Mano GargždaiVolodymyras Zelenskis kreipėsi į Lietuvos Seimą (video)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
V. Zelenskio feisbuko video stopkadras V. Zelenskio feisbuko video stopkadras

Prieš jo kalbą Ukrainoje žuvusius žmones parlamentarai ir gausūs svečiai pagerbė tylos minute. Savo pranešimą Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pradėjo nuo padėkos Lietuvai, kuri aktyviai remia Ukrainą. Ir šalies vadovams, kurie karo metu buvo atvykę į Ukrainą.

 

„Gerbiamoji Lietuvos tauta, esu dėkingas, kad galiu kreiptis į jus Ukrainos tautos vardu, kuri visą laiką prisimins jūsų nuoširdumą ir palaikymą, kai yra pats sunkiausias laikas valstybei. Jūs buvote pirmieji, kurie atėjo į pagalbą Ukrainai. Ir lieka iš tų, kurie rūpinasi taika ir saugumu Europoje daugiausiai“, – sakė V. Zelenskis.

Jis kėlė klausimą – ar vertybės Europoje dar egzistuoja, ar jau gali tapti muziejaus eksponatu turistams.

„Deja, nėra dabar kol kas nėra bendro atsakymo Europos į tą klausimą, bet nuo to priklauso Europos ateitis. Būtent dėl išlaisvintų regionų Ukrainoje mes tęsiame to darbą, fiksuojame karo nusikaltimus, kurie buvo padaryti Rusijos Federacijos“, – kalbėjo Ukrainos vadovas.

V. Zelenskis priminė, jog žmonės Ukrainoje kankinami, žudomi, jų kūnai randami kanalizacijos duobėse, rūsiuose. Kūnai – surištomis rankomis.

„Yra kaimai, kurie buvo labai dideli, o dabar jie neturi gyventojų. Mes iki šiol nežinome, kiek yra aukų“, – Seimui kalbėjo Ukrainos prezidentas.

Jis teigė, jog užfiksuota bent 100 išprievartavimo atvejų, tarp jų ir vaikų.

„Ir net kūdikis. Čia tiesiog baisu kalbėti apie tai. Bet tai yra tiesa, taip buvo. Net yra nustatyta kario asmenybė, kuris siuntė savo draugams video, ką jis daro su kūdikiu, kaip jis tyčiojasi iš jo. Va toks Rusijos karys, tokia specialioji operacija, suplanuota Maskvoje. Tokia istorija, kaip kariaujama už rusų pasaulį. Taip dabar atrodys ir asocijuosis Rusijos desantininkai, kurie išprievartavo kūdikį“, – emocingai kalbėjo V. Zelenskis.

V. Zelenskis kalboje užsiminė ir apie Europos šalis, kurios iki šiol neišjungė Rusijos propagandos televizijos kanalų, kurie teisina žiaurus vaizdus ir karo nusikaltimus neigia.

Pasaulį apskrieję žiaurūs vaizdai iš Bučos tėra žiaurių Rusijos kariuomenės nusikaltimų simbolis, sakė V. Zelenskis.

„Aš esu tikras, kad visur Ukrainoje, kur pabuvo okupantai gatvėse, skveruose, keliuose, daržuose yra palaidoti žmonės, kurių kūnų nesugebėjo atvežti ir palaidoti. (…) Visas pasaulis žino Bučos pavadinimą, bet tai yra tik vienas iš nusikaltimų simbolių, kuriuos padarė Rusijos kariai. Galime paimti bet kokį miestą, kur jie galėjo tam tikrą laiką likti tame mieste, bet kokį kaimą, kur okupantai darė tą patį, ką ir Bučoje“, – sakė jis.

V. Zelenskis teigė, jog kol kas nėra žinoma ir net sunku įsivaizduoti, kas vyksta Mariupolyje.

„Rusijos kariuomenė jį praktiškai išnaikinto, ten dar baisiau“, – sakė jis.

V. Zelenskis teigė, jog Rusijos kariai šiuo metu keičia taktiką – lavonų gatvėse nepalieka, juos išveža ir „greičiausiai sudegina“.

„Jie masiškai deportuoja žmones iš užimtų rajonų, jau išvežė 100 tūkst. žmonių, juos siunčia į specialias stovyklas, atima dokumentus, juos tardo, žemina, ar žudo. Nėra aišku“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.

Jis teigė, jog tai yra bandymas atsikratyti visų liudininkų dėl įvykdytų karo nusikaltimų Ukrainoje.

„Ar įmanoma, kad tai jie darė be įsakymų iš savo vadovų? Neįmanoma“, – Seimui sakė Ukrainos prezidentas V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis teigė, jog Rusija supranta pragmatinį kai kurių Europos šalių išskaičiavimą dėl bendradarbiavimo su Rusija.

„Žinome, kad jei visi Europoje būtų tokie principingi ir taip pat gerbtų vertybes kaip jūs Lietuvoje, ir mes didžiuojamės jumis, esu tikras, kad greičiausiai ir šio karo nebūtų“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.

Ukraina jau pusantro mėnesio patiria Rusijos agresiją ir jos vykdomus karo nusikaltimus. Per šį laikotarpį V. Zelenskis nuotoliniu būdu jau kreipėsi į daugelį pasaulio šalių parlamentų.

Po šio kreipimosi parlamentarai planuoja svarstyti ir priimti rezoliuciją, kuria smerkiama Rusijos vykdoma karinė agresija ir karo nusikaltimai Ukrainoje.

Ukrainos vadovo kalbos Seime klausėsi ir prezidentas Gitanas Nausėda.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 178 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,