Mano GargždaiKviečiame mokinius dalyvauti konkurse „Piešiu kalbą“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
LKD logotipas LKD logotipas

„Piešti kalbą“ galima labai įvairiai – pradedant „gyvų“ raidžių piešimu, baigiant modernistinio eilėraščio metaforos menine išraiška popieriuje. Šiemet I. Simonaitytės metai – todėl vaizduojami objektai gali būti jos gyvenimo ženklai, herojų ar pačios autorės portretai ir ne tik jie. Kitus metus Savivaldybė žada skirti žymaus tarpukario kunigo ir kūrėjo, eilėraščių, dramų, romanų ir nuostabių prisiminimų autoriaus Mykolo Vaitkaus, kilusio iš Gargždų, atminimo įamžinimui. Vaikystėje jie su mama buvo uolūs bažnyčios (tuomet dar medinukės, bet stovėjusios toje pačioje vietoje) lankytojai, o pinigų mokslams Palangos progimnazijoje gavo iš baronų Renių. Paties barono Eugenijaus Renė poezija, kaip ir Mykolo Vaitkaus, tokia tapybiška, − pažvelkime į gimtojo krašto apylinkes jų akimis, iliustruodami šių iškilių autorių kūrybą.

 

Šie siūlymai neriboja jūsų fantazijos, ‒ svarbiausia, kad piešinyje atsispindėtų santykis su gimtąja kalba, požiūris į ją, jos vieta šiuolaikiniame pasaulyje.

Kviečiame ir ukrainiečius vaikus, įsikūrusius Klaipėdos rajone, piešti savo kalbą, parodyti jos raidyno ir žodyno išskirtinumą, − kaip kalba atspindi ukrainiečio pasaulį.

Piešinius prašome pristatyti iki balandžio 8 d. į J. Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrių adresu: Žemaitės g. 5, LT-96135 Gargždai.

Mokiniai, kurių darbai bus pripažinti geriausiais, bus apdovanoti nuotaikingame renginyje gegužės 5 d., kuriame dalyvaus ir pirmasis lietuviškai kalbantis robotas humanoidas „Ąžuolas“.

Konkurso nuostatus galite rasti Savivaldybės interneto svetainėje www.klaipedos-r.lt, skyriuje „Valstybinė kalba“ (https://klaipedos-r.lt/index.php?4084381716).

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 131 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,