didelės šeimos nariai, yra pasiryžę paaukoti viską, ką turi, dėl tėvynės laisvės. Mes visi esame dėkingi asmenims, kurie nebijo eiti į kariuomenę ir mokosi saugoti, o prireikus – ginti Lietuvos valstybę, jos teritorinį vientisumą, šalies interesus, prisidėti prie regioninio ir tarptautinio saugumo bei stabilumo užtikrinimo.

Užlipus į mokyklos antrą aukštą, prieš akis atsiveria subtili paroda: čia galima pamatyti mokinių atneštas giminaičių, kurie tarnavo kariuomenėje tarpukario laikotarpiu, nuotraukas, kai kuriose fotografijose – ir dabartiniai Lietuvos kariai, dar taip neseniai sėdėję gimnazisto suole; galima paskaityti originalių gimnazistų minčių apie Lietuvos gynėjus ir pagilinti žinias susisteminta informacija apie šiandieninę mūsų kariuomenę. Štai čia, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje, yra glaustai pristatomos ir vaizdžiai papasakojamos ryškiausios istorijos detalės, taip paminint Lietuvos kariuomenės šventę.

Vaivorykštės“ gimnazijoje surengta paroda, skirta Lietuvos kariuomenei, ne tik paskatino mokinių įsitraukimą, bendradarbiavimą, bet realizavo tarpdalykinę integraciją, kūrė teigiamas emocijas.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 261 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,