Mano GargždaiPo pandemijos gniaužtų – kultūrinis atokvėpis

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos r. sav. J. Lankučio viešosios bibliotekos nuotr. Klaipėdos r. sav. J. Lankučio viešosios bibliotekos nuotr.

Vos pabandžius „lengviau įkvėpti“ po didžiulių Covid-19 statistikos skaičių – pasaulį sukaustė kariniai neramumai Ukrainoje. Biblioteka, kaip kultūros židinys, beveik du metus negalėjusi į renginius kviesti skaitytojų, vasario mėnesio pabaigoje kartu su visa Lietuva susitelkė padėti iš karo zonos bėgantiems žmonėms. Tačiau visų neramumų akivaizdoje nusprendėme, kad kultūra, renginiai turi vykti – tai turi tapti atspirties tašku neigiamos informacijos apsuptyje. Atspirties tašku, padedančiu atsikvėpti, atitrūkti ir vėl tikėti, kad viskas bus gerai.

 

Kovo mėnesį Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka Klaipėdos rajono gyventojus kvietė dalyvauti trijuose ypatinguose susitikimuose.

„Niekada nesupratau žmonių, kurie išmoksta kalbą ir ją pamiršta – tai tas pats, kas sudeginti didžiausią biblioteką“ – sakė filosofas, poetas, poliglotas, keliautojas Gediminas Degėsys, kuris bibliotekoje svečiavosi kovo 18 d.

Gediminas, mokantis 35 kalbas, dėstantis 12 kalbų – be galo atviras ir nuoširdus žmogus, sudomino visus susirinkusius. Renginyje taip pat dalyvavo Julija Grigėnaitė, kuri dėmesingai ir kruopščiai redagavo G. Degėsio sudarytą „Esperanto – lietuvių kalbų žodyną“ (Sutrumpintai ESLI). Tai iki šiol didžiausias ir solidžiausias Lietuvoje išėjęs tokio pobūdžio žodynas, kuriame yra apie 40000 žodžių, jo apimtis 504 puslapiai.

Susitikimas su G. Degėsiu.

 

Kovo 24 d. pavakarę įvyko labai jaukus, nuoširdus, atviras ir įkvepiantis susitikimas su gargždiške Viktorija Dombrauskiene, kuri pristatė savo knygą „Puikybės karūna“. Susitikimo metu kartu ir verkėme, ir juokėmės, o Viktorija patikino, kad savo knyga tikisi padrąsinti moteris, kurioms to reikia – išgirdusias bjaurią diagnozę, o gal išgyvenusias skyrybas ar finansinę nesėkmę, žodžiu, patyrusias tai, kas sukrečia gyvenimą iš pagrindų.

Susitikimas su V. Dombrauskiene.

 

Ar dažnai girdite, kad bibliotekos renginyje netilpo visi norintys? Būtent taip nutiko kovo 30 d., kuomet sausakimšoje salėje savo naujausią knygą „Poltava“ pristatė istorikas, rašytojas, TV laidų vedėjas ir sporto komentatorius Robertas Petrauskas. Gausus būrys susirinkusių į biblioteką įrodė, koks mylimas ir laukiamas Jis yra Gargžduose. Naujausia Roberto knyga „Poltava“ – tai didelio pasakojimo pradžia, taip pat neblogas įvadas tiems, kurie susidomėtų XVIII a. istorija. Tai ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, su kuria atsiranda bloga nuojauta, pasitvirtinsianti amžiaus pabaigoje. Tai ir Ukrainos istorija, be kurios neįmanoma suprasti šiuolaikinio Rusijos ir Ukrainos konflikto. Įdomus pokalbis ir įtraukiantis pristatymas prikaustė visų dėmesį – laikas tikrai neprailgo rimtai, o tarpais ir pašmaikštaujant „bevaikštant“ istorijos takais su R. Petrausku.

Susitikimas su R. Petrausku.

 

Žmonių šypsenos, nuoširdžiai po renginio spindinčios akys, kūrėjų „besisukančios galvos“ po autografų dalybų – visa tai dar kartą įrodė, kad, kaip sakė Hermanas Hesė, „gali užeiti siaubo ir sunkiausių negandų laikai, bet jei ir tarp negandų dar gali būti kokia laimė – tai vien dvasinė laimė“.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 270 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,