Mano GargždaiSmurto artimoje aplinkoje atvejų 2021 m. mažėjo beveik visoje Klaipėdos apskrityje

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Klaipėdos AVPK nuotr. Asociatyvi Klaipėdos AVPK nuotr.

Smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra itin opi problema – tokios nusikalstamos veikos yra vienos dažniausiai registruojamų Klaipėdos apskrities VPK prižiūrimoje teritorijoje. Tačiau statistika rodo, kad pareigūnų vykdomos tikslinės prevencinės priemonės, skirtos smurtui artimoje aplinkoje mažinti, yra efektyvios ir duoda akivaizdžių rezultatų – palyginti su 2020 m., ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje Klaipėdos apskrityje per 2021 m. pradėta mažiau – atitinkamai 666 ir 626 ikiteisminiai tyrimai. Tokio pobūdžio nusikalstamų veikų nuosekliai mažėja pastaruosius penkerius metus – pavyzdžiui 2017 m. visoje Klaipėdos apskrityje buvo pradėta 980 ikiteisminių tyrimų, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje.

 

Daugiausia tokio pobūdžio nusikalstamų veikų Klaipėdos apskrityje registruojama Klaipėdos mieste, tačiau ir čia jų mažėja – per 2021 m. uostamiestyje pradėti 276 ikiteisminiai tyrimai, tai yra 19 mažiau nei 2020 m. Klaipėdos rajone pernai pradėti 77 ikiteisminiai tyrimai, arba 15 mažiau nei užpernai. Agresijos tarp artimųjų pernai mažėjo beveik visoje apskrityje. Nežymus tokių nusikalstamų veikų padidėjimas pernai, palyginti su 2020 m., registruotas tik Plungės rajone, Rietavo savivaldybėje ir Neringoje. Bylų, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje ištyrimas Klaipėdos apskrities VPK yra labai aukštas – siekia daugiau nei 90 procentų.

Klaipėdos apskrities pareigūnai reguliariai rengia pasitarimus su socialiniais partneriais, teikiančiais įvairią pagalbą smurtą patyrusioms aukoms. 2021 m. lapkričio 24 d. – gruodžio 10 d. visų Klaipėdos apskrities VPK struktūrinių policijos komisariatų teritorijose vykdyta akcija „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“. Per ją, kartu su socialiniais partneriais – specializuotų kompleksinės pagalbos centrų, vaikų teisių apsaugos, socialinių tarnybų atstovais, dvasininkais – susitikimai su gyventojais organizuoti gyvai, kalbėta apie įvairias smurto artimoje aplinkoje formas, kaip jas atpažinti, kad svarbu nelikti abejingais ir padėti aukoms ieškoti pagalbos.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 375 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,