Mano GargždaiDėl Rusijos vizų – jokios informacijos

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Vitos Jurevičienės, VE nuotr. Vitos Jurevičienės, VE nuotr.

Po to, kai Lietuvos Vyriausybė pirmadienį nutarė pažeminti diplomatinį atstovavimą tarp Lietuvos ir Rusijos bei nurodė šios šalies ambasadoriui išvykti iš Lietuvos bei uždaryti Rusijos konsulatą Klaipėdoje, „Vakarų ekspresas“ pabandė sužinoti, kaip tai keis Rusijos vizų ir kitų konsulinių paslaugų suteikimo tvarką.

 

Pažeminti diplomatinį atstovavimo lygį, išsiųsti iš Lietuvos Rusijos Federacijos ambasadorių ir uždaryti Rusijos Federacijos konsulatą Klaipėdoje Lietuvos Vyriausybė nusprendė, reaguodama į besitęsiančią Rusijos karinę agresiją prieš suverenią Ukrainą ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų įvykdytus žiaurumus įvairiuose okupuotose Ukrainos miestuose, įskaitant kraupias žudynes Bučoje.

Rusijos Federacijos konsulato Klaipėdoje interneto svetainėje informuojama, kad konsulatas lankytojų nepriima, o tie, kurie anksčiau pateikė dokumentus ar paraiškas dėl vizų, prašomi juos atsiimti iki balandžio 12 d.

Antradienį „Vakarų ekspreso“ žurnalistei susisiekus su Rusijos Federacijos konsulatu Klaipėdoje telefonu ir pasiteiravus, kur ir kaip bus išduodamos Rusijos vizos Lietuvos piliečiams ar mūsų valstybėje esantiems Rusijos piliečiams, atsiliepęs vyriškis pasiteiravo, ar žinome, kad konsulatas uždarytas, ir pasiteisino, kad nėra kompetentingas atsakyti į pateiktą klausimą.

Konsulato atstovas nurodė susisiekti elektroniniu paštu ir pažadėjo, kad į klausimą bus atsakyta, tačiau atsako taip ir nesulaukėme.

Pateikti komentarą žiniasklaidai dėl vizų atsisakė ir Rusijos vizų centro „VFS Global“ atstovas. Rusijos vizų centras „VFS Global“ veikia Vilniuje ir Klaipėdoje ir yra Rusijos Federacijos ambasados pasirinktas partneris Lietuvos Respublikoje, pritrauktas veiklos rangos būdu, kad surinktų ir apdorotų paraiškas vizoms.

Vizų dokumentacijos rengimu užsiimančios turizmo bendrovės „Litamicus“ atstovė papasakojo, kad Rusija kaip turistinė kryptis, taip pat ir Lietuva kaip turistinė kryptis Rusijos piliečiams, išnyko per COVID-19 pandemiją.

„Siekdama sustabdyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą Rusijos Vyriausybė nenustatytam laikotarpiui uždarė valstybės sieną užsienio valstybių piliečiams ir asmenims be pilietybės. Nebuvo priimami dokumentai vizoms gauti, neišduodamos elektroninės vizos, tačiau tam tikroms asmenų grupėms buvo taikomos išimtys (turintiems leidimą gyventi Rusijoje, Rusijos piliečių šeimos nariams, tarptautinių komercinių pervežimų vairuotojams, asmenims, vykstantiems tranzitu per oro uostus, gavusiems vizas gydymosi ir kitais humanitariniais tikslais, gavusiems vizas aukštos kvalifikacijos specialistams). Šios vizos buvo daromos asmenims, kurie turi tam pagrindą, t. y. iškvietimą“, – paaiškino konsultantė ir pridūrė, kad į turizmo agentūrą šiuo klausimu žmonės kreipiasi nedažnai, nes oficialus tarpininkas yra Rusijos vizų centras.

Užsienio reikalų ministerija primena, kad Europos Sąjungos (ES) oro erdvė uždaryta Rusijos Federacijoje įregistruotiems lėktuvams, o ES valstybėse įregistruoti ar ES oro vežėjų valdomi orlaiviai negali įskristi į Rusiją, tad keliauti galima tik antžeminiu transportu per sausumos sienas.

Atsižvelgdama į mažėjančias galimybes susisiekti su Rusija oro transportu, rekomenduoja Rusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, o planuojantiems keliones – nevykti į Rusiją.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 101 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,